Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
knjige za narucit
Author Message
chelsea4ever Offline
Redoviti posjetitelj
**

knjige za narucit
ako je neko mozda nekad kupovao kknijige preko neta pa da mi prelozi kakav site sa jeftinim knjigama za narucit.Treba mi za oblaast web-dizajna i programiranja Palac-gore
31-03-2009 01:19 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Len0 Offline
Forumaš

RE: knjige za narucit
Pa zar nema dovoljno web stranica sa tutorijalima i besplatnih e-books(a i onih komercijalnih Happy)?

["hip","hip"]
(hip hip array!)
31-03-2009 02:24 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
chelsea4ever Offline
Redoviti posjetitelj
**

Len0 Wrote:Pa zar nema dovoljno web stranica sa tutorijalima i besplatnih e-books(a i onih komercijalnih Happy)?

iz tutoriala neces nikad sve naucit lako je one osnovne jezike zatim iz knjige se mozes podsjetiti kad nest zaboravis i tu je bas sve detaljno objasnjeno i znat ces a ja i jaran smo se podjelili on programiranje ja web-dizajn skupili smo nesta para sad samo knjige narucit u bubat
31-03-2009 02:26 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Gogy Offline
____
*

chelsea4ever Wrote:
Len0 Wrote:Pa zar nema dovoljno web stranica sa tutorijalima i besplatnih e-books(a i onih komercijalnih Happy)?

iz tutoriala neces nikad sve naucit lako je one osnovne jezike zatim iz knjige se mozes podsjetiti kad nest zaboravis i tu je bas sve detaljno objasnjeno i znat ces a ja i jaran smo se podjelili on programiranje ja web-dizajn skupili smo nesta para sad samo knjige narucit u bubat

Malo imaš smiješno razmišljanje znaš... Knjiga te nikada neće naučiti koliko te internet može naučiti. Na koncu konca na internetu imaš 99% knjiga iz programiranja kako ti nazivaš "osnovnih jezika" (šta je po tebi osnovni jezik?) i svih ostalih i jezika i tehnologija. I ako sakupiš sve materijale imaš kud i kamo više materijala za učenje nego iz dvije tri knjigice o nečemu.

Da ne govorim o "knjigama o dizajnu", totalna glupost. Nek' se nitko ne uvrijedi al mislim da stvarno ima mali IQ ako će kupit knjigu u vezi web dizajna. Čemu kupovati nešto što u stravično većim količinama imaš na internetu besplatno.

Uostalom, kažeš da iz tutorijala nećeš naučit sve. Pa nećeš, sa jedne stranice. Ali ako okupiš materijale sa više stranica.... I odsjeci mi lijevo jaje ako ćeš iz bilo koje knjige naučiti sve (čak i da uzmeš 3 knjige iz jednog područja koje učiš).

Evo pogledaj primjerice kolegu Schmrza. On je i sam rekao da nije čitao knjige iz programiranja nego je sve na netu naučio. A nema baš puno takvih koliko znaju toliko o programiranju...

Pravila foruma | Twitter - Facebook - Google+ |
31-03-2009 03:56 PM
chelsea4ever Offline
Redoviti posjetitelj
**

Gogy Wrote:
chelsea4ever Wrote:

Malo imaš smiješno razmišljanje znaš... Knjiga te nikada neće naučiti koliko te internet može naučiti. Na koncu konca na internetu imaš 99% knjiga iz programiranja kako ti nazivaš "osnovnih jezika" (šta je po tebi osnovni jezik?) i svih ostalih i jezika i tehnologija. I ako sakupiš sve materijale imaš kud i kamo više materijala za učenje nego iz dvije tri knjigice o nečemu.

Da ne govorim o "knjigama o dizajnu", totalna glupost. Nek' se nitko ne uvrijedi al mislim da stvarno ima mali IQ ako će kupit knjigu u vezi web dizajna. Čemu kupovati nešto što u stravično većim količinama imaš na internetu besplatno.

Uostalom, kažeš da iz tutorijala nećeš naučit sve. Pa nećeš, sa jedne stranice. Ali ako okupiš materijale sa više stranica.... I odsjeci mi lijevo jaje ako ćeš iz bilo koje knjige naučiti sve (čak i da uzmeš 3 knjige iz jednog područja koje učiš).

