Thread Closed 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
C++ primjeri
Author Message
kraic Offline
Novi korisnik
*

RE: C++ primjeri
Pozdrav svima,
zanima me bi li mi tko zano rješiti sljedeći problem, ili barem natuknuti kako bi se ovo rješilo ??

želio bih napisati progam, koji bi se implementirao u windows i radio sljedeće:

kad kamera, koja je postavljena u glazbeni studio uoči ljude, da meni na email dođe određena poruka tako da znam da je netko u studiju.
Ovo kako će kamera registrirati promjenu u studiju, planiram rješiti čitanjem određenih parametara i promjenom vrijednosti istih. Ali ovo kako napisati kod koji bi to radio ne znam. nemam ideju .

Vi ??

ima nekih korisnih stvari na http://www.marshallsoft.com/see_4c.htm

ali koriste neki skupi dodatni program, pa mi se to ne isplati..
ako bi netko znao pomoći, hvala mu....
30-03-2010 01:17 PM
Find all posts by this user
danielvast Offline
Forumaš

Iskreno ja nemam pojma ali mislim da bi se to lakse izvelo u vb.net-u barem sto se tiče dijela programa koji ce slati email na određeni zahtjev! Namigivanje

"When all else fails, read the manual."
30-03-2010 07:53 PM
kecko Offline
Forumaš

opvo što ti misliš izvesti nije nimalo lako ni jednostavno i zahjeva puno puno rada, koliko toga si napravio u c++-u do sad?
31-03-2010 08:40 AM
schmrz Offline
____
*

kraic Wrote:Pozdrav svima,
zanima me bi li mi tko zano rješiti sljedeći problem, ili barem natuknuti kako bi se ovo rješilo ??

želio bih napisati progam, koji bi se implementirao u windows i radio sljedeće:

kad kamera, koja je postavljena u glazbeni studio uoči ljude, da meni na email dođe određena poruka tako da znam da je netko u studiju.
Ovo kako će kamera registrirati promjenu u studiju, planiram rješiti čitanjem određenih parametara i promjenom vrijednosti istih. Ali ovo kako napisati kod koji bi to radio ne znam. nemam ideju .

Vi ??

ima nekih korisnih stvari na http://www.marshallsoft.com/see_4c.htm

ali koriste neki skupi dodatni program, pa mi se to ne isplati..
ako bi netko znao pomoći, hvala mu....

Inače mi je krivo kad neko počne švrljati po ovoj temi, ali ovo bi mogli biti vrlo solidni primjeri. Skupo? Zašto uopšte išta plaćati kada imaš na raspolaganju slobodan softver koji to radi bez 'po muke (par primjera). Naime, za prvi problem imaš na raspolaganju opencv (Open Computer Vision Library) biblioteku koja je besplatna i slobodna za korištenje kao i za modificiranje. Uz sve to, još je i cross-platform, tako da možeš napisati program koji će raditi i na Windowsu ali i na Linuxu. opencv možeš koristiti za detektovanje pokreta, jer već u sebi ima različite algoritme koji to rade na više načina, pa šta ti više odgovara za tvoje uslove Namigivanje

Što se tiče slanja e-maila, opet imaš slobodni softver, preciznije, možeš koristiti VMime biblioteku. Nisam zagledao ali izgleda da podržava POP, IMAP, SMTP. Novije verzije koriste dvojnu licencu, tako da ako nećeš koristiti taj program u komercijalne svrhe, onda je i biblioteka besplatna, u suprotnom trebao bi uzeti komercijalnu licencu, ali ne moraš se sad zamarati s tim. Čak i ako hoćeš u komercijalne svrhe, koristi neku od verzija ispod 0.9.1 i onda ne moraš uzimati komercijalnu licencu Namigivanje

Eh sada, da malo to bolje "formulišemo"...

Zadatak: Detektovanje pokreta
Nivo: Napredni

Koristeći već postojeće algoritme za detektovanje pokreta, napisati program koji preko priključene kamere vrši detekciju pokreta.

Zadatak: Slanje e-maila
Nivo: Srednji

Koristeći jednu od gotovih biblioteka za SMTP, napisati program koji šalje e-mail.

Sretno, i "May the Force be with you"! Ja ću biti u mogućnosti tek' za jedno mjesec dana da nađem slobodnog vremena za ovo, ako šta zapne, postavite ovdje pa ćemo zajedno pokušati riješiti.

I have no drinking problems. I drink. Get drunk. Fall down. NO PROBLEM
Registered As Linux User #484215
Moj skromni blog
Savjet za buduće programere: ovdje
31-03-2010 10:24 AM
Gogy Offline
____
*

Ovaj topic je zatvoren zato što je izgubio smisao. Svi postovi i problemi se postaju ovdje a postoji cijeli podforum C++ u kojem možete otvoriti novi topic sa vašim problemom.
08-04-2010 12:03 PM
Visit this user's website Find all posts by this user
Thread Closed 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)