Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trebam HTML5 ili neki Drugi Web Video Player Help
Author Message
Storm Offline
Novi korisnik
*

Question Trebam HTML5 ili neki Drugi Web Video Player Help
Pozdrav svima ... Treba mi Neki Web video player mozda neki novi HTML5 , neki flash ili kako to vec ide slab sam s tim ... Dali je moguce naci neki koji ima dobar codec ... jer za HTML5 bi trebao onda svaki convert u MP4 i ... ili neki drugi od ponudjenih foramta koje podrzava preglednik - trenutno , i potrebno mi je da podrzava Subtitles ! Pls HELP ! :))
15-01-2012 08:02 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
kecko Offline
Forumaš

RE: Trebam HTML5 ili neki Drugi Web Video Player Help
Ako ti treba podržavat titlove onda mislim da moraš ići na flash, a za format videa je tu stvar zaribana, Večina video sajtova ima riješeno tako da se video automatski convertira na serveru preko ffmpeg-a i flvtool (za flash)... Tako da što god odabrao mislim da ćeš morati filmiće konvertirat u odgovarajući format...
(This post was last modified: 16-01-2012 09:28 AM by kecko.)
16-01-2012 09:27 AM
Storm Offline
Novi korisnik
*

Ahm , Zanimljivo primjetio sam da neki koriste ... HTML5 i neki ili ActionScript 3.0 , a neki Javu ... za caoption ili subtitle , Ima li jos kakav prjedlog ... ?! ne mogu tacno da skuzim kako ide sa ovim flv playerima ... pokusao sam s ovim al ... nesto mi ne ide kako treba ili ne radim sipravno ili nezz - http://flowplayer.org/ ?! ... :) Help ?! He he
16-01-2012 06:42 PM
kecko Offline
Forumaš

To ovisi od playera do playera morat ćeš si dobro proučit dokumentaciju drukčije neće ići... Sad mi je čak sinula ideja da bi to išlo i preko html5 možda, ali bi bilo komplicirano za isprogramirat u javascriptu da ti se titlovi pravilno prikazuju (sub,srt ili koji već format...)
uglavnom action script ti je flash, a javascript bi morao znati što je...
(This post was last modified: 17-01-2012 11:55 AM by kecko.)
17-01-2012 11:50 AM
danielvast Offline
Forumaš

Sto se subova tice moze i HTML5 nemoras sve sam isprogramirati ima dobar Mootolsov plugin
A sto se tice pretvorbe kao sto kecko kaze treba ti alat za konverziju instaliran na serveru za pretvorbu u mp4 ili ogg format (za hml5), imas tu jednu PHP klasu (Linux hosting is there any other kind? He he), (samo ti jos mp4 fali za -webkit), koja upravo to radi samo ti treba na serveru biti instaliran ffmpeg2theora kosto vidis vec je to malo kaoticno područje kao u svemu nema jos standarda tako da po meni najbolja alternativa ti je flash ili je obrnuta alternativa u svakom slucaju flash.
A evo i jedan jedan tut za subove u flashu

Sorry na duplom postu edit mi javlja 403 (dont know why) :)

"When all else fails, read the manual."
(This post was last modified: 17-01-2012 02:21 PM by danielvast.)
17-01-2012 02:01 PM
Storm Offline
Novi korisnik
*

Kecko: Heh ... ActionScript nisam znao sta je He heD hvala na pojašnjenju , a javascript manje vise pokusavam nauciti - Tnx ! He he
Dani: Kolega hvala , Pokusati cu obe verzije ... pa cu da vidim kojom je lakse raditi ono ne primjer dok postavim klip da mi treba 3h , ili nest slicno heh ! :)) Tnx Again !
17-01-2012 03:09 PM
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)