Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Politicka Egzistencija
Author Message
Gogy Offline
____
*

RE: Politicka Egzistencija
struja13 Wrote:A HDZ je najavio povecanje brzine neta i smanjenje cjena...P

Aha... i ja najavljujem da će trava bit roza...

Pravila foruma | Twitter - Facebook - Google+ |
13-11-2007 11:14 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Morrissey Offline
Forumaš

brzine neta su već došle..sad mi je duplo brže sve no ipak nebih glasao za njih ^^
sad guraju sexualni odgoj u škole što prije izbora pa su im odbili program zbog toga =P

hdz općenito ima krivu politiku,radi sliku hrvatske izvan da bude najbolja a ništa ne radi u samoj državi,koliko su samo mjesta bez vode ili struje..goegrafski nismo balkan no u mentalitetu jesmo..
14-11-2007 12:11 AM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Gogy Offline
____
*

Morrison Wrote:... nismo balkan no u mentalitetu jesmo..

Na žalost ovo se neće promijenit u narednih 50 godina ako ne i više...

14-11-2007 12:21 AM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
oriobilly Offline
Redoviti posjetitelj
**

Iako sam potpuno apolitican tip,ne mogu a da ne napišem nešto na ovu temu.!!!
Bez zamjerke ikome na stranačkoj osnovi Palac-gore
Ako netko nadogradi svoje računalo sa 19 miliona ( MB RAM-a) i pri tome kaže da če igrati solitare ili Pinbal onda je van svake pameti takvo nešto i spominjati Dobar Dobar Dobar
Ovi MB RAM-a su kune HDZ-a i ako mi netko misli reči da želi uložiti 19 miliona kuna samo da bi bio na vlasti ili blizu nje ,a ne da ukrade 190 000 000 000 kuna onda mu se računica ne slaže - ili laže !!!!

To je ravo usporedbi da žele kupiti Mercedesa AMG i s njime razvoziti Pizze !!!

Ako nas na tu foru misle dići onda svo veće budale od njih (Bez ljutnje )

Divno je biti nekome nešto !!!
14-11-2007 03:34 AM
struja13 Offline
Redoviti posjetitelj
**

Gogy Wrote:
struja13 Wrote:A HDZ je najavio povecanje brzine neta i smanjenje cjena...P

Aha... i ja najavljujem da će trava bit roza...

Hm..Palac-dole....pa ja se ne složit sa tobom...Danas je tabu tema kritizirati HDZ-ovu politiku.Ali razmisli malo koliko je to u redu??? Sanaderova vlada je vecinu svojih obecanja ispunila a nesto jos i vise napravila.Ne mogu reci da nema rupa,i losih stvari,vanjskoga duga,pelješkoga mosta..itd...ali jednostavno je krivo kritizirati(takvom metaforom) njihovu politiku.Osobno nisam opredjeljen za njih...ali to ne znaci da ga bas moramo takvom metaforom kritizitrati...Zasigurno ce se naci kolicina koji ne postuju moje MISLJENJE...
14-11-2007 04:46 PM
Gogy Offline
____
*

struja13 Wrote:Sanaderova vlada je vecinu svojih obecanja ispunila a nesto jos i vise napravila.

Ti se šališ? Lol

14-11-2007 05:36 PM
struja13 Offline
Redoviti posjetitelj
**

Nabroji mi ih nekoliko?? Koje nije ispunila a koji su tako bitni???
14-11-2007 05:49 PM
Gogy Offline
____
*

Evo "jamstvene kartice" Ive Sanadera (copy/paste)

HRVATSKOJ JAMČIM:

SMANJENJE POREZA
Smanjit ćemo poreze i tako ojačati poduzetništvo, poljoprivredu i domaću proizvodnju.
Za razliku od drugih, mi ćemo ukloniti birokratske prepreke i omogućiti jednake uvjete svima

GOSPODARSKI RAST
Ulagat ćemo u znanost i tehnologiju, potaknuti izvoz i uvesti red u državne financije.
Za razliku od drugih, mi Hrvatsku nećemo odvesti u stečaj.

RAST ZAPOSLENOSTI
Povećat ćemo zaposlenost snažnim novim gospodarskim programima.
Za razliku od drugih, mi mlade ljude nećemo odvesti u budućnost bez nade.

RAST STANDARDA
Povećat ćemo standard boljom brigom za obitelj i umirovljenike, većim ulaganjem u školstvo i zdravstvo i poštovanjem hrvatskih branitelja.
Za razliku od drugih, mi ćemo Hrvatskoj vratiti dostojanstvo.

