Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kako postati haker ?
Author Message
Mobiii Offline
Banned

Kako postati haker ?
Hmmm Pozdrav svima, ovako, ja bi želio biti haker HammerHammerHammerHammerHmmmHmmm ali neznam kako da počnem učiti, mislio sam kupiti knjige o programiranju pa me zanima dal ima posebna knjiga di na kori knjige piše Hakiranje ili slično. malo guglam po netu (vec 3h) i vidim da ima svakakih gluposti, a pogotovo na YouTube-u, "Hakiranje fejsa, MSN-a, Lažni virusi, pa kako isključit frendu komp, to su čiste gluposti i ti lažni virusi. Ja bi volio recimo, nekom (frendu) upasti u komp i čitat šta piše, šta radi, slike, video i pisat umjesto njega... tako je jedan lik meni upao i čitao 1 tjedan dok nisam novi windows installirao. ugl, mene zanima kako nekom upasti u kompjuter, recimo, neki web na netu, da probam ući u njega, onda, raditi opasne viruse, da ja mogu birat, dal će moj virus sve uništiti, ili biti druga slova kad piše, ili dal će virus obrisat sve programe, ili isključit komp dok ne installira novi windows, bla bla.. pričam jedno te isto Hammer nezanimaju me lažni virusi u bla bla, i zanima me dali postoje koji programi za to ili samo notepad ?

Hvala unaprijed i ispričavam se na ovu tupo-glupu temu. i nemojte odma me tjerati u kut, ili da čitam tutorijale... :)
28-04-2011 09:48 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Gogy Offline
____
*

RE: Kako postati haker ?
(28-04-2011 09:48 PM)Mobiii Wrote:  ... i nemojte odma me tjerati u kut, ili da čitam tutorijale... :)

A najbolje da preskočiš tutorijale i da se odmah baciš na hackiranje Hammer

Ako i postoje neke knjige o hakiranju sigurno se ne zovu tako već su to više knjige o sigurnosti, programiranju i slične, ali takve knjige podrazumjevaju da imaš predznanje neko.

Tako da ti opet želiš trčat (ma šta trčat, pobijedit Usaina Bolta na 100 metara) a još nisi ni prohodao Dobar

Pravila foruma | Twitter - Facebook - Google+ |

Radar404 <- moj blog
28-04-2011 09:50 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Mobiii Offline
Banned

Ah gle, nebi ja htio biti neki svijetski hacker, bitno mi je napraviti neki opaki virus i da uđem u komp. Evo to je to.
28-04-2011 09:56 PM
danielvast Offline
Forumaš

Moj Mobii nije to bas tako hakiranje je vise umjetnost nego znanost barem po meni koje dakako zahtjeva jako puno znanja o strukturi objekta koji ti zelis hakirati, trebas jako dobro poznavati prije svega operacijski sustav da bi otkrio njegove potencijalne nedostatke i da nadjes nacin kako da dodjes do cilja pa moras misliti i na eventualnu zastitu koju korisnik ima, jednostavno receno nemozes se probuditi ujutro i reci ja cu do veceras procitati 40 stranica knjige o hakiranju i hakirati frenda neide to tako... Kada bih ti i preporucavao literaturu nebih znao sta preporuciti vjeruj mi kao sto Gogy kaze treba ti neko predznanje da bi se uopce poceo baviti time...

"When all else fails, read the manual."
28-04-2011 10:12 PM
Mobiii Offline
Banned

Pa kak da naućim to za ulazak u tuđi komp i viruse stvorit, preko ćega bi to mogao napraviti ? sve je u codovima, volio bi preko IP ulazit. al kako.
Daj dođi na fejs, da te pitam nekaj.
Daj dođi na fejsbuk.
danielvast dođi na fejs.
(This post was last modified: 28-04-2011 10:21 PM by Mobiii.)
28-04-2011 10:18 PM
kecko Offline
Forumaš

1. Da bi probio u neki program, moraš biti "pametniji" i znati više od samog programera, te već unaprijed pretpostaviti gdje je možda nešto zaribao (crackiranje je nešto drugo i to je reverse enginering, nema veze s hakiranjem) uglavnom treba imati puno znanja.
2. Što smatraš pod pojmom virus, što bi taj "virus" napravio? Ako želiš nekome zaribat windowse, dovoljno je da obrišeš par zahtjevanih datoteka od samog sustava koje trenutno nisu pokrenute.
3. Kako bi ti taj "virus" prenio na drugo računalo? To je isto poprilično zahtjevno ukoliko se korisnik ZNA služiti računalom, na stranu činjenica da 95% ljudi se ne zna služiti računalom.

