Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pocetnik
Author Message
chelsea4ever Offline
Redoviti posjetitelj
**

Shy pocetnik
e pozz posto vidim da na ovom forumu ima mnogo prfoesionalnih ljudi znam da cete mi moc odg. na ovo pitanje.Naime web-dizajnom se bavim vec 2 godine.Pretezno znam vecinu grana (html,css,malo php,photoshop,flash,...),zatim radio sam mnogo site-ova za firme isl. (za novac) i sada bi htjeo da predem na programske jezike.Za ucenje mogu izdvojiti 1 sat posto sam 7 razred moram i oko skole ali to nije bitno.E sad me zanima da li se meni isplati odma pocet sa C++ posto sam nasao odlican tutorial za apsolutne pocetnike koji dosad nisu ucili ni jedan prog. jezik.Ja sam dosada smao naucio osnove QBasica-a oko 15 naredbi.E sad je li meni bolje krenuti sa C++ ili dalje uciti Q basic i ako moze kakav site gdje mogu naucit CITAV QBasic hvala unaprijed i samo mi nemojte davat lunk od code-it.com jer sam njihove tutove vec davno presao :)
25-02-2009 07:52 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
schmrz Offline
____
*

RE: pocetnik
C++ nije toliko tezak jezik koliko je to "razvikano" u drustvu. Ali zahtjeva vrijeme kojeg ti kako vidim i nemas na bacanje. Mozes uspjeti ako budes radio po nekoj knjizi, ali ne preporucujem da radis c++ po primjerima ako ces izdvajati jedan sat dnevno jer ces se susretati sa trivijalnim greskama koje su specificne za pocetnike (to su one greske koje su "bezveze" ali buljite pola sata u kod i onda skontate sta je problem). Vremenom se stekne neko iskustvo pa se ne prave takve greske.

Ali recimo python bi bio odlicno rijesenje za tebe. Mozes ga koristiti za pisanje konzolnih, web i desktop aplikacija. Sve sto zamislis moguce je napisati u pythonu :)

I have no drinking problems. I drink. Get drunk. Fall down. NO PROBLEM
Registered As Linux User #484215
Moj skromni blog
Savjet za buduće programere: ovdje
25-02-2009 08:54 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Gogy Offline
____
*

QBasic je vrlo dobar jezik za razvijanje logike pa možeš njega malo obradit do nekog određenog nivoa. Ali pošto si već radio u PHP-u onda to baš i nema previše smisla jer je već PHP kud i kamo moćniji jezik.

Ako se misliš ozbiljnije bavit programiranjem onda svakako preporučam c++. Ali moraš znati da je c++ nešto kompleksniji jezik. Iako ne toliko jako kao što je razvikan (post iznad mene to isto kaže hehe). Ako te zanimaju programski jezici gdje uz malo znanja i malo koda možeš napravit super aplikacije onda preporučam neki od jezika .NET platforme, npr. VB.NET ili C#.NET. Nedaj se zavarati, s tim možeš napravit jako kompleksne aplikacije. A to će ti potvrditi kolega schmrz.

Inače, c++ Namigivanje

EDIT: većina programskih jezika radi na isti princip tako da ti je praktički svejedno... bitno da razviješ programsku logiku.

Pravila foruma | Twitter - Facebook - Google+ |
25-02-2009 08:58 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kerber Offline
_
*

ako znas php, mislim da nisi daleko od c++-a samo je razlika u sintaksi i nece ti biti problem.
Mogu ti poslati literature za c++ javi se na pm

FGD!

Pravila foruma - pročitajte prije nego pitate
26-02-2009 01:04 AM
chelsea4ever Offline
Redoviti posjetitelj
**

Gogy Wrote:QBasic je vrlo dobar jezik za razvijanje logike pa možeš njega malo obradit do nekog određenog nivoa. Ali pošto si već radio u PHP-u onda to baš i nema previše smisla jer je već PHP kud i kamo moćniji jezik.

Ako se misliš ozbiljnije bavit programiranjem onda svakako preporučam c++. Ali moraš znati da je c++ nešto kompleksniji jezik. Iako ne toliko jako kao što je razvikan (post iznad mene to isto kaže hehe). Ako te zanimaju programski jezici gdje uz malo znanja i malo koda možeš napravit super aplikacije onda preporučam neki od jezika .NET platforme, npr. VB.NET ili C#.NET. Nedaj se zavarati, s tim možeš napravit jako kompleksne aplikacije. A to će ti potvrditi kolega schmrz.

Inače, c++ Namigivanje

EDIT: većina programskih jezika radi na isti princip tako da ti je praktički svejedno... bitno da razviješ programsku logiku.

