Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
program za obradu slika...
Author Message
Black Hawk 007 Offline
Novi korisnik
*

program za obradu slika...
večer...
početnik sam i sada bih trebao neki free program,za prvu ruku,da mogu obraditi malo slike koje slikam sa foto aparatom...mislim da ih malo dotijeram i tako...i da vas još pitam...trebao bih pomoć oko loga za sebe...kako njega napraviti u nekom programu...
lijepi pozdrav i nadam se vašoj pomoći...
26-01-2014 08:37 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Gogy Offline
____
*

RE: program za obradu slika...
Bok,

Preporučam ti tri programa (web aplikacije) koje nudi http://pixlr.com/. Dakle sve funkcionira iz internet preglednika, ne moraš ništa skidati niti instalirati.
Prvi je Pixlr Editor, punokrvni editor može puno toga što mogu i komercijalni desktop programi, nije baš za početnike, tj. je ali ako već imaš iskustva sa programima tipa Photoshop. Drugi je je Pixlr Express koji je vrlo jednostavna aplikacija s kojom se da zezati, postavljati okvire, sjene, naljepnice, tekst, boje, efekti. Vrlo zahvalna aplikacija za brzinsko dodavanje efekata, ali ne toliko za fina podešavanja kao ovaj prije navedeni. Treća je Pixlr O-matic, najjednostavnija od ove tri, dosta je slična prethodnoj ali još jednostavnija. Idealna za instagram tip fotki. Dakle ima dosta efekata ali za razliku od Pixlr Express, ovdje se efekti ne mogu dodatno podešavati.

Ako ti je baš potrebna desktop aplikacija, odnosno ne želiš raditi iz internet preglednika onda je najbolji izbor od besplatnih programa Gimp http://www.gimp.org/. On je punokrvni editor i s njim možeš baš sve što će ti ikada zatrebati ali za fancy efekte će ti trebati neko vrijeme da naučiš kako ih raditi tako da ne mogu reći da je za početnike, ali isto tako da se naći dosta tutorijala na internetu za njega.

Što se tiče izrade logotipa, njega možeš napraviti u svakom grafičkom programu (pa čak i u Pixlr Editoru) ali za iole ozbiljniji logo trebat će ti (od besplatnih programa) Inkscape za vektorsku grafiku ili Gimp za bitmap grafiku.

Ako ima pitanja, pucaj.

Pravila foruma | Twitter - Facebook - Google+ |

Radar404 <- moj blog
27-01-2014 08:05 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
kecko Offline
Forumaš

Nemam što previše za nadodati, osim da logo definitivno mora biti vektorski i jednostavnost je vrlina.
A ako ulaziš u neki ozbiljan projekt na kojem misliš nešto zarađivati onda je najbolje stvar prepustiti profesionalcima.
(This post was last modified: 28-01-2014 02:56 PM by kecko.)
28-01-2014 02:56 PM
Black Hawk 007 Offline
Novi korisnik
*

dajte mi recite kako i sa kojim programom mogu na neku sliku da stavim još neku sliku da zalijepim,ili neki logo da dodam na sliku...
kako to ide
skinuo sam paint ali nemam poima kako to ide u njemu...
25-04-2015 12:21 PM
Gogy Offline
____
*

Možeš sa Photoshop-om. Imaš na stranici tutorijale... http://www.tutorijali.net/photoshop

Pravila foruma | Twitter - Facebook - Google+ |

Radar404 <- moj blog
25-04-2015 10:04 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)