Tutorijali.Net forum

Full Version: Baze podataka
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Koje sve baze se mogu koristiti kada se radi sa asp i asp.net-om? Sigurno znam da MS Access moze!
Nisam baš siguran koje sve. Znam da se sigurno mogu koristit MS Access i SQL. A za druge nisam siguran.
Probao sam danas i mySQL bazu i radi bez problema kada se koriste asp stranice u DW-u.
Da, Access i SQL kao što je Gogy rekao
Access, SQL, FireBird, Oracle, sve koje mozes koristiti u .NET jezicima (Ako koristis ASP .NET). Drugim rjecima, skoro sve postojece He he
_SchmRz_ Wrote:Access, SQL, FireBird, Oracle, sve koje mozes koristiti u .NET jezicima (Ako koristis ASP .NET). Drugim rjecima, skoro sve postojece He he

Pristup bazama je ili putem ODBC-a ili su osigurani driveri za njih. A baza može biti i txt datoteka, excel, ... dakle bilo što što je pobrojano u ODBC Manageru. Doduše, za neke baze potrebna je i posebna podrška (npr. Oracle).
Druga stvar je kada se radi neki posao sa određenom bazom. U tom slučaju najbolje je raditi sa native driverima za nju koji uz nju dolaze. U slučaju nesigurnosti, pogledaj proizvođačeve stranice. Tamo se obično nalaze najnoviji driveri.
dsovic Wrote:
_SchmRz_ Wrote:Access, SQL, FireBird, Oracle, sve koje mozes koristiti u .NET jezicima (Ako koristis ASP .NET). Drugim rjecima, skoro sve postojece He he

Pristup bazama je ili putem ODBC-a ili su osigurani driveri za njih. A baza može biti i txt datoteka, excel, ... dakle bilo što što je pobrojano u ODBC Manageru. Doduše, za neke baze potrebna je i posebna podrška (npr. Oracle).
Druga stvar je kada se radi neki posao sa određenom bazom. U tom slučaju najbolje je raditi sa native driverima za nju koji uz nju dolaze. U slučaju nesigurnosti, pogledaj proizvođačeve stranice. Tamo se obično nalaze najnoviji driveri.

Oko ba, tema je stara godinu dana.
Nema veze hurma... odgovor je najpotpuniji pa nije bitno kolko je staro. Carduel je sigurno već to riješio, ali za ostale posjetitelje je dobro da imaju bolji odgovor.
Reference URL's