Tutorijali.Net forum

Full Version: Help - imam par pitanja xD
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Ovako ljudi moji ... mislim da ovo moje ucenje web dizaina nidje ne ide ... naucio sam osnovu ... u html ... naucio sam nesto u php , naucio sam eto i css mi ide malo mi ne ide position: uvjek koristim position:absolute; i onda dobijam neke bugove u primjer gledam jeli ok u chrome a u mozili nesto sere - da prostite ... :) e moze li neko da pomogne sta ja trebam redosljedom uciti usavrsiti ... Imam vremena zelim svoje znanje u web dizainu nabiti na neku perfekciju ovo sto sam do sad naucio otkucam ja ali msm da ovo nidje ne ide jer znam s brda s dola xD ! Pls - help ... manje vise zelja mi je da budem neki Web - Game dizainer ... e sada koje oblasti trebam znati da bi bio to što ja zelim ! :) Tnx unaprjed
Na dobrom si putu. Treba samo usavršavati CSS. Treba puno iskustva da se prilagodi da u svim ili većini browsera izgleda isto. BTW, zašto uvijek koristiš apsolutno pozicioniranje? Nema potrebe za time...
hehe ... pocetnik sam neznam drugu xD znam onaj padding:0; margin:0; margin:auto; to ono kao bude centrirano ili nekad koristim
<div style="position:absolute;top:broj;left:broj;> tako mi ono ispadne zeljena pozicija vecinom me najvise buni ta pozicija neznam koju drugu komandu mogu koristiti za poziicju i ono da postavim neki element na zeljenu poziciju ... pa zato koristim position:absolute; :S
što se tiče htmla znam raditi blog dizajneve i to sve
najbolje ćeš naučiti da sve mjenjaš i probavaš i ne vidiš šta ti odgovara tako je najlakše vjeruj mi i moraš dosta vremena uložiti sretno s radom

http://www.fcmanutd.blogger.ba (moj blog - moj dizajn)
Hvala na savjetu ali vise Volim programirati u Notepad ++ ... tako znanje na neki nacin leti moras se namucit a nemas gotovo one tagove ... nego ih moras znati napamet :) Tako da bi ipak na ovaj malo tezi ali ljepsi i zanimljiviji nacin ... a i mnogo sam naucio ... znam odraditi full stranicu sa registracijom ... i raznim dodatcima :) ovaj forum mi je najvise pomogao ... ovim forumom sam naucio dje i u cemu Grjesim i hvala vam svima koji su mi pomogli a to su Daniel i Gogy momci hvala ! :)
@Storm mozda bi bolje bilo dok se u potpunosti ne upoznas sa html i css standardima koristis neki WYSIWYG editora kao sto je DreamWeawer meni osobno je u mojim početcima puno pomogao Namigivanje

@Saze mozda da malo proucis pravila foruma prije nego sto pocnes otvarati teme stare 1000 godina u svrhu samopromacije.
Hvala kolega ... tek sada citam ovaj post ... al :P eto nisam toliko loš ... sto se tice tih programa ... radio sam u dreamw... ali mi nekako vadi jivce vise volim ovako ... Ruchno ... malo ! :) heh
(13-07-2011 12:13 PM)Storm Wrote: [ -> ]hehe ... pocetnik sam neznam drugu xD znam onaj padding:0; margin:0; margin:auto; to ono kao bude centrirano ili nekad koristim
<div style="position:absolute;top:broj;left:broj;> tako mi ono ispadne zeljena pozicija vecinom me najvise buni ta pozicija neznam koju drugu komandu mogu koristiti za poziicju i ono da postavim neki element na zeljenu poziciju ... pa zato koristim position:absolute; :S

Ovo mi izgleda ko da se učiš css na pamet, kad upišpem ovo dogodi se ono... Tako nikad nećeš postat stručnjak, ovo je čisti štreberaj, treba se učiti s razumijevanjem, zašto to radi tako i zbog čega se koristi baš to, a ne nešto drugo.
Naucio sam heh to ... a mora se poceti napamet ... bar sam ja to morao jer sam bio totalni pocetnik do nedavno ... sad mi vec ide bolje , nisam jos uvjek nešto ne kazem al ... Znam manje vise koji je tag za šta ... ! :)) ... Ucio sam napamet jer mi nije imao tko objasniti šta je kako ... ucio sam ono preko w3school's gledao neke primjere i eto naucio neku osnovu ... pa sam lagano sve teze i teze stvari radio ... Ima jos tu rada ... Ako imate neki bolji prjedlog kako da bolje / brze naucim ... Volio bih to :) Gledao sam da upisem neki kurs ... ali bgm slabo nešto ... Iz zenice sam koliko sam se raspitao nema ovdje kod nas nikakav kurs web dizaina / developmenta ... ima u sarajevu mozda upišem tamo preko Zimskog raspusta da bar to malo bolje nauicm ... Zanima me ovaj web dizain strašno sam se zapalio za to ... He heD ako ima ko sta fino da ponudi ... ! :) samo naprjed
Reference URL's