Tutorijali.Net forum
Problemi sa torrentima - Printable Version

+- Tutorijali.Net forum (http://www.tutorijali.net/forum)
+-- Forum: Opcenito o kompjuterima (/forumdisplay.php?fid=24)
+--- Forum: Internet (/forumdisplay.php?fid=39)
+--- Thread: Problemi sa torrentima (/showthread.php?tid=1013)

Problemi sa torrentima - natural born killer - 18-08-2008 07:36 PM

Ljudi, ja sam stvarno čovjek koji se trudi da bude strpljiv, znate ono sve polahko i fino.No, ovi torrenti me izluđuju! Koji god program da skinem i da zalijepim neki URL nekog filma,aplikacije bilo čega, javi mi error sa oznakom "HTTP Error 400" while downloading. U čemu je štos? Ako neko želi da spasi život jednog računara neka pomogne sa korisnim savjetom! Unaprijed hvala svima...

RE: Problemi sa torrentima - Len0 - 18-08-2008 08:54 PM

Koristis neke download menagere za skidanje fajlova pomocu torrent fajlove.Hmmm
Skini program BitTorrent i sa njim otvori torrent koji si skinuo.
Ako mozes bolje objasniti.

RE: Problemi sa torrentima - Morrissey - 18-08-2008 11:14 PM

Kako misliš zaljepiš URL ?
Ako skidaš torrente potreban ti je torrent file i klijent.
Preporučujem utorrent.

RE: Problemi sa torrentima - natural born killer - 19-08-2008 03:23 PM

Ljudi, ja priznajem, "krvavi" sam pocetnik! Sve što saznam to je sa You Tubea a oni Englezi nisu bas dobri u svojim video tutaćima! De mi eto ukratko pojasnite kojim redoslijedom.
Dobro, eto koristim utorrent. Instaliram i odem na neku od stranica npr. mininova.com. Ukucam ono sto mi treba, gledam da ima što više seedsa, kopiram torrent link i odem u svoj torrent (u mom slucaju utorrent). Odem na gumb Add Torrent i zalijepim link. Tolko sam ja shvatio filozofiju torrenata, međutim tu mi izbaci error.
Objasnite mi u cemu griješim. Pomozite, H v A l A!Palac-gore

RE: Problemi sa torrentima - Gogy - 19-08-2008 03:49 PM

To zna bit problem ako koristiš NOD32. Ako koristiš, upgradeaj na 3.X ili disableaj IMON.

RE: Problemi sa torrentima - Len0 - 19-08-2008 07:41 PM

Odes fino na mininova.com izaberes sta hoces da skidas i skines torrent fajl(fino pise download) i gledas da ima sto vise seedera i leechera. Onda otvoris uTorrent i ides Add Torrent i otvoris taj fajl i pocinje skidanje.

RE: Problemi sa torrentima - Gogy - 19-08-2008 08:25 PM

A šta je napiso da radi nego to?

RE: Problemi sa torrentima - Len0 - 19-08-2008 08:47 PM

Pa napisao je da lijepi url torrenta kojeg hoce da skida. Znaci ide Add Torrent i onda zalijepi nesto poput http://www.mininova.org/tor/1706151, a valjda bi trebao ovako kako on hoce da ide na Add Torrent form URL(ako ima ta opcija).
Mada je lakse da skines taj torrent fajl i onda ga otvors da uTorrentom.

RE: Problemi sa torrentima - Gogy - 19-08-2008 09:19 PM

Da, to je najjednostavniji način.