Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zašto moram include-ati jscript nakon dijela koda?
Author Message
r0tring Offline
Redoviti posjetitelj
**

Zašto moram include-ati jscript nakon dijela koda?
U <head> -u sam uključio jquery i neku svoju .js..

U <body> -u imam nešto kao:

Code:
<div id="madafaka">
  ...
</div>

a preko one svoje .js što sam je uljučio u <head> -u želim promijeniti tekst ovog div-a. I naravno neće da radi -.-, a kad .js include-am nakon tog div-a onda radi sve :@ ..

Zašto? I kako da radi kada .js include-am u <head> -u ?
04-06-2011 03:52 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
schmrz Offline
____
*

RE: Zašto moram include-ati jscript nakon dijela koda?
Zavisi od toga šta taj fajl radi. Ako ga ubacuješ u head-u onda se skripta izvršava prije nego što se ostatak stranice učita. Pa tako ako u toj skripti imaš nešto što manipuliše tim divom sa id-om "madafaka" onda to neće raditi jer taj div neće "postojati" kad se skripta učita. Ako učitaš nakon tog div-a, radit' će. To možeš rješiti tako što ćeš kod u JS fajlu izvršavati kad ti se DOM izgeneriše. Možeš koristiti jquery ready() za to. Naprimjer:

Code:
$(document).ready(function() {
  $("#madafaka").html("<b>HelloWorld!</b>");
});

Sad kad smo to rješili... Nemoj skripte učitavati u head tagu osim ako nije apsolutno potrebno. To će ti usporiti učitavanje same stranice, a nekada i narušiti. Naprimjer ako koristiš one fejs i twitter tipke, svaki put kad se stranica učitava, korisnik prvo preuzima te skripte i onda tek ostatak stranice prikazuje što je dosta sporo.

I have no drinking problems. I drink. Get drunk. Fall down. NO PROBLEM
Registered As Linux User #484215
Moj skromni blog
Savjet za buduće programere: ovdje
04-06-2011 04:13 PM
r0tring Offline
Redoviti posjetitelj
**

Tenk Ju Veri Mač!
04-06-2011 05:58 PM
kecko Offline
Forumaš

(04-06-2011 04:13 PM)schmrz Wrote:  Zavisi od toga šta taj fajl radi. Ako ga ubacuješ u head-u onda se skripta izvršava prije nego što se ostatak stranice učita. Pa tako ako u toj skripti imaš nešto što manipuliše tim divom sa id-om "madafaka" onda to neće raditi jer taj div neće "postojati" kad se skripta učita. Ako učitaš nakon tog div-a, radit' će. To možeš rješiti tako što ćeš kod u JS fajlu izvršavati kad ti se DOM izgeneriše. Možeš koristiti jquery ready() za to. Naprimjer:

Code:
$(document).ready(function() {
  $("#madafaka").html("<b>HelloWorld!</b>");
});

Sad kad smo to rješili... Nemoj skripte učitavati u head tagu osim ako nije apsolutno potrebno. To će ti usporiti učitavanje same stranice, a nekada i narušiti. Naprimjer ako koristiš one fejs i twitter tipke, svaki put kad se stranica učitava, korisnik prvo preuzima te skripte i onda tek ostatak stranice prikazuje što je dosta sporo.

Sve točno, samo me zanima otkud si? He he ovo manipuliše i izgeneriše mi je čudno s obzirom da je većina posta na HR. Provodiš li puno vremena na SR forumima i stranicama ili?
ps Nema nikakve veze s nacionalizmom, već samo najobičnije pitanje.
06-06-2011 07:45 AM
Gogy Offline
____
*

Kolega Schmrz je iz BIH.

Pravila foruma | Twitter - Facebook - Google+ |
06-06-2011 11:24 AM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)