Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
slova u magli
Author Message
Lilith Offline
Novi korisnik
*

slova u magli
Prvo sve pohvale na stranici. Dugo tražim tutorijale na hrvatskom i napokon nešto čime se mogu poslužiti. Samo tako nastavite.
e sad problem:
Neki dan radim ponudu u fireworksu. Font New Times Roman i sve mi je uredu dok ga ne isprintam. Krenem printat kad ono slova zamagljena. Nije mi do printera jer su se ostali oblici isprintali normalno, isto kad printam iz worda sve normala. pokušam sa smooth anti alias, strong anti alias ali ništa. stalno su zamagljena. zanima me jel možda do nečeg drugog? i kako da namjestim custom antialias? tj. koje podatke da stavim?

unaprijed hvala..
06-07-2006 03:02 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Leviathan Offline
Forumaš

RE: slova u magli
ja uvijek koristim smooth anti-alias jer mi je on najbolji. što se tiče custom anti-alias njega ne koristim al ću ti objasnit šta znače one postavke:
oversampling: kod ovog namještaš koliko su puta slova podvrgnuta AA (anti-alias) , što je više manje se vide rubovi, ali slova izgledaju malo deblja
Sharpness: oštrina, od 0-255, što je bliže 255 rubovi slova postaju oštriji, što može dovesti do nazubljenja rubova (koliko sam ja primjetio)
Strength: od 0-255, što je bliže 255 slova postaju deblja te se na taj način mogu riješiti nazubljeni rubovi

ni ja ne kužim taj custom AA, sasvim sam zadovoljan sa smooth AAHappy

a ovaj tvoj problem :možda zbog toga što tvoj dokument nije iste dimenzije kao papir na kojem printaš, pa onda ako ti je dokument manji, a odabereš na printeru da ti se isprinta dokument preko cijelog papira, printer ga uveća što dovodi do zamagljenja... ali onda bi se po tome trebali zamagliti i ostali dijelovi tvog rada a nisu....Confused

možda ti tvoji ostali "oblici" bolje podnose uvećavanje zbog toga što imaju veću rezoluciju od slovaConfused
sorry što nisam nešto posebno pomogao
06-07-2006 05:45 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Lilith Offline
Novi korisnik
*

kako nisi? pomogao si.. čim dodjem sutra na posao isprobam sve costum. moguće je da su mi slova mala bila, pa ću probat sa većima. a jel moguće da mi je problem u rezoluciji? gdje još mogu provjeriti rezoluciju osim kad stvaram novi file?
prvo sam mislila da je možda kvaka u tome što sam ga printala odmah iz .png formata, ali sam ga sačuvala kao .jpg pa opet ništa..
hm, samo da ne odustanem i odradim to sve u wordu.

u svakom slučaju tnx.
06-07-2006 06:57 PM
Leviathan Offline
Forumaš

kada radiš novi dokument (znači file>new) dobiješ onaj prozorčić New Document gdje možeš izabrat visinu, širinu i rezoluciju. Tu se može mijenjat rezolucija al ne mislim da je baš tome problem, pazi da je ne povećaš previše da ne bude fajl težak
06-07-2006 07:54 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Lilith Offline
Novi korisnik
*

e pa znam za to, ali sam mislila da se može i naknadno promjeniti rezolucija. znači ne valja ni da je prevelika. vidis mozda sam se tu zeznula. prvo mi je bila 70, pa sam je ja povećala na 100 i tek onda isla sa AA.
06-07-2006 08:08 PM
Leviathan Offline
Forumaš

možda.... drži je na 72 pixel/po-neznam-čemu
06-07-2006 08:10 PM
Lilith Offline
Novi korisnik
*

pixel/inch

tnx
06-07-2006 08:13 PM
Leviathan Offline
Forumaš

nema problemaNamigivanje
06-07-2006 08:15 PM
gljupacha Offline
Novi korisnik
*

vi stvarno morate naucit objasnjavat. :(

Kad sam imala 8-9 godina popišala sam se u školi.u gaće.i onda sam plakala.sada znam da imam slab mjehur,pa neidem u školu više (moš mislit) al idem na wc 3 put pod satom ..jednom sam se usrala u gaće..o tom na PVT

da..i žensko sam
06-07-2006 08:29 PM
hamferus Offline
Forumaš

Meni se nešto slično događalo u photoshopu al sa pozicijom slika i slova. To sam riješio tak da sam flattao layere.

Možda to pomogne.

PHOTO - http://www.hamferus.com
VIDEO - http://www.metacafe.com/f/channels/hamferus/
RC WORLD - http://rcfanatic.blogspot.com
FLASH TUTORIJALI - http://blog.hamferus.com
06-07-2006 11:14 PM
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)