Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Programiranje software-a za GPS navigaciju
Author Message
danielvast Offline
Forumaš

Programiranje software-a za GPS navigaciju
Pozdrav ljudi imam jedno pitanje, ako je netko ikad radio ovakvu vrstu aplikacije ili ime neko pointere gdje poceti, ako ima neki dobar api itd. Volio bih napraviti aplikaciju za mobilne uređaje i mozda tablete (android, iOs, BadaOs..) ne za GPS uređaje, samo da napomenem. Ako ima netko tko je mozda radio ovakvo nesto bio bih vam zahvalan na pomoci :)

Nisam znao gdje da stavim temu pa sam stavio medju ostale, nadam se da je ok ovdje.

"When all else fails, read the manual."
(This post was last modified: 11-12-2011 04:50 PM by danielvast.)
11-12-2011 02:46 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
kecko Offline
Forumaš

RE: Programiranje software-a za GPS navigaciju
Nisam bio nešt u ovom segmentu, pa niti ne mogu dati neke dobre smjernice, no ono što sigurno znam da ti za iOS i android trebaju 2 različita jezika objective C i JAVA ako se ne varam, za BADA OS nemam pojma, no želim reči da je bolje da se skoncentriraš samo na jedan OS. Vjerujem da prvo trebaš proučiti format karti, kako je on spremljen i pokušati pronaći neki open source framework ili što već za lakše baratanje time i naravno GPS, na koji način mu pristupati...
12-12-2011 09:06 AM
schmrz Offline
____
*

Što se tiče različitih operativnih sistema, možeš to riješiti tako što ćeš napraviti web aplikaciju umjesto nativne aplikacije ali to je u većini slučajeva pogrešan izbor. Preporučujem da izabereš jednu od tih platformi i radiš nativnu aplikaciju za nju. Ne znam za ostale operativne sisteme, ali za Android možeš koristiti njihov sdk u kombinaciji sa google maps.

I have no drinking problems. I drink. Get drunk. Fall down. NO PROBLEM
Registered As Linux User #484215
Moj skromni blog
Savjet za buduće programere: ovdje
12-12-2011 11:45 AM
danielvast Offline
Forumaš

Tražio sam što se Bade tiče nema puno informacija ali što sam našao platforma je temeljena je na linuxu i za razvj aplikacija se koristi c++ poceo sam malo sa androidom raditi i posebno mi se svidja MVC arhitektura implemntirana pomocu XML-a također eclipse jako dobro radi svoj posao i uz pomoc autocompletea i olakšica koje eclipse nudi vec sam napravio malu aplikaciju zapravo se i iznenadio kako je jednostavno također mi je super što je vezan uz javu tako da mislim da cu se drzati Androida. Samo jos malo moram prouciti kako koristiti žiroskop, kompas jer su mi relativno novi koncepti i nasao sam dobar api (openstreetmap - xml format) ali neznam kako bi to funkcioniralo imam još masu dokumentacije pročitati i mozda bi trebao nekako keširati mape jer kakva je mapa ako ju nemogu offline vidjeti. Ok hvala kecko na smjernicama sad znam gdje cu poceti :)

Edit :
@schmrz Da mislio sam nativnu aplikaciju napraviti ali evo jos mozgam kako bi to funkcioniralo, sdk instaliran ali i za google maps me opet muci offline kad je uređaj mozda sdk ima neke ugrađene klase hvala vam ljudi :)

(This post was last modified: 12-12-2011 11:57 AM by danielvast.)
12-12-2011 11:53 AM
schmrz Offline
____
*

Google maps je nedavno uveo novi feature u svoju Google Maps aplikaciju da možeš keširati odreden dio mape za offline korištenje. Moguce je da su to ostavili negdje u API-u...

I have no drinking problems. I drink. Get drunk. Fall down. NO PROBLEM
Registered As Linux User #484215
Moj skromni blog
Savjet za buduće programere: ovdje
12-12-2011 03:02 PM
danielvast Offline
Forumaš

Ok hvala lijepa, tome sam se nadao onda google maps :)

12-12-2011 07:53 PM
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)