Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piratstvo
Author Message
Leviathan Offline
Forumaš

Piratstvo
Što vi mislite o ovome?
Jeli stvarno nužno ili se može i bez njega?
Koje su po vašem mišljenju razlozi za (ne)kupnju piratskog softvera?
Koje su prednosti a koje mane piratskog softvera?

ne brinite se, nećemo vas cinkati policijiDobar
04-06-2006 07:50 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Gogy Offline
____
*

RE: Piratstvo
Otkad kupujem informatičke časopise piratstvo kod mene se dosta smanjilo jer platim tih 35 kn i na DVD-u nađem dosta free programa koji zadovoljavaju moje potrebe.

Istina ne bih mogao bez piratstva jer postoje neki programi koji mi trebaju i njihove alternative ne zadovoljavaju moje potrebe. Također ne mogu uvijek platiti nešto pa platim samo prazan DVD ili CD. Tako da trenutno najveće piratstvo na mom hard disku je muzika.

Pravila foruma | Twitter - Facebook - Google+ |
04-06-2006 08:00 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
shock Offline
Novi korisnik
*

Obično koristim freeware ili open source alternative skupog softvera ako one postoje, međutim teško je skroz izbjeći piratski softver. Tako recimo koristim: Mozilla Firefox, Avast antivirus, Zone Alarm Personal firewall, SpyBot Search and Destroy, Ad aware, . . . ali ima dosta i piraterije. Možda pređem na Linux ubrzo:)
04-06-2006 09:01 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Leviathan Offline
Forumaš

RE:  Piratstvo
Gogy Wrote:Tako da trenutno najveće piratstvo na mom hard disku je muzika.
i na mom. par GBRofl
04-06-2006 09:09 PM
Gogy Offline
____
*

A čuj... nekako je normalno da svako kućanstvo ima par gigabajta muzike, a to je nekoliko tisuća pjesama, kad bi to sve kupovo bankrotiro bi. U prosjeku hrvatski standard nije takav da si možeš priuštit 50 CD-a originala. Ima puno pametnijih stvari u koje možeš uložit tih 5000 kn. Svaka čast pjevačima i sve ali eto, nema se para...

04-06-2006 09:20 PM
shock Offline
Novi korisnik
*

Leviathan Wrote:
Gogy Wrote:Tako da trenutno najveće piratstvo na mom hard disku je muzika.
i na mom. par GBRofl

Tu sam i ja negdjeHappy
04-06-2006 09:21 PM
shock Offline
Novi korisnik
*

Gogy Wrote:A čuj... nekako je normalno da svako kućanstvo ima par gigabajta muzike, a to je nekoliko tisuća pjesama, kad bi to sve kupovo bankrotiro bi. U prosjeku hrvatski standard nije takav da si možeš priuštit 50 CD-a originala. Ima puno pametnijih stvari u koje možeš uložit tih 5000 kn. Svaka čast pjevačima i sve ali eto, nema se para...

Slažem se, ali teško je kupiti i originalan softver Ccc
04-06-2006 09:23 PM
Leviathan Offline
Forumaš

RE:   Piratstvo
shock Wrote:Slažem se, ali teško je kupiti i originalan softver Ccc
slažem se i ja. pa eto baš je bio prilog večeras na dnevniku o piratstvu... evo win xp sa sp2 nabaviš za 30kn a daj mi reci koliko oni koštaju originalni? i daj mi reci razliku između nelegalnog i legalnog winXP?!
nema je.
a osim toga ja neću plaćati onu svinju od billa gatesa da bude još bogatiji i davat mu lovu tako da on i dalje može prodavati bajke o novim windowsima koji će radit sami od sebe i koji će imat podršku za najnoviji usb memory stick, naći lijek za sidu i naručiti automatski pizzu na netu... daj ne hvala. jedini razlog zašto imam winxp na hardu je zbog kompatibilnosti sa igrama i nekim programima.Palac-doleLjut
04-06-2006 09:42 PM
shock Offline
Novi korisnik
*

Leviathan Wrote:jedini razlog zašto imam winxp na hardu je zbog kompatibilnosti sa igrama i nekim programima.Palac-doleLjut

Isto takoLjut
04-06-2006 09:48 PM
Gogy Offline
____
*

Moram se i ja pohvaliti da imam nelegalni windows xp pro, ali nisam mišljenja kao ti Leviathan da ne bi dao Bill Gatesu, je on bogat i sve to i ne treba mu više para ali da imam puno novaca, nebi imao niti jedan nelegalni software jer smatram da ako netko traži novce za trud koji je napravio treba mu im dati... Recimo da ja pravim neki program ili nešto i ako želim da mi netko plati za taj trud onda mi nebi bilo svejedno.

S druge strane podržavam i Open Source programe ali opet to je dobra volja programera da daju besplatno kod i program.

04-06-2006 09:49 PM
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)