To je poprilično zahtjevno područje i treba li govoriti kako nije legalno? Ja sam se par put bavio "hackiranjem", ali samo da bi shebane stranice povratio.
Većina današnjih wannabe hackera, recimo nešto poput tebe He he, koriste poznate exploite u skriptama, koji se objavljuju na nekim stranicama, stvar je krajnje jednostavna, dobiješ exploit i upute kako ga iskoristiti, nešto kao pokrenuti neki url, ili već nešto slično, uglavnom poprilično jednostavno.

Što se tiče ovog nadziranja frenda, to bi mogao tako da mu instaliraš neki remote desktop program tipa logmein. Uglavnom logmein se logira u postojeći login tako da ti možeš gledati, čak i upravljati računalom na kojem trenutno radi tvoj frend i vidite iste stvari, jedino što se njemu onda javi mali transparentni oblačić gore da je računalo upravljanno s udaljene lokacije, trebalo bi naći znači neku alternativu koja takvu stvar ne prikazuje :))
(This post was last modified: 29-04-2011 07:37 AM by kecko.)
29-04-2011 07:37 AM
mini programer Offline
Novi korisnik
*

i ja se pomalo bavim hackiranjem,ne možeš odmah znati te velike stvari, nego krenuti ispočetka.
preporučio bih ti stranicu: http://www.hackthissite.org/
tamo imaš vježbe za hackiranje, moraš se prvo registrirati i imati firefox.Prvo počmi sa basic vježbama, ako ti nešto zapne pitaj mene ili vidi na youtube
30-04-2011 11:11 AM
Mobiii Offline
Banned

E prijatelju, mnogo se zahvaljujem na ovome, sad bar znam odakle početi. puuno hvala i ko mi nešto neće biti jasno pitat ću tebe Namigivanje
01-05-2011 12:56 AM
mini programer Offline
Novi korisnik
*

slobodno:)
01-05-2011 09:33 AM
padreex Offline
Novi korisnik
*

(29-04-2011 07:37 AM)kecko Wrote:  1. Da bi probio u neki program, moraš biti "pametniji" i znati više od samog programera, te već unaprijed pretpostaviti gdje je možda nešto zaribao (crackiranje je nešto drugo i to je reverse enginering, nema veze s hakiranjem) uglavnom treba imati puno znanja.
2. Što smatraš pod pojmom virus, što bi taj "virus" napravio? Ako želiš nekome zaribat windowse, dovoljno je da obrišeš par zahtjevanih datoteka od samog sustava koje trenutno nisu pokrenute.
3. Kako bi ti taj "virus" prenio na drugo računalo? To je isto poprilično zahtjevno ukoliko se korisnik ZNA služiti računalom, na stranu činjenica da 95% ljudi se ne zna služiti računalom.

To je poprilično zahtjevno područje i treba li govoriti kako nije legalno? Ja sam se par put bavio "hackiranjem", ali samo da bi shebane stranice povratio.
Većina današnjih wannabe hackera, recimo nešto poput tebe He he, koriste poznate exploite u skriptama, koji se objavljuju na nekim stranicama, stvar je krajnje jednostavna, dobiješ exploit i upute kako ga iskoristiti, nešto kao pokrenuti neki url, ili već nešto slično, uglavnom poprilično jednostavno.

Što se tiče ovog nadziranja frenda, to bi mogao tako da mu instaliraš neki remote desktop program tipa logmein. Uglavnom logmein se logira u postojeći login tako da ti možeš gledati, čak i upravljati računalom na kojem trenutno radi tvoj frend i vidite iste stvari, jedino što se njemu onda javi mali transparentni oblačić gore da je računalo upravljanno s udaljene lokacije, trebalo bi naći znači neku alternativu koja takvu stvar ne prikazuje :))

Hvala za savet.Meni je bar mnogo pomoglo....

http://emanuil.serbianforum.info/
http://ispovedam.nice-forum.com/
03-08-2011 11:45 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)