Kerber Wrote:ako znas php, mislim da nisi daleko od c++-a samo je razlika u sintaksi i nece ti biti problem.
Mogu ti poslati literature za c++ javi se na pm
ja sma rekao da znam malo php to su neke glupe osnove i oko joomla modula.I hvala Vam mnogo odlucio sam se za c++ i za QBasic mislim da mi vise nista ne treba mozda kasnije C jer je on dobar oko popravljanje neki greski i sl.A ionako kao sto ste rekli svi programski jezicii rade na prilicno istim principima Namigivanje
26-02-2009 01:52 AM
Kerber Offline
_
*

Dobro je što si se tako mlad zainteresovao za programiranje Namigivanje
Samo naprijed imaš podršku Tut.net foruma

FGD!

Pravila foruma - pročitajte prije nego pitate
26-02-2009 03:09 AM
schmrz Offline
____
*

Smile RE: pocetnik
Kerber Wrote:Dobro je što si se tako mlad zainteresovao za programiranje Namigivanje

Samo da i ja dodam da nema boljih godina od tvojih za poceti sa programiranjem. Ja sam u sedmom razredu poceo sa QBasic-om po primjerima iz knjige za informatiku za sedmi ili osmi razred ne sjecam se sad... Sretno :)

I have no drinking problems. I drink. Get drunk. Fall down. NO PROBLEM
Registered As Linux User #484215
Moj skromni blog
Savjet za buduće programere: ovdje
26-02-2009 10:16 AM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
chelsea4ever Offline
Redoviti posjetitelj
**

Kerber Wrote:Dobro je što si se tako mlad zainteresovao za programiranje Namigivanje

schmrz Wrote:

Samo da i ja dodam da nema boljih godina od tvojih za poceti sa programiranjem. Ja sam u sedmom razredu poceo sa QBasic-om po primjerima iz knjige za informatiku za sedmi ili osmi razred ne sjecam se sad... Sretno :)
ok hvala vam.Znate ovo ce Vas mozda zanimati ja i drug smo beze bili na netu i nademo jednu sakupinu ljudi sad pravi biznismeni,profesionalci oko prog. jezika,web-stranica i to i sad njihova biografija tu.Kazu njih 5 dok su bili manji vak et 13-15 godina raspodjelili se npr. jedan uci php jedan uci c++ jedan Flash i tako to i poslije 10 godina ljudi prejaki sve zivo znaju e tak smo se ja i on nekako raspodjelili pa polako vec ev jeednoom liku radimo site za 120 km a bice nas jos sam sto se u nas djeca ne interseuju za to.Sam igrice nesta furaju ne znaju iskoristit racunar i net
(This post was last modified: 26-02-2009 12:35 PM by chelsea4ever.)
26-02-2009 12:33 PM
Gogy Offline
____
*

Samo naprjed, to je dobra organizacija sve dok se držite zajedno.

BTW Tutorijali.Net team se sastoji od nečeg sličnog He he Schmrz, i ja programiranje, hurmash1ca design, Kerber programiranje i dizajn, ubuduće i Morrison audio/video (mogli bi i mi neki studio otvorit hehe Rofl)

A što se tiče toga da se djeca ne zanimaju za to to je i shvatljivo... Možda će se neki kasnije zanimat (to obično dolazi tamo negdje oko 17-18 godine) ali onda ćeš ti biti u debeloj prednosti. I nemoj odustajat ak ti nešta bude teško, tu smo da ti pomognemo. A uostalom vidjet ćeš kako će ti se logika razvit kad budeš malo stariji. Ja ono što nisam nikako mogao skužiti prije 5 godina sad mi je smiješno.

Pravila foruma | Twitter - Facebook - Google+ |
26-02-2009 12:50 PM
chelsea4ever Offline
Redoviti posjetitelj
**

Gogy Wrote:Samo naprjed, to je dobra organizacija sve dok se držite zajedno.

BTW Tutorijali.Net team se sastoji od nečeg sličnog He he Schmrz, Kerber i ja programiranje, hurmash1ca design, ubuduće i Morrison audio/video

A što se tiče toga da se djeca ne zanimaju za to to je i shvatljivo... Možda će se neki kasnije zanimat (to obično dolazi tamo negdje oko 17-18 godine) ali onda ćeš ti biti u debeloj prednosti. I nemoj odustajat ak ti nešta bude teško, tu smo da ti pomognemo. A uostalom vidjet ćeš kako će ti se logika razvit kad budeš malo stariji. Ja ono što nisam nikako mogao skužiti prije 5 godina sad mi je smiješno.

heh ma znam ba i ja tako html i css kad sma vidio kod glava boli a sad se sam sebi smijem He he
26-02-2009 01:10 PM
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)