Tutorijali.Net forum

Full Version: Optimizacija stranice za google
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
Poštovanje svima, mislim da bi mnoge zanimalo kako optimizirati neku web stranicu tako da zauzme što bolje mjesto na googlu i naravno kako prijaviti stranicu na googlu. Ne bi bilo zgorega da se opiše postupak!

Npr. firma se zove Kinder, iz ZG i bavi se proizvodnjom čokolade.

Što bi bilo pametno napisati pod ove 3 dolje navedene stavke?

Meta
Keywords
Description

Da li treba paziti na slova npr. kinder, Kinder, KINDER kod ključnih riječi ili je dovoljno upisati malim slovima "kinder" i to je to?
Premješteno u SEO forum, ovaj cijeli forum je posvećen upravo optimiziranju stranica za tražilice (SEO - Search Engine Optimization)

Ne postoji 3 elementa nego samo Meta Description i Meta Keywords. Postoje i drugi meta tagovi ali su rijetko korišteni.
Koliko je poznato to ne utječe na poziciju vaše stranice na Google-u ali ih je dobro imati u vašem HTML kodu.

Pod Meta Description je dobro ukratko (ono najvažnije) opisati sadržaj vaše web stranice. To neće utjecati na poziciju vaše stranice ali ako imate privlačan opis veća je vjerojatnost da će surfer kliknuti na link do vaše web stranice.

Meta Keywords, nije važno da li je pisano malim ili velikim slovima, također ne utječe na google ranking jer google potpuno ignorira keywords, ali nemate što izgubiti ako odvojite minutu vremena i napišete, jer postoje neki pretraživači koji gledaju sadržaj keywordsa.

Koliko je meni poznato (iz iskustva), za što bolju poziciju je potrebno imati kvalitetan sadržaj koji se često obnavlja (dodaju se novi sadržaji na tu temu). I dobro je u samom sadržaju stranice ponavljati ključnu riječ, mislim da pomaže kod rankinga.
ja svaki dan vidim na tutorijali.net bude il GoogleBot ili Yahoo!Slurp ^^ vrlo smo posjeceni He he
To su botovi koji pretražuju stranicu i forum radi indexiranja.
Koliko sam ja upućen goolge ignorira riječi u meta tagovima

http://searchenginewatch.com/showPage.html?page=2167891
Ne i description tag. Jer to je opis onoga ispod linkova na googleu.
Pogledajte šta piše za Tutorijali.Net i pogledajte šta piše u mom description meta tagu.

Ali naravno to ne utječe na poziciju odnosno ranking.
Da meta description neignorira ali meta keywords ignorira samo sam na to htio skrenuti pažnju.

Da sad vidim da si i ti to napisal u gornjem postu.

Premalo sna
Da, tako je. To sam već napisao u prvom mom postu u ovom topicu.
Istoveremeno smo napisali ti post a ja edit
Ma nema problema Namigivanje
Pages: 1 2 3
Reference URL's