Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Google Wave - mišljenja
Author Message
Gogy Offline
____
*

Google Wave - mišljenja
Ima par tjedana da je izašla preview verzija Google Wavea. Da li ga tko koristi? Što mislite o njemu?

Ukoliko ne znate što je Google Wave pogledajte ovaj skraćeni video demonstracije

Ja sam mišljenja da je to online servis koji ima jako puno potencijala, ponajviše u vidu kolaboracije, odnosno zajedničkog rada na razno raznim projektima, bilo to za web, poduzeće, grupne seminare na fakultetima itd.

Google Wave je tek u preview verziju (da biste se registrirali potreno je da vas netko pozove tko je već registriran), i kao takav, još ima nekih stvari koje bi trebalo popraviti i dodati. Ali već i sad je vrlo funkcionalan. Glavna razlika između primjerice Facebooka je ta što se sve odvija realtime i ne mogu svi vaši prijatelji vidjeti sve "postove" nego samo oni koje vi odredite.

Vaša mišljenja
Ako ste probali, recite kako vam se čini. Da li mislite da bi ovo moglo zamijeniti email/facebook?

[Image: Googlewave.svg]

Pravila foruma | Twitter - Facebook - Google+ |
03-12-2009 08:47 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Len0 Offline
Forumaš

RE: Google Wave - mišljenja
Link
Ovako nekako izgleda stanje dok je još u beti, a sigurno ima potencijala.
Kratko vrijeme imam account i nisam skont'o kako započeti neki kolektivni rad na Google Docs servisima. Možda to još nije omogućeno, ali ce biti prava stvar. He he

Imam još par pozivnica, ko hoce neka javi na PM.

["hip","hip"]
(hip hip array!)
(This post was last modified: 04-12-2009 12:18 AM by Len0.)
04-12-2009 12:14 AM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
kecko Offline
Forumaš

pa zasad je puno presporo... mislim da je još prerano opće o tome diskutirati jer je to alpha verzija... prije nek dođe beta nećemo puno znati...
ps ako ko treba pozivnicu imam...
04-12-2009 09:25 AM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Gogy Offline
____
*

I nije tako sporo, pogotovo ako se radi sa Chrome-om u kombinaciji. Schmrz i ja ga već koristimo u svhru zapisivanja ideja za Tutorijali.Net v2, pa npr. sa prijateljem jednim igram sudoku u paru te ga koristim za pisanje odgovora na pitanja iz nekog kolegija i tako.

Trenutno ono što, po meni, najviše fali jest da se može netko izbaciti iz wavea kad je dodan. Trenutno to nije moguće. I općenito bih volio da naprave neki malo napredniji sistem podešavanja tko što smije raditi u waveu. Tj. npr, da sadržaj wavea mogu obrisati samo pojedinci koje je odredio onaj tko je prvi započeo wave ili tako nešto.

Istina je da je to još nedovršen proizvod i da nije za svakodnevnu uporabu, ali ipak je to tek preview verzija. Nadam se da s vremenom napredovati.

Pravila foruma | Twitter - Facebook - Google+ |
04-12-2009 10:53 AM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)