Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Qbasic za apsolutne početnike vol.1
Author Message
Risto Offline
Novi korisnik
*

RE: Qbasic za apsolutne početnike vol.1
Kada ces 2. tutorijalDeda
26-04-2007 01:02 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Morrissey Offline
Forumaš

heh...trebali bi svi počet s nečim kaj je i opče korisno..
26-04-2007 01:26 PM
d@d Offline
Forumaš

Gogy Wrote:
_SchmRz_ Wrote:Ako pocinjes programirati vrlo mlad onda je qBasic super jer naucis osnovnu logiku programiranja.

Ovo je ključno... kad si dijete još He he

i ja sam radio u qb dok sam bio mlad...to mi je dalo dosta logike za rješavanje zadataka jer smo imali mladu učiteljicu iz inf. (osnovna škola Deda) koja nam je zadavala dosta korisne, logički komplicirane programe koje je trebalo razraditi tako npr. to se uvijek sjećam trebalo je napisati program koji vadi iz baze neke podatke, razvrstava, filtrira, traži i slične stvari...stvarno impresivno u tako jednostavnom programskom jeziku

http://www.justbeonline.net @ web katalog
jel bitno??!?
28-04-2007 02:46 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
struja13 Offline
Redoviti posjetitelj
**

Morrison Wrote:kako ja mrzim te low-langauge jezike !
s tim nečeš nikoga ništa naučiti,ako želiš fundacije za programiranje onda bisvatko trebao početi
sa Pythonom ili C++ a ne Pascal,il Basic ili QBacis

nadasve zanimljiv tutorial s druge strane ^^

Pa ne u biti...pocetak je najbolji u pascalu,qbasicu ili cak logu..haha...Mislim da ce svima koji zele uciti programirati koristiti ovaj jezik kao temelj...
29-10-2007 06:44 PM
Stazh Offline
Redoviti posjetitelj
**

Morrison Wrote:kako ja mrzim te low-langauge jezike !
s tim nečeš nikoga ništa naučiti,ako želiš fundacije za programiranje onda bisvatko trebao početi
sa Pythonom ili C++ a ne Pascal,il Basic ili QBacis

nadasve zanimljiv tutorial s druge strane ^^

Kao prvo: QBasic nije low level programski jezik, to ti je npr. Assembler. Ako išta QBasic je jedan od najviših programskih jezika jer koristi za sintaksu gotovo čisti Engleski jezik i slabih je mogućnosti.

Drugo: ne možeš početi zidati kuću od krova. U biti svatko bi trebao krenuti učiti programiranje od takvih jednostavnih jezika gdje se uči osnovna logika i najjednostavnije metode koje se dalje lako mogu aplicirati u svim drugim jezicima samo uz promjenu sintakse (svaki jezik ima naredbe tipa IF/ELSE/ENDIF, SWITCH, WHILE, PRINT, ... i kada svladaš što te narebe u biti predstavljaju i kako se izvršavaju onda se lako prelazi na drugi jezik samo promjenom sintakse (koja se od svega u programiranju najlakše uči)). Što se tiče objektnog programiranja za prvo programiranje, ono je u srži linearno programiranje (jer egzekucija programa se uvijek svodi na linearno izvršavanje naredbi. Dokaz: svi programski jezici prilikom kompilacije prevode svoj kod u Assembler (koji nije OO) i onda se kao takav izvodi), a te osnovne relacije iz OO programiranja se lako nauče jer su totalno logične (npr. veza: Pero < Muško < Čovjek < Biće ).

Treće: Čovjek se potrudi napraviti tutorijal i onda ga popljujete, a sigurno će nekome pomoći.

Pusti priče, uzmi Osječko!
"Programming is an art form that fights back"
01-11-2007 09:44 AM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Mr.JA Offline
Novi korisnik
*

nije istina ako već želiš počet učit onda radi u C++ di će ti služit da napraviš neki program a basic je sranje
24-07-2008 08:40 PM
schmrz Offline
____
*

Ovo je moj prvi odgovor na tvoje postove;

Tema je vrlo stara, i kao takva se ne bi trebala vise otvarati osim ako nemas nesto korisno za reci. Procitaj moje postove koje sam vec gore pisao, da ja ne bi ponovo sada pisao.

Ovo je moj prvi negativni bod za tebe.

I have no drinking problems. I drink. Get drunk. Fall down. NO PROBLEM
Registered As Linux User #484215
Moj skromni blog
Savjet za buduće programere: ovdje
24-07-2008 10:47 PM
Game_Fan Offline
Novi korisnik
*

Mr.JA Wrote:nije istina ako već želiš počet učit onda radi u C++ di će ti služit da napraviš neki program a basic je sranje

bas si moroncinaGleovo.Dobar,kako ces odma ici na c++ kad nisi nikada programirao,to ti je isto kao kad uzmes uzmes da jases konja a vamo te strah da nes spasti sa njeg onda odustanes od jahanja,pa tako je ti i sa programima,nemozes uzeti odma c++ ako nisi nikad programirao izgleda ti tesko.Ja sam prvi put kad sam poceo programirati citao neke postove i svi su vikali bolji je c++,onda sam lijepo skinuom da provjerim nisam bas nis razumio ni jedan tutorial,a sad hvala bogu znam citav Visual C# 2005+XNA radim u njima samo igre.Jarane ovo je ti tutorial stvarno super,pomogao si mome 13-nesto godisnjem bratu da savlada osnove programiranjaPalac-gore samo tako nastavi i neslusaj ni jednog krelca sta god on kaze,znas ti sam ako je ti sta tesko da nemozes nauciti i nes nikad pa se zato baci na nesto lakseDeda.

Edit: Izvinite ako temu dizem iz groba!Namigivanje
30-09-2008 08:34 PM
Gogy Offline
____
*

Ah, ah He he ajde oprostit ćemo ti ovaj put He he

Pravila foruma | Twitter - Facebook - Google+ |
30-09-2008 08:39 PM
Len0 Offline
Forumaš

@Game_Fan - Odustati od C++ ako tek pocinjes programirati jedino mozes ako si poceo uciti iz "Thinking in C++".

["hip","hip"]
(hip hip array!)
01-10-2008 12:13 AM
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)