ČLANSTVO U EUROPSKOJ UNIJI I NATO-u
Ubrzat ćemo ulazak Hrvatske u EU I NATO.
Za razliku od drugih, koji su ugrozili naš napredak svojom neodlučnošću i nesposobnošću.

dr. Ivo Sanader

Šta je od toga ispunjeno? A da ne govorim o mutnim stvarima tipa gdje su nestali 6 mil. dolara iz splitskog brodogradilišta i slično... Država duguje 10 milijardi više nego prije... ma strava, baš su dobri nema šta... Ne kažem da su drugi bolji, sve je to banda...

14-11-2007 05:54 PM
struja13 Offline
Redoviti posjetitelj
**

Ovo si pametno pronasao,i drago mi je da se neko zaineresira za tu temu pa da obrzlozim svoje stajaliste.Gledam na ovo neovisno,i sa iskustvom mogu reci jer vec duze vrijeme pisem clanke za jedne neovisne novine sta se tice lokalne politike....Pa da probam obrazložiti:

SMANJENJE POREZA
Sanader je najavio smanjenje od cini mi se par posto(2,3)...I to nije ispunio...
Poljoprivreda:dani su poticaji poljoprivrednicima,vece naknade za elementarne štete...
Pa domaca proizvodnja se povecala,iako neznatno...

GOSPODARSKI RAST
HDZ je zabilježio povecanje gosp rasta...Pa i sto je istina,hrvatsku nisu odveli u stecaj(koliko god to metaforicki receno)

RAST ZAPOSLENOSTI
Također i na ovom podrucju HDZ biljezi uspjeh.Povecao je broj zaposlenih..Povecane su porodiljne naknade,vracen dug umirovljenicima,školstvo je sve bolje(novi udžbenici itd)...Branitelji imaju bolji status,Kosorica djeli pare šakom i kapom...

ČLANSTVO U EUROPSKOJ UNIJI I NATO-u
Pa o ovome mozemo i novu temu otvorit....Mislim da je stajaliste ovdje pojedinacno...

RAST STANDARDA
Pa ja osobno nisam previse osjetio taj rast standarda ali brojke kažu da je tako...

I na kraju,HDZ je bio najuspješniji do sada...i to ne vjerujem da moze itko opovrgnut..???

Bez investicija nijedna zemlja ne može ostvariti gospodarski rast, povećanje zaposlenosti ili povećanje izvoza. Prije svega to se odnosi na realne investicije, utrošene na opremu, građevinske objekte i zalihe, iako ne treba zanemariti niti financijske investicije utrošene na kupnju temeljnog kapitala.

Osobno ne simpatiziram ni jednu stranku ali smatram da najbolju politiku ima SDP a i HDZ(ali imaju dosta stvari koje mi se ne svidaju)

Pa možda si i u pravu,oni su svi ista banda...ali...Kako?? pojasni mi malo??? Kako to zakljucujes??
Da ti budem iskren i ja sam imao takvo razm, jer mi je to stari uvjek govorio(Svi su oni ista pašta)...Ali jesu li? Ima li poštenih???(meni osobno MIlanovic uljeva veliko povjerenje)...

Eh da...nemoj tu jamstvenu karticu tako ozbiljno shvatit...
(This post was last modified: 14-11-2007 09:08 PM by struja13.)
14-11-2007 09:05 PM
Gogy Offline
____
*

Mah, sve je to slabo... dalo bi se to puno bolje napravit da ima imalo poštenja. Ali naravno, svako gleda svoj džep. I ono što kažu, daj čovjeku vlast i vidjet ćeš kakav je. Tako i HDZ je jedna mafija velika kao i svi ostali. Kad vidiš koliko se mutnih poslova radi dođe ti zlo. Ja sam osobno prisustvovo jednom razgovoru virovitičkog gradonačelnika sa nekim ljudima na višim pozicijama na jednoj večerici (ne pitajte kako gdje i zašto) i vidio sam koliko su to sve u stvari muljaže... istina da se nešto radi, ali više se mulja da se radi nego što se zapravo radi i puno je prljavih poslova.

Što se tiče Milanovića, definitivno djeluje kao bolji političar nego Sanader. Sad koliko je pošten ili koliko bi bio pošten da je na vlasti u to nebih htio ulaziti. Ali jedno je sigurno, ima svakako veće znanje od Sanadera. Ako ste gledali Magazin sa Bagom, kako je ispreskako Sanadera... Sanader se osramotio totalno, ovaj ga je zbunio nije znao šta da kaže. Dok je taj isti novinar pokušao ispreskakati Milanovića ali ovaj je na sve imao odgovor. I to cijenim kod političara. Ali opet kažem, i da SDP dođe na vlast ne vjerujem da bi bili nešto puno bolji od HDZ-a jer na kraju krajeva svi gledaju svoj džep i to je tako...

14-11-2007 09:18 PM
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)