Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
load sa servera
Author Message
virtualDJ Offline
Novi korisnik
*

load sa servera
Samo jedno pitanje... kako napravit da mi se web sajt svaki put loada sa servera a ne iz cachea? jer imam na stranici novosti al potrebno je refreshat da bi se vidle Hmmm

hvala na svakom savjetu
05-10-2009 05:48 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
schmrz Offline
____
*

RE: load sa servera
Samo da razjasnimo nešto. Kada kažeš "potrebno je refreshovati" jel' misliš na refreshovanje stranice, odnosno reload ili misliš na brisanje cache-a svog browsera ? To su dva dosta različita pojma i ako si mislio na prvi onda to nema nikakve veze sa tvojim cache-om.

Ono što ti tražiš je vjerovatno ajax skript(ic)a koja će konstantno osvježavati listu novosti. Ispravi me ako griješim ;-)

I have no drinking problems. I drink. Get drunk. Fall down. NO PROBLEM
Registered As Linux User #484215
Moj skromni blog
Savjet za buduće programere: ovdje
05-10-2009 09:01 PM
virtualDJ Offline
Novi korisnik
*

da, zapravo to tražim. trebao bi se refreshat samo taj div u kojem su novosti. nisam bas strucnjak za ajax pa molim pomoc Rolleyes
06-10-2009 02:00 PM
Gogy Offline
____
*

Ajde nam malo preciznije reci za šta ti treba? Jer ako napišeš novi tekst na stranici on se neće učitavat iz cachea. Ako se učitava iz cachea onda browser nije dobro podešen. Za takve stvari nema smisla koristiti Ajax. To jedino ako ti treba za neki shoutbox ili neki dropdown flash news i slično.

Pravila foruma | Twitter - Facebook - Google+ |
06-10-2009 08:41 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)