Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
trebam jednu pomoć :=)
Author Message
JOVICS Offline
Novi korisnik
*

trebam jednu pomoć :=)
bok svima... ovako, ja želim napraviti jednu stranicu gdje ce ljudi moci gledat smijesne slike video, viceve, napraviti racun korsniciki, biti na chatu, forumu... kupio bi hosting, domenu recimo com. ili net. i zanima me izrada profesionalne web stranice da je kasnije uplodam na host i radim tako.... pa bi platio do 400kn... ali neznam od koga... i zanima me kasnije kako da ubacim u host neku skriptu recimo.. covjek dode i da moze izraditi korisnicki racun, imat svoje slike, dodavat prijatelje, komentirat statuse, nekuzim odakle tu skrpitu skinuti... i naravni, zanima me neka zarada na tome svemu... tnx :)
17-04-2011 06:25 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Gogy Offline
____
*

RE: trebam jednu pomoć :=)
Pripazi malo kako imenuješ teme.

Mislim (bolje rečeno siguran sam) da ćeš nekome morati iskeširati puno više love od 400kn za sve to što želiš.

Pravila foruma | Twitter - Facebook - Google+ |

Radar404 <- moj blog
17-04-2011 06:32 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
danielvast Offline
Forumaš

Nisi trebao ovo podebljavati i podvlaciti zabolise me oci dok sam ovo pročitao, domena ti je najmanji problem za ovo sto ti zelis ostvariti kao prvo treba ti jako dobar hosting plan sa dedicaded serverom (ili mozda u cloudu) ovi obicni hosting planovi ce ti onjeti vise glavobolja nego koristi dakle tu trebas uloziti dosta para. Mislim da je nekih 70-100 $ mjesečno cak i vise...

Drugo da bi to sam napravio kao prvo se jako dobro organizirati sastaviti plan sta ces kako ces pa uz jako dobro poznavanje nekih od serverskih jezika (php, python, asp.net......) te naravno HTML-a, CSS-a i Javascript-a započeti sa radom, sve ti je ovisno kako ces se isplanirati i sto zapravo zelis kao konačan proizvod, sto se tiče da ti netko napravi takvu vrstu stranice puno ces vise platiti od 400kn to je bar moje subjektivno mišljenje.

Sto se tice same zarade ako neznas i nemas cistu sliku kako ces zaraditi, tada ces i ostati u dubokom minusu.

"When all else fails, read the manual."
(This post was last modified: 17-04-2011 06:50 PM by danielvast.)
17-04-2011 06:47 PM
kecko Offline
Forumaš

Nekome za napraviti takvu skriptu bi morao iskeširati peteroznamenkastu cifru, imaš besplatne cms-ove tipa joomla,wordpress... Pa si najprije ovo sve dobro prouči, ili plati nekome da ti to instalira, to bi ti onda bilo prilično jeftino.
Druga stvar, kakva zarada? Ti misliš nešto zaraditi, a da ne znaš neke osnove na webu? Sretno, ali to nikome ne uspjeva. Kako misliš dovući ljude na stranicu? Mislim imaš milijune ovakvih stranica, zašto bi neko baš na tvojoj obitavao? Ti bi pravio neki social network koliko ja vidim, iskreno okani se toga napravi par jednostavnih stranica, čisto da vidiš da to nije niti malo jednostavno, niti da bez puno truda ne možeš ništa postići.
Bez ljutnje, ali ovo pitanje koje si ti postavio je totalno potcjenjivački za sve webmajstore.

@Danielvast, ne treba mu nikakav dedicated server, dovoljan mu je shared hosting, vidiš da je početnik i trenutno nema pojma kako što funkcionira, imati će max 10-20 posjetitelja dnevno prvih godinu dana, znači nekih 200 kn mu je dovoljno godišnje za hosting i domenu.
18-04-2011 07:55 AM
danielvast Offline
Forumaš

Da upravu si ja sam predpostavio da ce napraviti neko cudo na internetu na koje ce posjecivati milioni korisnika LOL, zato sam predlozio da hosta u cloudu jer mu omogucava skalabilnost koliko potrosis toliko i platis kao sto nudi rockspace. Mislim moze napraviti ovakvu vrstu sajta ako je dovoljno kreativan i snalažljiv cak i besplatno ali to sigurno nece biti novi facebook ili nesto slicno.

