Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kojom se (ako se) tražilicom služite?
Author Message
Aqua Offline
Novi korisnik
*

Kojom se (ako se) tražilicom služite?
Pitanje je možda naizgled trivijalno, ali zanima me kako surfate.
Da li se služite tražilicama ili "pucate" direktno po URL-ovima.
Da li smatrate da je WEB 2.0 budućnost interneta (mislim, ima tu nešto s obzirom da sve više ljudi traži informacije po forumima, sve više ih piše blogove, kao da se osjeća sve veća potreba ljudi za interaktivnim internetom)?
Osobno mislim da se sve to neće zaustaviti samo na wikiju.

http://www.webnawebu.bloger.hr
01-06-2006 08:58 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Gogy Offline
____
*

RE: Kojom se (ako se) tražilicom služite?
Pozdrav Aqua, dobrodošao/la na forum.

Ja se najćešće (99%) služim Googleom i većinom nađem sve što me zanima. Nikad ne upisujem URL-ove ako nisam siguran da stranica postoji. Ne znam tko to uopće radi...

Možeš li malo pojasniti Web 2.0 načuo sam nešto ali nisam baš siguran...

Pravila foruma | Twitter - Facebook - Google+ |
01-06-2006 09:11 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Leviathan Offline
Forumaš

dobrodošao/la aqua!
ja koristim googlePalac-gore
01-06-2006 09:31 PM
Aqua Offline
Novi korisnik
*

Da i ja sam na google-u. Totalno. Preko njega nađem gomilu čuda prije negoli se neki od mojih kolega uoopće i snađu (a radim u inf. podršci dosta velike firme pa ni oni nisu baš ili nisu uopće tudumi).
A Web 2.0 ?
O tome se puno govori i piše, ali evo npr:
DoubleClick oglašavanje zamjenjeno je tekstualnim Google AdSense oglašavanjem, Wikipedia umjesto online Brittanica enciklopedije, blogovi umjesto osobnih prezentacija, filozofija sudjelovanja korisnika u generiranju željenog sadržaja umjesto klasičnog online izdavaštva - znači potpuna interaktivnost, organizacija putem ključnih riječi korisnika umjesto direktorija...
Flickr - na kojem je moguće pohranjivati i dijeliti fotografije - wiki stranica na kojoj možete naći neizmjeran broj fotografija koje bi zadovoljile i najzahtjevnije ukuse.
Web 2.0.je otvorena platforma koja omogućuje korisnicima da objavljuju sadržaj. Za to je nam možda najbliži pojam Wikipedije, free online enciklopedije koja se naziva i naziva “radikalnim eksperimentom povjerenja”, gdje svaki korisnik može dodavati sadržaj i editirati unose.
(jeste li probali? - ja sa morala).
Evo i linka s osnovnim razlikama između web-a 1 i web-a 2.0
http://webdva.com/images/web10-20.gif

Uglavnom, ne znam koliko je to vama zanimljvo ali ja mislim da smo na početku još jedne prekretnice u internet svijetu pa bolje biti upoznat s time odmah i sad nego se poslije pitati što se promijenilo.
Osim toga moja (za neke ovdje možda nažalost) ženska radoznalost ne da mi mira . . . ali to je to - wiki.

01-06-2006 11:38 PM
Gogy Offline
____
*

Hvala na ovako informativnom postu Palac-gore

Sve je to super, i čini mi se da će to bit dobro, samo... npr. ova wikipedia, u nju svako može svašta pisat, i kak da onda netko zna koliko je to što je napisano točno...

01-06-2006 11:42 PM
Aqua Offline
Novi korisnik
*

Quote:Sve je to super, i čini mi se da će to bit dobro, samo... npr. ova wikipedia, u nju svako može svašta pisat, i kak da onda netko zna koliko je to što je napisano točno...

Naravno, to je i mene brinulo ali svaka wiki stranica je kombinirana sa sustavom koji bilježi promjene i može u svakom trenutku vratiti stranicu u bilo koje od prethodnih stanja. Tako se spriječava upravo to što pitaš (netočne informacije, vandalizam...).
Vjerojatno i ovaj forum ima neki nadzor nad tutorijalima, ne?

01-06-2006 11:53 PM
Gogy Offline
____
*

Naravno ali nisam mislio na vandalizam nego na netočne informacije... Ti recimo napišeš brdo teksta i sve je to super, vidi se da je dobro napisano ali ipak nešto u tom cijelom tekstu nije istina... Bit će (i vjerojatno ima) puno takvih slučajeva

01-06-2006 11:58 PM
Aqua Offline
Novi korisnik
*

Quote:Tako se spriječava upravo to što pitaš (netočne informacije...
Ne kažem da je nemoguće ali sustav ima stručnjake za ta područja upravo da bi se takve dezinformacije svele na što manju moguću mjeru.
Inače bi zavladao totalan kaos.

02-06-2006 12:20 AM
d@d Offline
Forumaš

Naravno Google, pogotovo kad nešt tražim...
Mislim da Web 2.0 je nepotreban....neke nove komercijalne gluposti. Smatram da web svijet ne bi previše se smio uplitati u realnost

http://www.justbeonline.net @ web katalog
jel bitno??!?
02-06-2006 12:41 AM
Leviathan Offline
Forumaš

znači web2.0 je jednostavno naziv sa smjenu određenih načina reklamiranja/davatelja usluga/n-tih stvari. nije loše jer sam i ja prije imao britaniku na kompu a wikipediju koristim od njenog početka. za ovo nadzor na našoj stranici mogu ti reći da je svaki tutorijal testiran više puta i da svi radePalac-gore ako ipak nađeš neku grešku to možeš prijaviti ovdje
(This post was last modified: 02-06-2006 10:56 AM by Leviathan.)
02-06-2006 10:55 AM
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)