Tutorijali.Net forum

Full Version: Show PDF File from mSQL Database !
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Moze li malo pomoci , kako da prikazem PDF File ... iz mSQL db ... Hvala unaprjed Confused
Btw gore ne mogu uraditi edit posta tako da cu , napisati ovdje ... izbacuje mi neki error kada pokusam editovati post kao da nemam prava ... da to uradim etc etc ... Btw vezano za ovo moje pitanje dali mogu napraviti ovako ... imam 2 stranice : lekcija.php i lista-lekcija.php , na lista-lekcija.php imam linkove primjer : <a href="lekcija.php" name="ime-lekcije">Lekcija 1</a>

u lekcija.php imam -
<?php
Ovdje connect to db ...
$PDF = ('name');
header('Content-type: application/pdf');
readfile('$PDF');
?>
nisam bas strucan u php , ali eto pokusvam ga nauciti ... i znaci prvo uradimo connect , zatim ako kliknemo na neki od linkova i name = name iz mSQL db , da prikaze lekciju u samo tom jednom fajlu - lekcija.php , dajte please help nadam se da ste skuzili o cemu pricam :)) da ne pravim beze 100 linkova ako je ovo izvodljivo i u svakom linku po 1 lekcija a ako ima 1000 lekcija onda 1000 linkova ono malo bi bilo otkaceno :) Hvala unaprjed ....
Reference URL's