Tutorijali.Net forum
knjige za narucit - Printable Version

+- Tutorijali.Net forum (http://www.tutorijali.net/forum)
+-- Forum: Opcenito o kompjuterima (/forumdisplay.php?fid=24)
+--- Forum: Internet (/forumdisplay.php?fid=39)
+--- Thread: knjige za narucit (/showthread.php?tid=1176)

Pages: 1 2 3

knjige za narucit - chelsea4ever - 31-03-2009 01:19 PM

ako je neko mozda nekad kupovao kknijige preko neta pa da mi prelozi kakav site sa jeftinim knjigama za narucit.Treba mi za oblaast web-dizajna i programiranja Palac-gore

RE: knjige za narucit - Len0 - 31-03-2009 02:24 PM

Pa zar nema dovoljno web stranica sa tutorijalima i besplatnih e-books(a i onih komercijalnih Happy)?

RE: knjige za narucit - chelsea4ever - 31-03-2009 02:26 PM

Len0 Wrote:Pa zar nema dovoljno web stranica sa tutorijalima i besplatnih e-books(a i onih komercijalnih Happy)?

iz tutoriala neces nikad sve naucit lako je one osnovne jezike zatim iz knjige se mozes podsjetiti kad nest zaboravis i tu je bas sve detaljno objasnjeno i znat ces a ja i jaran smo se podjelili on programiranje ja web-dizajn skupili smo nesta para sad samo knjige narucit u bubat

RE: knjige za narucit - Gogy - 31-03-2009 03:56 PM

chelsea4ever Wrote:
Len0 Wrote:Pa zar nema dovoljno web stranica sa tutorijalima i besplatnih e-books(a i onih komercijalnih Happy)?

iz tutoriala neces nikad sve naucit lako je one osnovne jezike zatim iz knjige se mozes podsjetiti kad nest zaboravis i tu je bas sve detaljno objasnjeno i znat ces a ja i jaran smo se podjelili on programiranje ja web-dizajn skupili smo nesta para sad samo knjige narucit u bubat

Malo imaš smiješno razmišljanje znaš... Knjiga te nikada neće naučiti koliko te internet može naučiti. Na koncu konca na internetu imaš 99% knjiga iz programiranja kako ti nazivaš "osnovnih jezika" (šta je po tebi osnovni jezik?) i svih ostalih i jezika i tehnologija. I ako sakupiš sve materijale imaš kud i kamo više materijala za učenje nego iz dvije tri knjigice o nečemu.

Da ne govorim o "knjigama o dizajnu", totalna glupost. Nek' se nitko ne uvrijedi al mislim da stvarno ima mali IQ ako će kupit knjigu u vezi web dizajna. Čemu kupovati nešto što u stravično većim količinama imaš na internetu besplatno.

Uostalom, kažeš da iz tutorijala nećeš naučit sve. Pa nećeš, sa jedne stranice. Ali ako okupiš materijale sa više stranica.... I odsjeci mi lijevo jaje ako ćeš iz bilo koje knjige naučiti sve (čak i da uzmeš 3 knjige iz jednog područja koje učiš).

Evo pogledaj primjerice kolegu Schmrza. On je i sam rekao da nije čitao knjige iz programiranja nego je sve na netu naučio. A nema baš puno takvih koliko znaju toliko o programiranju...

RE: knjige za narucit - chelsea4ever - 31-03-2009 04:08 PM

Gogy Wrote:
chelsea4ever Wrote:

Malo imaš smiješno razmišljanje znaš... Knjiga te nikada neće naučiti koliko te internet može naučiti. Na koncu konca na internetu imaš 99% knjiga iz programiranja kako ti nazivaš "osnovnih jezika" (šta je po tebi osnovni jezik?) i svih ostalih i jezika i tehnologija. I ako sakupiš sve materijale imaš kud i kamo više materijala za učenje nego iz dvije tri knjigice o nečemu.

Da ne govorim o "knjigama o dizajnu", totalna glupost. Nek' se nitko ne uvrijedi al mislim da stvarno ima mali IQ ako će kupit knjigu u vezi web dizajna. Čemu kupovati nešto što u stravično većim količinama imaš na internetu besplatno.

Uostalom, kažeš da iz tutorijala nećeš naučit sve. Pa nećeš, sa jedne stranice. Ali ako okupiš materijale sa više stranica.... I odsjeci mi lijevo jaje ako ćeš iz bilo koje knjige naučiti sve (čak i da uzmeš 3 knjige iz jednog područja koje učiš).

