Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Protresanje slike na rolloveru
Author Message
Maky Offline
Novi korisnik
*

Protresanje slike na rolloveru
Ovako mozda naslov ne objasnjava nesto posebno ali zato posto mjesto gdje se moze objasniti.Nisam imao predstave kako cu ime dati naslovu da nebude predugacko.Ovako vidite na ovoj stranici http://www.sekaaleksic.com ono udji i enter kad predjes preko njega da se za trese.Ovako ja sam napravio sljedece : na top sam namjestio sliku u sredini naravno (ostavio sam je na istom mjestu) onda sam na over(tj. kad misem predje preko njega) napravio da se krece gore i sad bi zelio da ubacim u over jos jedan frame na kojem je slika dole tako da se zatrese ali neznam kako cu jer odma nakon over dolazi down.Pa neznam kako cu to down pomaketi za jedno mjesto da bi imao jedno mjesto prazno da ubacim keyframe.Ja sam pokusao napraviti novi frame poslije svih onih top,over,down... i onda od over pa do tog framea napravio motion tween i onda od tog gore pa do dole motion tween i kad ga ja testiram ono na play fino radi ali kad ga pokrenem u flash playeru nevalja ispadne kad predjem preko njega pomjera se gore ali kad onda kliknem na njega ide dole :S to mi je ustvari down
02-04-2008 06:52 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
oriobilly Offline
Redoviti posjetitelj
**

RE: Protresanje slike na rolloveru
Nisi baš nabolje objasnio,ali pokušat ču ja tebi pojasniti.Ne treba ti više key Frame-ova za Button,jer ono ima funkcije koje mu trebaju.
Kada kopiraš frem na Ower stanje klikni na buton i pretvori ga u MovieClip,tada klikni dvaputa na na taj _mc i u njegovom timeLine-u naprai animaciju kakvu želiš.Ta če se animacija pokrenuti kada se preko buttona prijeđe mišem,a završit če kada se makne miš s buttona.
Nadam se da si shvatio ?
U prilogu primjer.

Attached File(s)
.rar  primjer.rar (Size: 5.22 KB / Downloads: 9)

Divno je biti nekome nešto !!!
(This post was last modified: 02-04-2008 10:55 PM by oriobilly.)
02-04-2008 10:48 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)