Tutorijali.Net forum

Full Version: pomoć oko c++
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
nisam baš ni poćetnik,programirao sam dosad u sb,vb,qb,html,javascript,flash,.....
i evo došao sam do c++-a, vidio sam mnoge tutorijala, i skužio sam varijable,if-else....ali bi htjeo znati i naprednije stvari i naredbe, ako može pomoć pls. :)
1.tražio sam i nisam ništa našao
2.sve sam te tutorijale proćitao i skužio sam to početno
3.nisam baš dobar s engleskim,ali kužim mnoge stvari
4.našao sam samo ono osnovno, a ostalo je na engleskom
5.isto ništa
i evo našao sam neku stranicu s zadacima i ponavljam oto što znam
ako može pomoć pls
može li pomoć..
molim vas
Kolega Schmrz je na svom blogu objavio odličan tekst o učenju programiranja. Doduše tekst je na engleskom, ali kao što on kaže, ako znaš engleski dovoljno da pročitaš i razumiješ taj post što je on objavio, onda razumiješ dovoljno da čitaš tutorijale i knjige na engleskom.

Ja bih ti preporučio da učiš "u hodu". Zadaj si neki zadatak, neki projektić i onda ga pokušaj riješt. Pa ako ti zapne, prvo malo guglaš, vidiš dal se šta da nać na netu u vezi tog problema, ako nema onda pitaš ovdje. Ja možda nisam dovoljno dobar u C++ za nešto naprednije ali imamo ljudi ovdje koji ti itekako mogu pomoći.
Moze naravno, prije svega bi ti preporucio 2 knjige a to je naravno
Demistificirani C++ [Julijan Šribar i Boris Motik]
C++ za apsolutne početnike [Ratko Jakopec] - jako dobra knjiga

Sto se tice samih sajtova imas na ovoj stranici za neki uvod u C++ programiranje, na nasem jeziku imas ovu stranicu
http://ss-zagreb-550.skole.t-com.hr/C++/index.htm

EDIT:
Gogy Wrote:Ja bih ti preporučio da učiš "u hodu". Zadaj si neki zadatak, neki projektić i onda ga pokušaj riješt. Pa ako ti zapne, prvo malo guglaš, vidiš dal se šta da nać na netu u vezi tog problema, ako nema onda pitaš ovdje.
Ovo je super receno u potpunosti se slazem.
pročitao sam i razumio veći dio teksta
zanima me dali će ovaj forum biti još dugo aktivan
i hvala na pomoći :)

koja je knjiga bolja od ote dvije

koja je knjiga bolja od ote dvije
Pročitaj prvo "otu" za apsolutne početnike, pa onda demistificirani cpp.
A forum će biti aktivan dok nas smrt ne rastavi ;D. He he

Pošto si novi sigurno ne znaš da će uzkoro redizajn čitave stranice (v2), tako da će i na glavnoj stranici početi novi tutorijali i to tako...
Evo sto kolega r0ting kaze procitaj prvo C++ za apsolutne pocetnike, pa onda prijeđi na demistificirani nema bolje knjige obje ce ti pomoci, a sto se tice aktivnosti na forumu slazem se sa kolegom Hammer
aha, hvala
što se mene tiče redizajn nije ni potreban, i ovako je dobro
Pages: 1 2 3
Reference URL's