Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PayPal (+eBay)
Author Message
r0tring Offline
Redoviti posjetitelj
**

PayPal (+eBay)
Zanima me kakva su vaša iskustva sa PayPal i eBay kombinacijom.
Da li ste ikada izigrani ili nešto slično?

I još nešto.. Da li PayPal ima pravo da skida koliku god svotu novca hoće sa računa? Ako je tako, da li je previše riskantno otvarati račun na PayPal-u i davati im punomoć nad karticom?

Edit:
I još mi nešto nije jasno.. Pri verifikaciji kartice na PayPalu, PayPal skine određeni iznos sa kartice, a potom ga vrati nakon verifikacije.. Kako banka dopušta da oni skinu taj iznos na osnovu samo onih podataka o kartici koje sam unijeo pri registraciji?

LP
(This post was last modified: 05-10-2012 08:48 PM by r0tring.)
05-10-2012 06:59 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Gogy Offline
____
*

RE: PayPal (+eBay)
Za eBay ne znam ali sa PayPalom imam dobra iskustva. Što se riskantnosti tiče... riskantno je i držati karticu u džepu :) Milijuni koriste PayPal pa ono... Vjerojatno i ima nešto o tome kad prihvaćaš agreement samo ja nisam čitao, kao i mnogi vjerujem.

Ako se ne varam pri verifikaciji daješ broj kartice, expiration date i CVV kod sa poleđine kartice što ti je u biti dovoljno da platiš bilo šta online direkt preko kartice bez posredstva PayPala.

Pravila foruma | Twitter - Facebook - Google+ |

Radar404 <- moj blog
05-10-2012 10:51 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
r0tring Offline
Redoviti posjetitelj
**

Da, izgleda da je tako, samo onda ispada da 'ko god da ima ta tri podatka može dići lovu sa kartice (bar online)? Ili servisi kao PayPal imaju posebne povlastice pa mogu dići lovu na osnovu samo ta tri podatka?
06-10-2012 12:01 AM
Gogy Offline
____
*

Mislim da može svatko. To je i mene pomalo zabrinulo pa zato držim karticu u ladici He he Nemoj me držat za riječ u vezi toga ali ja mislim da je tako, jer što sam god plaćao online (a da nije išlo preko PayPala) trebala su mi samo ta tri podatka.

Radar404 <- moj blog
06-10-2012 01:25 AM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
r0tring Offline
Redoviti posjetitelj
**

Znači karticu NE pokazivati nikome :)

Još nešto u vezi PayPal-a... Kada nešto plaćam putem PP-a i npr. na PayPal-u imam 10$, eh sad ako plaćam nešto što vrijedi 5$, da li će on povući lovu sa tog PayPal računa ili sa kartice, tj. da li će na PP računu ostati 5$ (kada se od 10$ oduzme 5$), a kartica će ostati netaknuta? A ako kupujem nešto u vrijednosti od 15$, a na PP računu imam 10$, da li će on prvo isprazniti PP račun (do nule), a zatim ostatak (5$) povući sa kartice?
06-10-2012 09:21 PM
Gogy Offline
____
*

Ne bih znao odgovor na to pitanje, mislim da će povuć prvo ono što je gore... ali bolje provjeri s još nekime.

Radar404 <- moj blog
06-10-2012 10:53 PM
stef_mrcina Offline
Novi korisnik
*

eBay i Paypal su sada u vlasništvu iste firme, vrlo su sigurni za kupovinu, do sada kada god sam imao problema s pošiljkom bodio sam refund od strane prodavača, te jednom prilikom sam radio dispute jer se prodavač pravio grbav, naravno da sam dobio novac i taj put.
02-01-2016 11:34 PM
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)