Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Optimizacija za Operu i FF
Author Message
VandaL Offline
Novi korisnik
*

Optimizacija za Operu i FF
Pozdrav ljudi!!!

Vidim da vam stranica vrlao dobro napreduje, keep up the good workPalac-gore

Daklem, trebam pomoc....
Napravio sam stranicu u PS-u, slicao je u Fireworksu i obradio/dodao text u DW-u. I onda mi nastaje problem: Stranica se super otvara u IE ali u Operi i FF je cijela rastrkana, izmedju svih slice-ova nastane rupa :)

This post is Copyright ©
28-09-2006 12:06 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Gogy Offline
____
*

RE: Optimizacija za Operu i FF
O VandaL dugo te nije bilo, welcome back Namigivanje Palac-gore

To je najčešći problem koji se javlja svima a ne samo tebi. Do toga dolazi zbog nekompatibilnosti browsera odnosno ne pridržavanja pravila prikaza ili ti nisi pravilno napisao kod stranice. Prije nego optužiš browsere da ti krivo prikazuju stranice pogledaj da li ti je kod validan. To možeš vidjeti ovdje

Ali sudeći po tome da ti radi u IE-u a ne radi u Operi i FF-u vjerojatno ti kod ne valja, jer Opera i FF puno bolje prikazuju stranice jer se drže pravila.

Kad inače praviš stranicu uvijek je pregledavaj sa FF-om ili Operom jer će je onda vjerojatno (uz možda male prilagodbe) ispravno prikazati i IE.

Pravila foruma | Twitter - Facebook - Google+ |
28-09-2006 02:18 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
VandaL Offline
Novi korisnik
*

Thx...

Ovako validator sam vec probao, pokazuje mi na par sitnih gresaka kao tipa visak <ALT="0"> i tako te neke "sitnice, ostalo je sve u redu.....ima ih 2 ili 3....

I da uvjek pregledavam se Operom pa FF i nakraju IE :)

This post is Copyright ©
28-09-2006 03:18 PM
Gogy Offline
____
*

Onda probaj prilagođavati toliko dok ne bude dobro na FF-u i Operi.

28-09-2006 03:22 PM
VandaL Offline
Novi korisnik
*

Lol, a kako to?

This post is Copyright ©
28-09-2006 03:25 PM
Gogy Offline
____
*

Pa ako radiš recimo u Dreamweaveru, namještaš sve (dizajn i ostalo) sve dok ne namjestiš tako da ga recimo Firefox ne prikaže baš onako kako ti želiš.

28-09-2006 03:47 PM
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)