Tutorijali.Net forum

Full Version: Kako pokrenuti program koji sam napravio u VB .NET na drugom računaru?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4
koristim VB 2008 express edition , i kad napravim program radi mi i sve je ok, ali kad taj isti program probam pokrenuti na drugom računaru uvijek izbaciva neku grešku da mu fali nešto i ispiše neki kod kao npr. 0x000125.

u čemu bi mogao biti problem?
hvala!
drugo računalo mora imati instalirani .NET, ako koristiš bilo kakve kontrole ili nešto postali copy local i kopiraj sve iz foldera debug/realease na taj drugi komp pa onda probaj
Ma probao sam, kopirao sam citav folder, opet nece. Ma j**es to ako na svaki komp moram instalirati .NET da bi pokrenuo prog. Jel moguce ikako da onako kompajliram i da imam univerzalni program koji se moze pokrenuti na svakom racunaru, ili da odustanem :) ?
pa .NET danas ima valjda 90% računala instalirano budem pogledo baš marketshare malo, a tebe zeza neka komponenta, daj mi screenshot od referenci, sigurno imaš neku referencu koju nisi stavio copy local...
Trenutno sam na zimovanju, a nisam ponjeo racunar sa sobom, i ako mozes ukratko opisati put kako doci do tih referenci. Namigivanje
evo ti slika (izgooglao sam ih)
[Image: solution-explorer-after-references.gif]

i copy local treba biti na true za sve reference osim .NETovih
[Image: image_thumb.png]

zaista nije teško :)
hehe, hvala, kad dođem kući probat ću, ako napravim dobijaš rep. He he Namigivanje
Eh evo mene, postavio sam sve copy local na True ali opet nista.

Evo scrshot od mojih referenci:
[Image: 29150f4b3b.jpg]
reci točnu grešku, i reci dal imaš instaliranu dobru .NET verziju, jer npr ako radiš u 3.5 a na kompu kojem isprobavaš imaš 2.0 neće ti radit :) pogleaj si target .NET framework (makar vidim LINQ najvjerojatnije je onda 3.5) i daj vamo točnu grešku koji javlja
ma nemam ja više živaca za ovo, ne mogu praviti program sa razmišljanjem da li drugi računar ima ili nema određenih komponenata koji će moći "pogoniti" isti. Ako netko ima rješenje neka kaže sada ili neka zauvjek šuti. He he , O_o
Pages: 1 2 3 4
Reference URL's