Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dva puta login
Author Message
danielvast Offline
Forumaš

RE: Dva puta login
Molim lijepo Sixr upristoji se malo, ako nemas nista pametno reci onda se suzdrži ovih glupih komentara.

"When all else fails, read the manual."
(This post was last modified: 25-04-2011 04:19 PM by danielvast.)
25-04-2011 03:56 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
sixr Offline
Novi korisnik
*

nauči me
25-04-2011 08:08 PM
kecko Offline
Forumaš

Ovo si ti napisao:
Quote:E pa to je i problem sa sesijama, ovaj woltlab, njihov software koristi sesiju za sebe kao standalone forum a nemože se integrisati na sajt pa je potrebno uzeti od njega sesiju koji niko živ ne zna ili napraviti standalone login koji logira na oba mjesta... glupo do bola xD

Ovo sam ja napisao:
Quote:Dovoljno je saznati način na koji wolttab sprema sessione i prilagoditi tome svoj sajt, znači onda kad bi bio ulogiran na sajtu bio bi i na forumu i obrnuto. TO nije prepravljanje pola foruma već cirka 10 linija koda.

print_r($_SESSION); u php dokumentu na serveru bi vrlo vjerojatno puno stvari odgonetnuo, naravno ako imaš neke osnove osnova PHP-a.
Problem je što ja nemam pojma što ti osim foruma koristiš jeli neka custom skripta ili neki gotov cms i mogu samo pretpostavljati.
Nema potrebe biti arogantan, pogotovo ne prema nekome ko ti pokušava pomoći.
(This post was last modified: 26-04-2011 08:38 AM by kecko.)
26-04-2011 08:36 AM
sixr Offline
Novi korisnik
*

kad ne kontaš, forum napravili Woltlab a nema $_SESSION kod njih tako definisan -,-
26-04-2011 01:25 PM
danielvast Offline
Forumaš

Nemam te ja cemu uciti ako to dosada sam nisi naucio, sto se tice samog pitanja da ne offtopicarimo koliko sam vidio na googlu, mozes submit formu preko JS-a imas ovdje http://www.html-form-guide.com/web-form/...ripts.html ali opet login preko JS-a Ccc

(This post was last modified: 26-04-2011 05:02 PM by danielvast.)
26-04-2011 04:59 PM
kecko Offline
Forumaš

Ma nije problem niti da mora automatizirati sa js-om 2X i to je jednostavno, pa neće ulogirati ili odlogirati nekoga sa js-om, kad to nije ni moguće, samo će poslati js-om podatke u text inputima na određene adrese, ne vidim tu nikakvog potencijalnog sigurnosnog rizika jer isto se šalje get ili post kao i da si submitao formu, no bolje riješenje je napraviti login odjednom u jednoj php skripti, što isto nije prekomplicirano.

Malo mi bezveze odgovarat liku koji misli da sve zna, a ne zna osnovne stvari, a kad mu pokušaš pomoći onda se pravi bahat i arogantan.
26-04-2011 07:53 PM
danielvast Offline
Forumaš

kecko Wrote:Malo mi bezveze odgovarat liku koji misli da sve zna, a ne zna osnovne stvari, a kad mu pokušaš pomoći onda se pravi bahat i arogantan.
Slazem se kecko, nije bas da je i zasluzio neku pomoć...

A sto se js-a tice nisam mislio na sigurnosne rizike, ali ako mi je JS disabled onda se nemoze ni logirati, ali evo ja par mjeseci na sajtu koristim cisti js login i registraciju nisam imao nekih prituzbi osim naravno od ljudi koji znaju o cemu se radi... He he

(This post was last modified: 26-04-2011 08:33 PM by danielvast.)
26-04-2011 08:33 PM
kecko Offline
Forumaš

(26-04-2011 08:33 PM)danielvast Wrote:  
kecko Wrote:Malo mi bezveze odgovarat liku koji misli da sve zna, a ne zna osnovne stvari, a kad mu pokušaš pomoći onda se pravi bahat i arogantan.
Slazem se kecko, nije bas da je i zasluzio neku pomoć...

A sto se js-a tice nisam mislio na sigurnosne rizike, ali ako mi je JS disabled onda se nemoze ni logirati, ali evo ja par mjeseci na sajtu koristim cisti js login i registraciju nisam imao nekih prituzbi osim naravno od ljudi koji znaju o cemu se radi... He he

Danas onaj koji ima javascript isključen ne može vidjeti >90% stranica na webu, tako da za njih opće ne marim, samo ih žalim.
27-04-2011 07:01 AM
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: