Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nova na forumu koja hoce da uci Flash 8:)
Author Message
Mina Offline
Novi korisnik
*

Nova na forumu koja hoce da uci Flash 8:)
Pozrav svima na forumu:)
ja sam ovde nova i sa velikom zeljom da naucim raditi u Flashu-u. Imam instaliran Flash 8, nesto sam uspela pohvatati sa tutoriala koje sam nasla na netu ali imam jos mnogo nejasnoca. Ovaj topic sam otvorila da bih se upoznala sa vama i porucila svima da cu u njemu postavljati verovatno jako glupa pitanja i da me radi toga ne kritikujete, vec da mi ko zeli iskreno pomoci to i uradi.
Toliko za sada i do skora javljanja.
Srdacan pozdrav svima koji ce mi hteti pomoci:)
Mina
P.S.
Moram prvo sama da sredim u glavi od kog dela da pocnem sa pitanjima a to ce biti vec danas/sutra, a nakon toga vrlo cesto:)
20-02-2008 04:08 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Gogy Offline
____
*

RE: Nova na forumu koja hoce da uci Flash 8:)
Pozdrav, dobrodošla na forum. Na žalost, nema puno tutorijala o flashu... tj. ima samo nekakav uvod. Ja se nadam da će ih bit više kad preuredimo site.

Pravila foruma | Twitter - Facebook - Google+ |
20-02-2008 08:20 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Mina Offline
Novi korisnik
*

RE: Nova na forumu koja hoce da uci Flash 8:)
Pa... evo ovako. Kao prvo, buduca pitanja cu pisati crvenim slovima da bi se oni koji mi zele pomoci mogli lakse snalaziti u mom neznanju:)
Od silnih informacija koje sam smestila u glavu, putem raznih tutorijala koji su bili btw, neki manje neki vise jasni, sada bi trebala to poredjat onako kako treba. naucila sam kako jedan objekat koji napravim, putem Convert to Symbol napravit movie clip ili button ili graphic, koji se po defaultu smestaju u Library, zatim kako te objekte staviti u funkciju putem:

- selektovati prvi frame
- selektovati zadnji frame i odrediti keyframe sa F6
- zatim pomeriti objekat na poziciju zadnjeg framea
- nakon toga na poziciji izmedju prvog i zadnjeg framea napraviti Create Motion Tween
- i sa sorkatom Ctrl/Enter proveriti kako to izgleda u swf fileu.
- u sekciji Ease mogu odrediti brzinu putanje objekta od -100 do +100
- selektovati zadnji frame (po preporuci Frame Rate treba da bude 25) i Action Scriptu upisati stop();
- i na kraju (ili samom pocetku) taj layer nazvati nekim imenom

i sada to kao biva mali i jednostavan film. No dobro, to i ne mozemo zvati nicim zanimljivim.

Evo i prvog pitanja: da li je ime Layera i ime Movie Clipa doro nazvati istim imenom radi nekih, u buduce, kompleksnijih radnji? Ovo pitam zato jer se kasnije pominju Istance i da li ce to uticati na rad u Action Scriptu (U buduce cu pisati kao i vi AS)?

Ako vas ne zamaram, ici cu dalje.
Predlazu da se uvek napravi jedan layer kojeg treba nazvati Action koji ce sluziti samo za naredbe iz AS-a. Je li sam to dobro shvatila?

E sad, tu mi je velika nejasnoca oko Instanci, AS i ostalog....o tome cu Vas pitat sutra da ne bi bila previse dosadna.

Hvala Vam svima koji mi budu pomagali.

pozdrav do sutra, a sad idem da vezbam:)
20-02-2008 08:43 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)