Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pokretanje web projekta
Author Message
casanova Offline
Novi korisnik
*

Pokretanje web projekta
Pozdrav,

Prijatelj i ja dosli smo na ideju za jedan odlican web projekat. Problem je u tome da ga ne bismo znali tehnicki napraviti a da izgleda onako kako smo zamislili.
Pa vas zato pozivam da mi se javite ako hocete da suradjujete na jedan duzi period. Potreban nam je neko ko rastura PHP, CMS, MySql, JS... u sustini sve!

Stvar je u tome da ovaj projekat ne postoji nigdje u svijetu!! Dakle nigdje. Postoje neke promasene varijante koje nisu ni blizu ovoga naseg. Vjerovatno ce neki od vas reci: Daj hajde reci o cemu je rijec pa da razmislim.

Dijelili bismo postotak od sve zarade sa svima koji budu ucestvovali u projektu.

Vazno je da osoba koja bi ovo mogla da radi da bude iz Sarajeva radi lakseg dogovaranja i razmjenjivanja informacija.

Po nekih preracunima iz glave moglo bi se zaradjivati i do 2000 KM mjesecno.

Vise informacija drugi put.

Pozdrav.

PS: ako ste zainteresovani, javite se na pp, ostavite vas email, pa da vas kontaktiram.
21-09-2011 09:27 AM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
schmrz Offline
____
*

RE: Pokretanje web projekta
Pozdrav!

Nije mi cilj da vas obeshrabrim, nagovorim da odustanete od projekta, ali ima dosta činjenica koje idu protiv vas. Bolje bi vam bilo da zajedno radite na tom projektu, čisto edukacije radi a ne da zaradite. Potrebno je dosta toga da bi se uspješno komercijalan proizvod napravio (pogotovo neki sa tako dobrom zaradom). Poznavanje alata, programskih jezika i čega već što vam je potrebno da bi to napravili je samo jedan mali dio. Također, proračuni "iz glave" obično ne prođu baš najbolje :)

Također, ako tako nešto ni slično ne postoji to nije dobar pokazatelj. To znači da najvjerovatnije ne postoji tržište za takav proizvod. Čak i da je ideja održiva razmišljanje tipa da neko drugi uradi projekat a da se pare fino podijele nije zdravo. Tako nećete prijatelje naći :) Radite to što ste zamislili, a ako od toga zaradite, super. Ali nemojte da vam to bude primarni cilj.

I have no drinking problems. I drink. Get drunk. Fall down. NO PROBLEM
Registered As Linux User #484215
Moj skromni blog
Savjet za buduće programere: ovdje
21-09-2011 03:40 PM
casanova Offline
Novi korisnik
*

Razumijem ja sve sto vi govorite. Nisam ni mislio da sve uradio jedna osoba. Nego pojedini dijelovi koje nismo prijatelj i ja u mogucnosti da sredimo i napravimo. Ne bi samo jedna osoba sve radila nego bi bilo sve na zajednickoj osnovi. I naravno da zarada nije primarni cilj. Dakle pocelo bi se raditi u troje(prijatelj, ja i jos dodatna osoba).

Ako si zainteresovan schmrz javi se samo pa da se dogovorimo da vidim sta mislis sve o ovome i da li ces biti zainteresovan za zajednicki rad.

Pozz
21-09-2011 05:57 PM
schmrz Offline
____
*

Hvala na ponudi ali sam trenutno preokupiran poslom i faksom tako da neću moći. Nadam se da će neko biti voljan raditi na projektu, ako ništa radi proširivanja znanja. A to i vama dvojici preporučujem, da jednostavno počnete raditi na tome pa šta bude, bude. Mogu vam dati mišljenje o tome kakva vam je ideja, ali možete to slobodno i ovdje napisati, niko vam je neće ukrasti :)

I have no drinking problems. I drink. Get drunk. Fall down. NO PROBLEM
Registered As Linux User #484215
Moj skromni blog
Savjet za buduće programere: ovdje
21-09-2011 06:17 PM
danielvast Offline
Forumaš

Definitivno cu se sloziti sa kolegom Schmrz-on ovdje, kakav je plan? Na koji nacin vi planirate zaraditi taj novac. Projekt podržavam dosta se nauči kada samostalno pokusavate izraditi ovakvu vrstu softwre-a (predpostaviti cu da se radi o necemu jako velikom buduci da su vecina komercijalnih software-a upravo takvi). Mislim da opsežno znanje programskih jezika tj. programer je tek onaj minimum koji vam treba da biste ostvarili svoj cilj. Pored toga ako zelite raditi odvojeno jako se dobro morate organizirati, a tu je i naravno planiranje same izrade software-a. Ključna riječ ovdje je organizacija i planiranje nista nesmijete prepustiti slučaju.

"When all else fails, read the manual."
(This post was last modified: 23-09-2011 10:43 PM by danielvast.)
23-09-2011 10:43 PM
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)