Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
slideshow sa motion guide (pocetnicki nivo)
Author Message
Mina Offline
Novi korisnik
*

slideshow sa motion guide (pocetnicki nivo)
Evo nove 'gluposti' sa kojom se mucim. Napravila sam slideshow i on funkcionira. Ima na sebi jedan button (sa njim pokrecem svaku sliku pojedinacno) i nekakav text. U samom slideshow (9 slika), ako je izdvojen kao poseban fla file, sa posebnim layerom 'actions', sve ide svojim normalnim tokom od 1 do 9 slike i opet u krug. Ali, ako ga stavim u glavni timeline, nazovem jedan layer slideshow, na njemu napravim MC, i u samom mc-u smestim 4 layera: actions, button, text, images, u tom slucaju kada gledam main sve izgleda kako sam zamislila, jedino kada se zavrsi sled slika od 1 do 9, ne mogu, a zelim, da sa buttonom opet sve krene od slike 1. Dobro, znam da ne mogu da imam dva actions layera i da bi naredbu trebala prebacit u osnovni actions layer i AS-u pisat naredbu ali ne znam kako. Ovo je code za slideshow i sad kako dalje?

Quote:stop();

next_btn.onRollOver = function() {
if (_root._currentframe == 9) {
gotoAndStop(1);
}
else {
nextFrame();
}
}

E da, motion guide za text i button zajedno, kako to da uradim?

Gogy: ne postati više postova za redom!
(This post was last modified: 20-03-2008 04:53 PM by Mina.)
20-03-2008 04:52 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
oriobilly Offline
Redoviti posjetitelj
**

RE: slideshow sa motion guide (pocetnicki nivo)
Nisam bio 2 dana kod kuče i več si zapela .Probaj ovo:

stop();

gotoAndPlay(1);
}
else {
nextFrame();
}
}

Ovo za motion guide nisam razumio?Šta bi radila s Buttonom ??Kako to misliš da nemožeš imati dva AS Layera??

Stavi u prilog i riješim za čas kad sam već On-line.

Divno je biti nekome nešto !!!
(This post was last modified: 21-03-2008 01:39 AM by oriobilly.)
21-03-2008 01:30 AM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Mina Offline
Novi korisnik
*

Primila sam na PP opomenu da ne smem postavljati vise postova u kratkim vremenskim razmacima. Ovim putem se izvinjavam na gresci jer nisam znala za ta pravila.

Dobro, da krenem onda dalje.

oriobilly Wrote:Probaj ovo:

stop();

gotoAndPlay(1);
}
else {
nextFrame();
}
}

Oriobilly ni tako ne ide :(

oriobilly Wrote:Ovo za motion guide nisam razumio?Šta bi radila s Buttonom ??

Motion guide sam mislila koristit za dva layera, tacnije, zelim da mi button (koji pokrece svaku sledecu sliku) i jedan text (koji nije vezan za funkciju samog buttona) lagano prelaze preko samog slideshowa u paru, dakle, u grupi. Kao da su jedna celina. E sad, putanju buttona i texta, po slideshowu, sam mislila uradit sa motion guideom, a ne znam da li ih, onako zajedno (obzirom da se nalaze u dva razlicita layera) mogu spojit da ''putuju zajedno''.

oriobilly Wrote:Kako to misliš da nemožeš imati dva AS Layera??

Mogu li? Jedan je osnovni i nalazi se u osnovnom timelineu i u sebi ima smamo funkciju stop; a drugi se nalazi u layeru slide show. To je ok? Mogu i tako da radim?

oriobilly Wrote:Stavi u prilog i riješim za čas kad sam već On-line.

2,14 MB? Mozda na pp?
21-03-2008 12:37 PM
oriobilly Offline
Redoviti posjetitelj
**

Može ako se PP može poslati toliki prilog ili Zippaj pa na mail: oriobilly@gmail.com

(This post was last modified: 21-03-2008 03:28 PM by oriobilly.)
21-03-2008 03:26 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Mina Offline
Novi korisnik
*

Konacno sam uspela dobiti odgovor za moj problem (btw na nekom drugom forumu). Evo u cemu je bio problem:

gotoAndStop(1);
}
else {
nextFrame();
}
}

Kako se kod ne odnosi na osnovnu vremensku liniju (Timeline), nego je deo unutrasnjeg MC-a, trebalo je samo izbrisati _root ispred _currentframe i sada radi. I to izgleda ovako:

if (_currentframe == 9) {
gotoAndStop(1);
}
else {
nextFrame();
}
}

Heh, kad sam pocetnik :)

I ono za za vise actions layera u jednom fla su mi objasnili. dakle, moze ih biti i vise (ja sam razumela da se radi iskljucivo o jednom jedinom koji mora da se nalazi u osnovnom timelineu.

E sad oriobilly, ostalo mi je jos nejasno ono oko motion guida.

