Tutorijali.Net forum

Full Version: Zanima me nešto o Serverima ?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
E interesuje me ... kako to ide sa serverima ... ono web serveri dedicate serveri i ostalo ... kakva mora biti konekcija ... - brzina interneta da bi jedan server funkcionirao bez problema ? i kakva je razlika izmedju Servera i ono normalnog PC-a ? He he eh opletite da cujem ...
Pa dedicate serveri su posvećeni samo tebi kao sto im ime kaze, dakle tu imas mogućnosti iskorištavanja dosta procesorske moći servera dok se na shared hostingu tvoja aplikacija vrti na jednom racunalu sa vise aplikacija odjednom. Server nije samo jedno jako racunalo ima i toga naravno, ali pored toga ima jos dosta uvjeta koje treba ostvariti, zamisli da jedno računalo treba poslužiti milion zahtjeva odjednom?? Dakle pored toga sto server mora biti jako racunalo ono kao sto sam rekao mora moći obraditi više zahtjeva odjednom, najbolje softwersko riješenje za takve stvari je poseban softwer koji jako dobro obrađuje pristigle zahtjeve jedan takav software je apache web server, nadalje server mora biti konstantno dostupan sto znači da mora biti stalno uključen, što zahtjeva poseban PSU, naravno kada to uspiješ moraš imati javnu ip adresu kako bi ljudi mogli pristupiti tvojim podatcima ili uraditi NAT translaciju privatne IP adrese. Moras imati mogućnost pohrane jako velikog broja podataka te zaštititi te podatke tu se najčešće koriste diskovi sa RAID poljima, zatim tim podatcima moraš brzo i jednostavno upravljati i pristupati (SQL baza podataka).

Dakle razlika između servera i običnog računala je dosta različita, konekciju na stranu da ne navodim, sve mora raditi savršeno, mada dosta puta nije baš tako zbog toga su tu stručnjaci koji se brinu da bi sve radilo kao cjelina.
Aham , ja sam mislio uzeti game hosting reseller pa tu pokusati zavrtiti neki biznis ... ali me zanima dali ja to mogu odraditi kako sam ... ono da ne placam taj reseller nego da nabavm par racunara ili servera ... nezz kako sad'a to ide nabijem dobru konekciju ... i tako otvorim neki hosting ... ali takodje me jos buni oko ip adresa ... ono svaki server mora imati svoju ip ... ili kako vec ? malo mi je ova tema bas Zbunjoza ...
nisi jedini kome je zbunjoza nije to kupit cu par servera i pustit cu ih da rade i to je to, sto se tice IP-a, svako racunalo na internet svoju IP adresu, razlika između njih sto je naprimjer ip adresa ovog servera na kojem ti sad citas podatke javna, a ip tvog računala je privatna i nije statična više tome mozes procitati ovdje http://corz.org/comms/hardware/router/st...ddress.php kako bi se tebe zastitilo kao korisnika, ja osobno nebih to nikako pokusavao bez mrežnog stručnjaka da bi mislim da bi dosta živaca izgubio, pored toga ima dosta jos stvari kao sto su proxy servery, DNS serveri...
da , to oko proksija znam heh ! :) zanimalo me samo ovo oko Dedicate ... hvala na info ... :)
Reference URL's