Tutorijali.Net forum
Social networking - uništava li kvalitetu života? - Printable Version

+- Tutorijali.Net forum (http://www.tutorijali.net/forum)
+-- Forum: Opcenito o kompjuterima (/forumdisplay.php?fid=24)
+--- Forum: Internet (/forumdisplay.php?fid=39)
+--- Thread: Social networking - uništava li kvalitetu života? (/showthread.php?tid=1390)

Pages: 1 2

RE: Social networking - uništava li kvalitetu života? - danielvast - 22-02-2010 03:32 PM

Mislim da face ima dobnu granicu ja mislim 13 godina al evo gogy je dobro rekao računalo nikada neće znati koliko ti zapravo imas godina!

RE: Social networking - uništava li kvalitetu života? - kecko - 22-02-2010 03:38 PM

facebook je ozbiljna kompanija, i mogla bi tražiti neku vrst dokumentacije, npr kopiju osobne il vozačke, il bilo kojeg dokumenta, na taj način podaci bi bili vjerodostojni i imali bi kontrolu, ali opet neće sami sebi pokopat, pošto bi sigurno mnogi odustali od registracije kad bi vidjeli da traže kopiju osobne,a i nema smisla zvuči previše komunistički He he

RE: Social networking - uništava li kvalitetu života? - danielvast - 22-02-2010 03:45 PM

Quote:ali opet neće sami sebi pokopat, pošto bi sigurno mnogi odustali od registracije kad bi vidjeli da traže kopiju osobne,a i nema smisla zvuči previše komunistički
Hammer
U potpunosti se slažem registracija na facebook bi izgledala kao prelazak preko granice!

RE: Social networking - uništava li kvalitetu života? - schmrz - 22-02-2010 08:17 PM

It's pure evil!

Šalim se, umjereno korištenje je čak i korisno, ali i sam znam da se nekada tim stvarima nekada daje više važnosti nego što bi trebalo. U neku ruku to postane još jedan vid života nekih ljudi i stvari koje rade na tim mrežama ustvari nekako reflektuju i njihov karakter, rasploženje u tom trenutku i sl. Tako da je vrlo lahko vidjeti zašto se neki ljudi previše zanesu s tim nekim online životom. A mislim da je Gogy negdje spominjao da se strašno mnogo informacija o nečijoj psihi može izvući samim pregledom postova na fejsu, slika i sl. Osim ako je profil pun smeća u slučaju da se radi o nekom balavcu...

Bilo kako bilo, prije sam bježao od tih svih social stranica do prošlog ljeta. Ima to sve dobrih i loših strana, teško ih je potpuno odbaciti, a mogu biti korisne Namigivanje

RE: Social networking - uništava li kvalitetu života? - kecko - 23-02-2010 10:38 AM

evo ja jučer stavio fejs profil na brisanje, sad 14 dana ak se ne ulogiram bit će obrisan, a jesu šupci mogli bi stavit briši rpofil na neko vidljivo mjesto a ne da moraš googleati okolo da nađeš kako obrisati fejs profil, a i to da čekaš 14 dana prije nego ga obrišeš je glupost...

RE: Social networking - uništava li kvalitetu života? - M3lkor - 02-03-2010 04:37 PM

Quote:Upravo zbog toga su projekti poput facebook-a i twiter-a postali muliti miliarderska tržišta zbog toga sto su u ljudima stvorili potrebu da sjedne za računar čitav dan umjeswto da uzme knjigu ili prošeta malo prirodom! Samim internetom se smanjila potreba da ljudi idu u knjižare zapravo ako mogu i reći i nestala. Šta je sljedeće ljudi će ostati u kući ijeli dan sam zbog toga zato sto mogu ?

Neznam zasto bi posudivanje knjige iz knjiznice bilo produktivnije od citanja/printanja knjige sa interneta, ali se definitivno slazem sa ovim drugim. Predugo provodenje vremena ispred kompjutora sve nas vise odbija od prirode, a verbalnu komunikaciju zamjenjujemo porukama. Siguran sam da je nasa priroda neprilagodena takvom "umjetnom" nacinu zivota (ipak je tehnika novija stvar) te, po meni, recept za moralnu dekadenciju.