Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kako spojiti ovo ?
Author Message
stoljnjak Offline
Novi korisnik
*

Kako spojiti ovo ?
Pozdrav, radi jednu multiplayer igru u jednom programu, di je radjen GTA San Andreas.

Imam jedno pitanje za vas.

Ja bi napravio web stranicu.... stavio igru na jedan server.... da bude samo jedan svijet.... tj da ne bude milijun servera...

Znaci, kada bi se netko registrirao na moju web stranicu.... da taj korisnik može cim se registrira otici igrtai igru online... npr... on u registraciji napise da je musko.... i da u igrici pokraj njegovog lika pise da je Musko i da bude recimo zastavica njegove drzave.

zanima me kako da to spojim ? web sa igrom.... stvarno neznam di bi potrazio pomoc a nekako mi se cini da je ovaj forum jedini koji nema glupe odgovore...

hvala :)
03-05-2012 10:37 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
kecko Offline
Forumaš

RE: Kako spojiti ovo ?
Čekaj ti si programirao neku igru kao što je GTA San Andreas? Koliko ja znam to se ne radi u "jednom programu" već se programira, modelira... Takve igre rade timovi ljudi i izrada same igre košta nekoliko milijuna dolara, tako da sam vjerojatno nešto krivo ja tu skopčao... U svakom slučaju ovo što ti želiš se riješava na način da se kod registracije upisuju podaci koje želiš u bazu, a onda se igra spaja s klijentovog računala na neki servis, koji se onda spaja na bazu (npr vidi WCF...) i vraća povratne rezultate igri gdje onda i nije neki problem promjeniti zastavicu ili ispisati muško, žensko ili što već...
04-05-2012 07:48 AM
stoljnjak Offline
Novi korisnik
*

RE: Kako spojiti ovo ?
ma znam.. neko u tom programu ima pro verzija... ja je skinuo s torrenta.... ma samo zelim neku malu igru di si covjek i razbijas po gradu.... tamo se sve programira i slicno...

hvala kecko
04-05-2012 04:06 PM
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)