Tutorijali.Net forum
SOAP - simple object access protokol - Printable Version

+- Tutorijali.Net forum (http://www.tutorijali.net/forum)
+-- Forum: Opcenito o kompjuterima (/forumdisplay.php?fid=24)
+--- Forum: Internet (/forumdisplay.php?fid=39)
+--- Thread: SOAP - simple object access protokol (/showthread.php?tid=1505)

SOAP - simple object access protokol - danielvast - 28-08-2010 10:55 AM

Ej ljudi pozz!

Imam jedno pitanje vezano za SOAP naime koja je predonost korištenja SOAP protokola u razvoju web aplikacija a koje nedostatke moslim ovako praktično ove definicije sa wikipedije mi ništa ne govore! Ako se netko susretao sa temeom bio bih mu ahvalan ako mi moze objasniti! Hmmm

RE: SOAP - simple object access protokol - zero - 28-08-2010 12:40 PM

http://www.w3schools.com/soap/soap_intro.asp

RE: SOAP - simple object access protokol - danielvast - 28-08-2010 01:07 PM

Hvala, zero naime radim seminarski na tu temu htio bih malo više znati o protokolu da nebi samo prepisivao znaš ono copy paste prvi se put srećem sa protokolm a htio bi nešto sam napisati pa bih volio kad bi mi netko ukratko objasnio da znam odakle ću početi hvala još jednom pozz!

RE: SOAP - simple object access protokol - zero - 28-08-2010 02:01 PM

Pises seminarski u vezi SOAProtokola, a neznas sto je? Ono sto ja znam je da je to protokol kojim aplikacije razmijenjuju podatke u obliku xml-a (xml s posebnim tagovima za SOAP) putem HTTP-a. Ima siroku primjenu jer je vrlo jednostavan i lako zaobilazi firewall.

RE: SOAP - simple object access protokol - danielvast - 28-08-2010 02:34 PM

Pišem seminarski o web uslugama pa bi htio znati više o SOAP-u tek sam u fazi istrtaživanja pa me zanima vaše mišljenje. U svakom slučaju velika hvala na trudu i pomoći :)

RE: SOAP - simple object access protokol - kecko - 29-08-2010 12:35 PM

Možda sutra ako nađem vremena ti detaljnije opišem neke stvari (zaključke moje) koje nema u opisu, pošto je opis dosta daleko i većinom ne opisuje prave prednosti, ustvari objašnjava neke nevažne stvari i ističe ne tako velike prednosti Namigivanje

RE: SOAP - simple object access protokol - danielvast - 29-08-2010 12:48 PM

Ako budeš naravno imao vremena bio bih ti zahvalan hvala veeeelika ! He he Nebih htio da ispane da žicam nekoga da mi napiše seminarski samo mi treba mali podsticaj da shvatim osnovne stvari te da odatle krenem! Unaprijed hvala na pomoći Namigivanje

RE: SOAP - simple object access protokol - kecko - 03-09-2010 07:33 AM

Nažalost nemam vremena, da sastavim neki pravi poduži post, no reći ću samo jednu stvar isto. Zašto XML?
Razmisli malo o serijalizaciji objekta, i što čini bilo kakav objekt :) Znači imaš primitivne tipove podataka (Bool,int,string...) i objekte koji sadrže više primitivnih tipova podataka, Pa je svaki objekt relativno lako prikazat u xml-u, To je jedna misao. Druga je opet xml je lako generirati i čitati. Uz port 80 si zaobišao sve firewalle, pa nema dodatnog konfiguriranja. Eto toliko ima još mnogo toga za uočit tu no nažalost ne mogu se trenutno upustit dublje u to, pozz

RE: SOAP - simple object access protokol - danielvast - 03-09-2010 01:27 PM

Hvala Kecko, Palac-gore koliko sam ja shvatio SOAProtokol je vrlo lako integrirati u postojeći sustav kao i sama jednostavnost samog protokola te puno je sigurniji (od usluga kao sto su DCOM i CORBA)posto koristi HTTP protokol koji je namjenjen za prijenos tekstualnih podataka (sto je zapravo XML datoteka)! He he