Ako mi mozes to objasniti na postu bilo bi bolje jer bi tako mogli i drugi, koji su pocetnici, da razumiju, ako pak ne mozes onda cu ti poslati na mail.
21-03-2008 04:13 PM
oriobilly Offline
Redoviti posjetitelj
**

Koliko god se trudio ne mogu shvatiti tvoj problem oko Motion guida, i kako misliš da se button i tekst zajedno gibaju po Stage-u. Confused
Gdje god da ih staviš bilo u zasebne layere ili na isti layer moraš im napraviti Motion guid.Možeš ih selektirati oboje i pretvoriti u MovieClip i onda u TimeLine toga _mc napraviti Motion guid .Može pošalji mi to na mail,a ja ču napisati objašnjenje u nadopuni ovoga posta.
Eto vidiš da bi ti knjiga koju sam ti preporučio dobro došla jer bi brzo shvatila _mc-ove, njihove TimeLine i AS Layere.
Preporuka je, NE pod obavezno da se sav AS stavlja u AS Layer.
SVAKI MC ima svoj TimeLine i samim time može imati svoj AS Layer.
Možeš svaki MC kontrolirati iz glavnog TimeLine ili možeš glavni TimeLine kontrolirati iz TimeLine MovieClipa.Deda

(This post was last modified: 21-03-2008 07:13 PM by oriobilly.)
21-03-2008 07:12 PM
oriobilly Offline
Redoviti posjetitelj
**

Bez ljutnje.Ako napšem nadopunu postu mislit če da nitko nije odgovorio.Neka pošalje mail i da zaključimo ovaj post.Svojom izrekom da se je trebala javiti za knjige nisam je ili ih htio uvrjediti,nego dati smjernice koje trebaju proči prije nego postaju pitanja.Još nešto !!!,ako si našla odgovor na drugim Forumima,netrebaš nam se hvaliti jer ti pokušavamo pomoći, a ti samo napišeš "rješeno je na drugim Forumima"..
Tvoje je pravo tražiti pomoć na drugim mjestima, ali ako ljudi ovdje shvat da ti postaviš pitanje na koje tražiš detaljan odgovor, i ako za 30 min napišeš da ti je netko odgovorio na drugom forumu odbijaš ljude koji ti žele pomoći jer pretpostavljaju da če njihova pomoć stići kasno i radije odustaju od pomoći , nego da se muče s odgovorom koji nikome ne korist.

23-03-2008 02:12 AM
Mina Offline
Novi korisnik
*

oriobilly Wrote:Bez ljutnje.Ako napšem nadopunu postu mislit če da nitko nije odgovorio.Neka pošalje mail i da zaključimo ovaj post.Svojom izrekom da se je trebala javiti za knjige nisam je ili ih htio uvrjediti,nego dati smjernice koje trebaju proči prije nego postaju pitanja.Još nešto !!!,ako si našla odgovor na drugim Forumima,netrebaš nam se hvaliti jer ti pokušavamo pomoći, a ti samo napišeš "rješeno je na drugim Forumima"..
Tvoje je pravo tražiti pomoć na drugim mjestima, ali ako ljudi ovdje shvat da ti postaviš pitanje na koje tražiš detaljan odgovor, i ako za 30 min napišeš da ti je netko odgovorio na drugom forumu odbijaš ljude koji ti žele pomoći jer pretpostavljaju da če njihova pomoć stići kasno i radije odustaju od pomoći , nego da se muče s odgovorom koji nikome ne korist.

oriobilly, ne znam da li si ustao na levu nogu ili postoje neki dublji razlozi za tvoj gnev, u koje naravno necu da zalazim, ali ako odmah ne odgovorim na post ne znaci da sam odustala. Bar si to mogao da zakljucis iz mojih predhodnih postova. Mozda zvuci neverovatno ali i ja imam svoj privatni zivot, i nemam uvek vremena za posetu forumu. Kada budem resila problem vezan za flash ili ga pak nebudem resila ili budem imala nekakvih novih pitanja i podpitanja, sigurno cu se ponovo oglasiti.

oriobilly Wrote:ali ako ljudi ovdje shvat da ti postaviš pitanje na koje tražiš detaljan odgovor, i ako za 30 min napišeš da ti je netko odgovorio na drugom forumu odbijaš ljude koji ti žele pomoći jer pretpostavljaju da če njihova pomoć stići kasno i radije odustaju od pomoći , nego da se muče s odgovorom koji nikome ne korist.

Sam si i dosao do odgovora. Zato sam odmah i javila da sam dosla do odgovora i napisala code da bih vam javila resenje, a to da se drugi muce s odgovorom koji nikome ne koristi - to necu ni da komentarisem.

Toliko o tvom predhodnom postu, i izvini Gogy ali sam morala odgovorit oriobillyu, i u buduce na takve postove necu odgovarati radi postovanja ovog foruma.

Sto se tice posta koji si mi poslao pre ovog, iz njega sam takodje nesto naucila. Kad stignem da iskoristim objasnjenja koja si mi dao i ona budu ili pak ne budu reseni, budi ubedjen da cu se javiti i zatvoriti ili nastaviti ovaj topic.

Svakako, hvala ti za dosadasnju pomoc.
23-03-2008 04:51 PM
oriobilly Offline
Redoviti posjetitelj
**

Pravila foruma!!! Čudi me za tebe oriobilly

25-03-2008 01:18 AM
oriobilly Offline
Redoviti posjetitelj
**

Sorry !!

Bio sam malo ljut jer sam se stvarno trudio napraviti i riješiti problem.Nakon dosta truda napravim to ( bez da mi je poslala konkretan primjer ) kad tamo, lijepo napiše da je riješeno na drugom forumu. Hmmm
Ja barem mislim da bi bilo bolje da je to prešutila,zahvalila se na pomoći i sve OK.Ovako netko se trudi,i dok rješava problem shvati da je zakasnio i da sav njegov trud nevredi više ništa Gleovo. Dobar
Nadam se da je nisam otjerao s Foruma i samo da napomene ga "moj gnev " nema nikakve dublje korjene .
Žao mi je utrošenog vremena za nešto što nekoristi.Nije valjda da treba prvo saekati 2-3 dana, pa ako ne bude odgovora i pomoći onda pristupiti rješavanju problema.
Mina izvinjavam se ako sam bio prenagal,ali BIO sam malo razočaran i ljut.

Pozz Palac-gore

26-03-2008 03:12 AM
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)