"When all else fails, read the manual."
(This post was last modified: 18-04-2011 10:13 AM by danielvast.)
18-04-2011 09:56 AM
kecko Offline
Forumaš

Inače google ne uspijeva potjerati i napraviti svoj social network sa milijunima dolara, tak da ovo tvoje je u startu osuđeno na propast
A druga stvar zašto je osuđeno na propast je ta što vidimo da nemaš znanja i u prvom postu odmah spominješ zaradu, ne želim te obeshrabriti, ali ovim stavom nemaš nikakve šanse za uspjet na netu. Treba raditi nešto što voliš i što želiš puno se truditi i onda zarada dođe sama od sebe, ali bez toga, a da nmaš veliki buđet, zaboravi.
18-04-2011 12:20 PM
Morrissey Offline
Forumaš

Ne želim ispast bezobrazan, al prvo se opismeni.
18-04-2011 11:19 PM
MDPPG Offline
Novi korisnik
*

Prvo moraš znati šta želiš, znači cilj.
Drugo, šta možeš i ne možeš podnijeti finansijski.
Treće, internet je pun ko šibica svega toga što si nabrojao i previše
Četvrto, odredi sebi prioritete odakle da počneš, znači, ako baš želiš, onda možeš početi i sa forumom, ali opet kojim, ima ih dosta.
Peto, za taj novac ne možeš to što si zamislio ni na pijaci naći polovnog programera koji bi ti uradio recimo samo oko 3% toga svega što si naveo, naravno, ako bude taj znao sve to uraditi.
Šesto, ako i budeš ušao u takvo što sa takvom skriptom, a s nekim ko će ti to pomoći, te koju si ti zamislio, jer nisi naveo ništa precizno, moraš poznavati mnogo toga oko internet okruženja, što ti je već čovjek sve naveo
Sedmo, ako ovo sve uspiješ za dvije godine, javi se ovdje pa da vidimo dokle si stigao
Osmo, da bi zarađivao novac na tome nečemu što si zamislio, a opet kažem internet je prepun toga, postavi sebi prioritete koliko se možeš protezati u mjesečnom plaćanju svega, jer zaraditi nije samo sjesti i čekati da nešto legne onako samo od sebe preko "banke"
Deveto, ja još ne znam nikoga ko je krenuo bez ikakvog tačnog plana u nekakav biznis "od oka", pa ti želim sretno u svemu tome, ali žali izgubljenog vremena
Deseto, molim te da dobro pročitaš sve postove savjete.
Vrijeme je novac. I kakav ti je ovo naslov??? Djeluje kao da tražiš neku humanitarnu pomoć.
(This post was last modified: 19-04-2011 06:50 PM by MDPPG.)
19-04-2011 06:47 PM
Lkr Offline
Novi korisnik
*

(17-04-2011 06:25 PM)JOVICS Wrote:  bok svima... ovako, ja želim napraviti jednu stranicu gdje ce ljudi moci gledat smijesne slike video, viceve, napraviti racun korsniciki, biti na chatu, forumu... kupio bi hosting, domenu recimo com. ili net. i zanima me izrada profesionalne web stranice da je kasnije uplodam na host i radim tako.... pa bi platio do 400kn... ali neznam od koga... i zanima me kasnije kako da ubacim u host neku skriptu recimo.. covjek dode i da moze izraditi korisnicki racun, imat svoje slike, dodavat prijatelje, komentirat statuse, nekuzim odakle tu skrpitu skinuti... i naravni, zanima me neka zarada na tome svemu... tnx :)
Spusti se na zemlju. Ti bi ustvari sve imao a to košta jako puno.
20-04-2011 12:24 AM
r0tring Offline
Redoviti posjetitelj
**

Ok, de sad prestanite spamati.
Dijete (sigurno je dijete :) ) postavi pitanje i više se nikada ne vrati, a vi sastavite doktorat. ;P

Hammer
20-04-2011 02:36 PM
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)