Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ugradnja adsl-a
Author Message
Tigh Offline
Novi korisnik
*

Ugradnja adsl-a
Ovako evo napokon je mreza peosla i kroz moje naselje i uskoro cu dobiti sve dijelove za adsl internet pa me zanima kako da sam to spojim tj kako bi isla "samougradnja" kako oni kazu jer je malo glupo dati 500-tinjak kn tehnicaru z par minuta posla.

Confused
13-06-2007 03:23 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Gogy Offline
____
*

RE: Ugradnja adsl-a
Ugradnja ti je besplatna ako potpisuješ ugovor na godinu ili dvije nisam siguran.

Pravila foruma | Twitter - Facebook - Google+ |
13-06-2007 03:36 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
naftaš Offline
Redoviti posjetitelj
**

Oni su ti DUŽNI ugraditi.....na godinu dana se potpisuje ugovor.

http://www.dugout-online.com/index.php?pg=home
13-06-2007 06:51 PM
Morrissey Offline
Forumaš

besplatno je kada uzmeš ugovor na jednu godinu (1 kn plača) a paprenije je kada kupuješ bez obveze..
dakle..prva je bolja opcija ^^
13-06-2007 06:56 PM
Gogy Offline
____
*

Morrison Wrote:dakle..prva je bolja opcija ^^

No shit Hammer

13-06-2007 07:09 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
d@d Offline
Forumaš

Besplatno...kako su rekli...besplatna ugradnja i komponente (adsl modem, spliter i kablovi te ostale sitnice kao izolirka, konektori... He he). Ima i opcija da si sam instaliraš, ali je bolje da oni kad imaju opremu za ispitat liniju i to. To mu je 20-tak min posla ak je "teren" uredu (tel. utičnica, kvaliteta signala...). Naravno, ako potpišeš ugovor na 12/24 mjeseca

http://www.justbeonline.net @ web katalog
jel bitno??!?
(This post was last modified: 13-06-2007 09:10 PM by d@d.)
13-06-2007 09:08 PM
mushroom Offline
Novi korisnik
*

pae naravno da je besplatno ...

a sto se tice ugovora od godinu dana, meni je istekao odavno a jos ga koristim i placam po istim cijenama kao prije .... 18 evrica 5 gb
03-09-2007 12:04 AM
oriobilly Offline
Redoviti posjetitelj
**

Mislim da neču ništa novoga reći,ali je bitno spomenuti da tehničar iz T-coma kada dođe on postavi samo liniju i sa svojim laptopom i svojim korisničkim imenom i lozinkom isproba povezivanje,što je tek pola posla !!!
Poslovna politika mu brani da na korisničkom računalu napravi povezivanje sa korisnikovim korisničkim imenom i lozinkom da ne dođe do zloupotrebe !

Znači kada on to sve postavi i isproba trebaš nači ( ako ne znaš sam ) osobu od povjerenja da napravi povezivanje ! Svakako traži od te osobe da ti u Favorite spremi "https://user.t-com.hr" ! Na toj stranici koristeči svoje korisničko ime i lozinku možeš promjeniti lozinku tako da bude samo tebi poznata,jer ako se netko prijavi sa tvojim korisničkim imenom i lozinkom i napravi povezivanje onda promet sa internetom ( odnosno MB ) dolaze tebi na naplatu !

Isto tako važno je napomenuti da je najbolje ( barem prema mome iskustvu ) ADSL bi trebao povezati sa mrežnom karticom a ne preko USB-a jer je veza stabilnija iako pokazulje prilikom povezivanja da je brzina veća.Ta brzina koju pokazuje prilikom povezivanje je brzina komunikacije između ADSL-a i računala i nema nikakve veze sa stvarnom brzinom na internetu.
Stvarnu brzinu češ vidjeti kada budeš nešto skidao obrati pažnju na ono ispred Kb/sec ,to je stvarna brzina !

Nadam se da sam pomogao Hmmm

Divno je biti nekome nešto !!!
03-09-2007 12:21 AM
blaz1988 Offline
Novi korisnik
*

Ja mislim da ako se potpiše ugovor u t-comu tehničari ti nisu dužni spojiti opremu , potpisom ugovora jedino što dobivaš besplatno je oprema(ruter) . Imaš ona samoinstalacijski paket to ti je ono da sam sebi spojiš opremu i druga opciju da platiš tehničarima da ti spoje ( a to ja nebi nikad uzeo, platiš mnogo novaca za 5 minuta posla ). Ako si uzeo samoinstalacijski paket, a vjerujem da jesi Dobiti ćeš paket od t-coma, u kojem se nalazi ruter spliter i kablovi. U spliteru imaš tri utićnice line, phone i internet. U line ide telefonski priključak iz zida , u phone ide telefon a u internet ide kabel iz rutera . Ruter spojiš na napajanje , i još spojiš reter preko mrežnog kabla( to je onaj žuti ) na kompjuter. Nakon ovoga sve što trebaš napravite je konfigurirati ruter , to je ono sa 192.168.1.1. Sada neću dalje pisati upute kako se to radi jer nema smisla , sve to imaš objašnjeno u knižici koju ćeš dobiti sa ruterom , čak imaš slike kako sve spojiti i konfigurirati . Ako ne uspješ to sam izvesti zovi njihov broj za samoinstalacije 062 900 000. Tamo će ti operator reći sve detaljne upute kako spojiti šta , naravno taj broj nije besplatan , plaća se koda zoveš nekog na fiksnu liniju , svakako puno jeftinije od plaćanja oko 300 kn tehnićaru

Computer Hacks
25-01-2009 06:57 PM
Gogy Offline
____
*

U praksi tehničar spoji opremu (besplatno), a sad da li je on to dužan ili ne to je njihova stvar...

25-01-2009 07:00 PM
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)