Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Google-ova vizija budućnosti
Author Message
Gogy Offline
____
*

RE: Google-ova vizija budućnosti
Da su takvi nebi bili tu gdje jesu...

Pravila foruma | Twitter - Facebook - Google+ |
19-02-2010 03:29 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
GoodGuy93 Offline
Redoviti posjetitelj
**

Uz malo zakašnjenje, dopustite da komentiram postove...

kecko Wrote:ništa mi se to ne sviđa, a i zanemarujete nekoliko stvari
1. Nekima je privatnost jako bitna stvar
Ne nekima, nego svima nama je privatnost na prvom mjestu... Ali ne vidim nikakav problem u vezi privatnosti i 'oblaka'... Pa i danas držimo neke privatne stvari na internetu.. npr. facebook je pun privatnih slika...

kecko Wrote:2. Po tome će proizvođači hardwarea propast (neće biti potrebna nikakva snaga)
Da, neki bi sigurno propali... ali hardware bi se i dalje koristio.. samo ne u takvoj mjeri...

kecko Wrote:3. Kako mislite igrat zahtjevne igre (zahtjevne programe) na kompu putem interneta? Meni to izgleda tehnički nemoguće trenutno
Isto kao što se i sada mogu igrati neke manje zahtjevne igre preko neta... Sjeti se da će tada internet biti puno brži...

kecko Wrote:4. Ljudi ipak više vole da su stvari fizički kod njih
Mišljena se razlikuju od čovjeka do čovjeka...

kecko Wrote:5. 95% sadašnjih proizvođača softwarea bi propalo preko noći
Po mom viđenju 'oblaka' to se nebi dogodilo... Programi bi se i dalje koristili.. samo što bi se nalazili na netu...

kecko Wrote:6. Pokrivenost internetom u sljedećih XX godina neće doseći te razine i brzine svuda u svijetu (a ako nemaju svi, to znači da si nekoga jednostavno odsjekao od svijeta)
Ista je stvar i danas... neka područja i dalje nemaju internet...

kecko Wrote:7. Ostale države svijeta neće dati takvu moć Americi(ili bilo kojoj drugoj državi) (znači posjedovanje gotovo svih podataka o svakome na cijelom svjetu) to zvuči previše zastrašujuće i oni bi onda totalno vladali svijetom...
Pa neće jedna država imati sve... podatci bi se spremali na najbliži 'oblak' u okrugu...

kecko Wrote:8.ne mogu se sjetiti ali ima još sigurno na stotine razloga zašto ovo nemože do kraja uspjeti...
Siguran sam da su neki ljudi isto to rekli i za sam radio ili TV! :)

Moram napomenut da je ovo što govorim samo moje viđenje budućnosti... to naravno ne mora biti točno...

"If you wait for luck to turn up, life becomes very boring." Mikhail Tal
19-02-2010 09:42 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
schmrz Offline
____
*

Bez obzira kakvu imaš internet konekciju za napucane igrice je potrebna napucana grafička. Simple. Namigivanje

I have no drinking problems. I drink. Get drunk. Fall down. NO PROBLEM
Registered As Linux User #484215
Moj skromni blog
Savjet za buduće programere: ovdje
20-02-2010 12:17 AM
GoodGuy93 Offline
Redoviti posjetitelj
**

Pa da.. rekao sam da hardware ne bi skroz nestao... Grafička mora ostati, bar po mom viđenju..

20-02-2010 10:57 AM
kecko Offline
Forumaš

ne samo grafička već 80% hardwarea, jedino što ti možda neće trebati je HDD a onda opet s druge strane koji je smisao toga da neko ima tvoje podatke kod sebe?
(This post was last modified: 20-02-2010 01:52 PM by kecko.)
20-02-2010 01:51 PM
zero Offline
Forumaš

kecko Wrote:ne samo grafička već 80% hardwarea, jedino što ti možda neće trebati je HDD a onda opet s druge strane koji je smisao toga da neko ima tvoje podatke kod sebe?

Jednostavnost. Od bilokuda se mozes spojiti na cloud i pogledati svoje podatke. Nema vise stikova ili cd-a.

A sada... Kazete da ce proizvodjaci hardvera propast?

Zasto bi. Mislim da ce ovako nesto jos i povecati proizvodnju hardvera. Zamislite da Google posjeduje cloud. Ne moze spremati podatke u zrak. xD Mora imati ogromne servere, sa super konekcijom na internet. Tekodjer, nebi ni sav hardver otpao u kompjuterima. A izmedju ostalog, kako ne bi sve zemlje imale dovoljno brz net za ovo, kod njih bi jos uvijek isla prodaja 'normalnih' kompova.

Brzo. Jeftino. Kvalitetno. Izaberi dva!
20-02-2010 04:52 PM
kecko Offline
Forumaš

i opet ti dođe do toga kak je i sad stanje, one podatke koje trebaš s više lokacija pohraniš na net i to je to, čemu da imaš neznam kojekakve gluposti online?
20-02-2010 05:16 PM
GoodGuy93 Offline
Redoviti posjetitelj
**

Pa kolko ja znam sada stanje nije takvo... Obično ljudi ako žele prenijet neke podatke na drugi komp služe se CD-ovima, USB-ovima, MP3-jevima... Znam da je teško zamislit takav skok u budućnost.. ali živimo u takvom svijetu u kojem, ako ne pratiš tehnologiju, gotov si...

20-02-2010 05:44 PM
Gogy Offline
____
*

GoodGuy93 Wrote:Pa kolko ja znam sada stanje nije takvo... Obično ljudi ako žele prenijet neke podatke na drugi komp služe se CD-ovima, USB-ovima, MP3-jevima...

Pa kako 'ko... recimo ja sve stavljam na DropBox ako mi nešto treba čemu moram pristupati sa više lokacija.

Pravila foruma | Twitter - Facebook - Google+ |
20-02-2010 08:41 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
kecko Offline
Forumaš

Ja isto dosta koristim internet za pohranu podataka... nekako su mi optički mediji zastarjeli He he
20-02-2010 09:50 PM
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)