Tutorijali.Net forum

Full Version: Zoom efekat animacija
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Kako da napravim animaciju približavanja slike.
Znači da animacija izgleda kao zumiranje slike u "zadanome okviru" npr.kao kada imas kartu Hrvatske pa ti zumira Zagreb.
Za to ti treba jako velika slika, ili više manjih slika ali ih jako dobro treba složiti u prelazima između svake sljedeće.Ako ne želiš sa karte Hrvatske zumirati na Trg Bana Jelačića onda jednostavno u prvi frem staviš kartu cijele Hrvatske ( umanjenu naravno ) a u neku sljedeći ( u zavisnosti od trajanja animacije ) raširiš preko stagea ono na što zumiraš i napraviš tween.
pa itso da je covjek ista skonto
i mene to zanima...dakle kao nekakva interaktivna mapa mi treba sa slikama...ako netko zna link na tutorijal kakav ili kod??
Imam par slika rascjepkanih u manje dijelove, sve su visoke rezolucije, oko 10-20Mb svaka...pa me zanima kako da napravim Movie sa zoom in/out mogućnosti, a da sve slike budu usklađene (radi se o jednom mjestu)?

Hvala velika :)
Znaci konvertiraj sliku u simbol i daj mu instance name test. Ako koristis ActionScript 2.0:
Code:
test._xscale++;
test._yscale++;
A za AS 3.0 ti je ovaj kod:
Code:
test.scaleX++;
test.scaleY++;
Zatim ti treba drag and drop (ovo je kod movie clipa):
Code:
on (press) {
        startDrag (this, true);
}
on (release) {
        stopDrag ();
}

Poigraj se malo s time, pa ce ti uspjeti. Ako ne ide javi pa cu ti napisati cijeli kod. Palac-gore

EDIT: Malo me zainteresiralo, pa sam napravio. Ovo je neka glupa mapa rijeke. Pogledaj attachment. Namigivanje
[attachment=175]
Reference URL's