Evo pogledaj primjerice kolegu Schmrza. On je i sam rekao da nije čitao knjige iz programiranja nego je sve na netu naučio. A nema baš puno takvih koliko znaju toliko o programiranju...

pod osnovne jezike sam mislio html/css i tak to sto je veoma lako razumiti i naucit ali govorim ti npr. kad bi htjeo ucit kao prijer c++ ne moze to nista bez knjige npr. ti naucis iz jednog tuta osnove i mozda jos 2-3 tuta i kasnije dok trazis po netu sam ces nailazit na ured iste tutove sam mozda 2 koda usput naucis al iz knjige kad naucis znat ces ama bas sve naravno ako narucis kakvu debelu a ne od 20 stranica
31-03-2009 04:08 PM
Gogy Offline
____
*

chelsea4ever Wrote:al iz knjige kad naucis znat ces ama bas sve naravno ako narucis kakvu debelu a ne od 20 stranica

Pitaj kojeg god oćeš programera i vidjet ćeš da nisi u pravu... Jedna knjiga od 500 stranica ne može pokrit cijeli c++. Možeš solidno naučit iz toga ali nećeš znat sve. Uostalom ako knjigu pročitaš ne znači da znaš sve to. Čak i ako ju pročitaš 10 puta. Knjige su, po meni, dosta zaglupljujuće jer učiš ono što ti je servirano, nema dinamike (zamisli samo čitanje 500-700 stranica). A sa neta učiš ono što te zanima i što ti treba. Uostalom i knjige se daju naći na netu.

Ali, da nebi bilo da ti nismo pomogli u vezi toga što si tražio:
http://www.algoritam.hr
http://www.mikroknjiga.hr
http://www.mis.hr

Ali kažem ti, dobro razmisli... sačekaj još malo i vidjet ćeš da će se još neki složit samnom.

31-03-2009 04:16 PM
hurmash1ca Offline
Forum policeman
*

Ma knjige su samo brdo tutorijala skupljene na jednom mjestu. Puno je pristupacnije to raditi na kompjuteru, jer ionako da bi ucio jezik moras imati pristup kompjuteru (papir i olovka ne mogu kompajlirati koliko ja znam), a u knjizi nema fluidnost, nemas obradjeno nista izvan tematike knjige, pa te to tjera da kupis jos jednu - dok koristenjem interneta imas sve to, i naravno forume na kojima ti napredniji korisnici mogu pomoci.

RTFM!
31-03-2009 04:20 PM
chelsea4ever Offline
Redoviti posjetitelj
**

Gogy Wrote:
chelsea4ever Wrote:al iz knjige kad naucis znat ces ama bas sve naravno ako narucis kakvu debelu a ne od 20 stranica

Pitaj kojeg god oćeš programera i vidjet ćeš da nisi u pravu... Jedna knjiga od 500 stranica ne može pokrit cijeli c++. Možeš solidno naučit iz toga ali nećeš znat sve. Uostalom ako knjigu pročitaš ne znači da znaš sve to. Čak i ako ju pročitaš 10 puta. Knjige su, po meni, dosta zaglupljujuće jer učiš ono što ti je servirano, nema dinamike (zamisli samo čitanje 500-700 stranica). A sa neta učiš ono što te zanima i što ti treba. Uostalom i knjige se daju naći na netu.

Ali, da nebi bilo da ti nismo pomogli u vezi toga što si tražio:
http://www.algoritam.hr
http://www.mikroknjiga.hr
http://www.mis.hr

Ali kažem ti, dobro razmisli... sačekaj još malo i vidjet ćeš da će se još neki složit samnom.

hurmash1ca Wrote:Ma knjige su samo brdo tutorijala skupljene na jednom mjestu. Puno je pristupacnije to raditi na kompjuteru, jer ionako da bi ucio jezik moras imati pristup kompjuteru (papir i olovka ne mogu kompajlirati koliko ja znam), a u knjizi nema fluidnost, nemas obradjeno nista izvan tematike knjige, pa te to tjera da kupis jos jednu - dok koristenjem interneta imas sve to, i naravno forume na kojima ti napredniji korisnici mogu pomoci.

ok al jbg nikad ne mogu nac site-ove sa tutorialima ove vase tutove sam savlado al to su samo osnove :(
31-03-2009 04:38 PM
Gogy Offline
____
*

Traži na engleskom i naći ćeš... Tutorijali na hrvatskom su svugdje samo osnove...

31-03-2009 05:47 PM
Len0 Offline
Forumaš

Knjigu koristi kao vodič.
Jedino ako ces biti negdje gdje nemas pristup internetu, onda je opravdano kupovanje knjige. Happy
Preskupe su!
Za sve ostalo tu je Google.

["hip","hip"]
(hip hip array!)
31-03-2009 07:11 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)