Evo pogledaj primjerice kolegu Schmrza. On je i sam rekao da nije čitao knjige iz programiranja nego je sve na netu naučio. A nema baš puno takvih koliko znaju toliko o programiranju...

pod osnovne jezike sam mislio html/css i tak to sto je veoma lako razumiti i naucit ali govorim ti npr. kad bi htjeo ucit kao prijer c++ ne moze to nista bez knjige npr. ti naucis iz jednog tuta osnove i mozda jos 2-3 tuta i kasnije dok trazis po netu sam ces nailazit na ured iste tutove sam mozda 2 koda usput naucis al iz knjige kad naucis znat ces ama bas sve naravno ako narucis kakvu debelu a ne od 20 stranica

RE: knjige za narucit - Gogy - 31-03-2009 04:16 PM

chelsea4ever Wrote:al iz knjige kad naucis znat ces ama bas sve naravno ako narucis kakvu debelu a ne od 20 stranica

Pitaj kojeg god oćeš programera i vidjet ćeš da nisi u pravu... Jedna knjiga od 500 stranica ne može pokrit cijeli c++. Možeš solidno naučit iz toga ali nećeš znat sve. Uostalom ako knjigu pročitaš ne znači da znaš sve to. Čak i ako ju pročitaš 10 puta. Knjige su, po meni, dosta zaglupljujuće jer učiš ono što ti je servirano, nema dinamike (zamisli samo čitanje 500-700 stranica). A sa neta učiš ono što te zanima i što ti treba. Uostalom i knjige se daju naći na netu.

Ali, da nebi bilo da ti nismo pomogli u vezi toga što si tražio:
http://www.algoritam.hr
http://www.mikroknjiga.hr
http://www.mis.hr

Ali kažem ti, dobro razmisli... sačekaj još malo i vidjet ćeš da će se još neki složit samnom.

RE: knjige za narucit - hurmash1ca - 31-03-2009 04:20 PM

Ma knjige su samo brdo tutorijala skupljene na jednom mjestu. Puno je pristupacnije to raditi na kompjuteru, jer ionako da bi ucio jezik moras imati pristup kompjuteru (papir i olovka ne mogu kompajlirati koliko ja znam), a u knjizi nema fluidnost, nemas obradjeno nista izvan tematike knjige, pa te to tjera da kupis jos jednu - dok koristenjem interneta imas sve to, i naravno forume na kojima ti napredniji korisnici mogu pomoci.

RE: knjige za narucit - chelsea4ever - 31-03-2009 04:38 PM

Gogy Wrote:
chelsea4ever Wrote:al iz knjige kad naucis znat ces ama bas sve naravno ako narucis kakvu debelu a ne od 20 stranica

Pitaj kojeg god oćeš programera i vidjet ćeš da nisi u pravu... Jedna knjiga od 500 stranica ne može pokrit cijeli c++. Možeš solidno naučit iz toga ali nećeš znat sve. Uostalom ako knjigu pročitaš ne znači da znaš sve to. Čak i ako ju pročitaš 10 puta. Knjige su, po meni, dosta zaglupljujuće jer učiš ono što ti je servirano, nema dinamike (zamisli samo čitanje 500-700 stranica). A sa neta učiš ono što te zanima i što ti treba. Uostalom i knjige se daju naći na netu.

Ali, da nebi bilo da ti nismo pomogli u vezi toga što si tražio:
http://www.algoritam.hr
http://www.mikroknjiga.hr
http://www.mis.hr

Ali kažem ti, dobro razmisli... sačekaj još malo i vidjet ćeš da će se još neki složit samnom.

hurmash1ca Wrote:Ma knjige su samo brdo tutorijala skupljene na jednom mjestu. Puno je pristupacnije to raditi na kompjuteru, jer ionako da bi ucio jezik moras imati pristup kompjuteru (papir i olovka ne mogu kompajlirati koliko ja znam), a u knjizi nema fluidnost, nemas obradjeno nista izvan tematike knjige, pa te to tjera da kupis jos jednu - dok koristenjem interneta imas sve to, i naravno forume na kojima ti napredniji korisnici mogu pomoci.

ok al jbg nikad ne mogu nac site-ove sa tutorialima ove vase tutove sam savlado al to su samo osnove :(

RE: knjige za narucit - Gogy - 31-03-2009 05:47 PM

Traži na engleskom i naći ćeš... Tutorijali na hrvatskom su svugdje samo osnove...

RE: knjige za narucit - Len0 - 31-03-2009 07:11 PM

Knjigu koristi kao vodič.
Jedino ako ces biti negdje gdje nemas pristup internetu, onda je opravdano kupovanje knjige. Happy
Preskupe su!
Za sve ostalo tu je Google.