Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Web.config problem
Author Message
danielvast Offline
Forumaš

RE: Web.config problem
Da to i jeste upravo problem ja sam navikao na PHP mozda i pravise ali ovako nema nikakvih dodirnih tocaka sve je drugcije tako mi se bar cini kao da ucim potpuno novi nacin programiranja onako sa c/c++ -a i php-o mogao sam sve povezati ovjde je sve olaksano samo treba znati sta gdje iskoristiti a i kao sto si rekao .net je jako opsiran ali jako je po meni malo odnosno puno objašnjenja ili tutoriala da ja konkretno neznam gdje poceti uzeo sam sa linka koji si mi dao i proucio MVC i taman mi krenulo napravio aplikaciju doduše jednostavnu i sad je nemogu objaviti moram na pocetak koristiti .net2 koji koliko sam vidio MVC ne podrzava nikako samo asp.net stranice i sad neznam ni ghde bi poceo cak imam osjecaj da ni znanje HTML-a mi ovdje nista ne sluzi

"When all else fails, read the manual."
11-04-2011 02:25 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
kecko Offline
Forumaš

tu ti dugo vremena niš nije jasno, a onda kad se sve posloži je močno :)) HTML ti je obavezan za MVC, ja ne koristim helpere, radije pišem čisti HTML kod, ne moraš ti sve od .NETa koristiti, možeš ti raditi po svojem, imaš svu slobodu svijeta :))
11-04-2011 06:46 PM
danielvast Offline
Forumaš

Ajd super jer su mi ovi helperi bash odbojni mislim sve je to divno i krasno ali kada ja ne vidim kod nista od toga jel ima negje tut kako napraviti neki jednostavan CMS sustav preko MVC-a osim ovoga Music store-a i kako bazu koristim mislim nema mi ovog database manamgent studio-a jel to moram instalirati

(This post was last modified: 11-04-2011 06:53 PM by danielvast.)
11-04-2011 06:51 PM
kecko Offline
Forumaš

Ne moraš, ali preporučam SQL managament studio.
Za korištenje baze imaš brojne opcije, tu se moraš opredjeliti s čim ćeš krenuti...
Pogledaj si malo ado.NET Uglavnom koju god opciju da odabereš nemožeš promašiti, vidim da puno ljudi hvali nHibernate ORM (on uopće nije dio .NET-a googlaj si malo budeš sve skužio). Uglavnom vidjet ćeš koliko je udobnije tu raditi s bazom nego u php-u vrlo uskoro.
12-04-2011 07:43 AM
schmrz Offline
____
*

Pošto svaki keckov post sugeriše da je PHP jedno veliko ništa, morao sam se malo upetljati. Ne postoji jedan alat sa kojim se sve može riješiti. Nekada je bolje koristiti PHP, nekada .NET, nekada Python, nekada Ruby, nekada C++, itd. Uzmeš fino i izvagaš prednosti i mane i izabereš alat koji tebi odgovara. Meni lično .NET ne odgovara iz tog razloga što sam zakovan za jednu platformu i za jednog proizvođača. To je za mene veliki minus, za nekoga nije. C# mi je awesome, nemam ništa protiv njega i dosta sam ga koristio kroz posao. Bez obzira koji jezik da se izabere, neko će pisati funkcionalan softver u njemu ili bar pokušavati, a neko će kriviti jezik/framework/nešto treće za svoje neznanje. PHP definitivno ima više "caka" na koje treba paziti, ali kao što sam rekao, sve ima svoje prednosti i mane, nema smisla blatiti ni jedan jezik zato što je nas opekao nekada u prošlosti jer nešto nismo napravili kako treba. Btw, ima i PHP doctrine ORM sloj koji olakšava rad sa bazama podataka, mada ja još uvijek nisam našao projekat za koji to ne bi bio overkill (tutv2 je bio dobar kandidat, ali smo se na početku odlučili za PDO i Mapper/Model dizajn pa nismo našli dobar razlog da to sve mijenjamo).

@danielvast, .NET je dobar izbor za web aplikaciju i predlažem ti da se što manje oslanjaš na te neke helpere i olakšice koje Visual Studio pruža (kao naprimjer DataSet-ovi ili kako se već zovu koji sami čitaju strukturu tabele pa generišu klase pomoću kojih radiš sa podacima te tabele) jer ćeš imati problema kod većih projekata. Generalno, što ti se više čini da ima neke "magije", ili pokušaj da dobro shvatiš o čemu se radi ili nađi drugi način. Btw, Stackoverflow (i oni između ostalog koriste .NET za svoju stackexchange platformu) ti je odličan izvor informacija za .NET tehnologije.

I have no drinking problems. I drink. Get drunk. Fall down. NO PROBLEM
Registered As Linux User #484215
Moj skromni blog
Savjet za buduće programere: ovdje
12-04-2011 01:54 PM
danielvast Offline
Forumaš

Zahvaljujum kolege !! Namigivanje

(This post was last modified: 12-04-2011 04:31 PM by danielvast.)
12-04-2011 04:30 PM
danielvast Offline
Forumaš

Evo bas sam nesto radio sa datasetovima i nesto mi je za oko zapeo ovaj query builder naime rucno sam ukucao upit on mi je odmah u query bulder-u prikazao fino u GUI sučelju cool He he

(This post was last modified: 12-04-2011 09:24 PM by danielvast.)
12-04-2011 09:24 PM
kecko Offline
Forumaš

@schmrz Krivo si shvatio ne mislim ja da je php loš, samo kroz ovaj thread sam govorio o prednostima asp.net MVC-a, pa se možda tako učinilo, inače najveću prednost asp.net MVC-a smatram visual studio i besprijekoran intellinsense i debug i naravno pristup .NET-u.
Možeš i .NET koristiti i na linuxima, imaš mono koji je poprilično uznapredovao i nema nekih problema s korištenjem istog, ali razvoj na non MS platformama ne bih preporučio.

Samo da obrazložim jednu stvar imaš veliku bazu sa 50-tak tablica, svaka tablica još od 20-50 kolona, sad u php-u koji god orm i editor uzmeš nećeš dobiti intellinsense što znači da svako malo moraš ići u bazu gledat imena tablica i polja (Ispravi me ako griješim, nisam neko vrijeme radio u php-u neki veći projekt), dok u asp.netu sve dobiješ preko intellinsensa u sekundi, to smatram jako velikom prednošću.
13-04-2011 07:24 AM
schmrz Offline
____
*

Tablice sa 20-50 kolona su znak loše organizovane strukture (ili je to baš neki specijalan slučaj) baze podataka. Dosta editora i razvojnih okruženja, kako na Winu, tako i na Linuxu podržava auto-completion (Intellisense je ustvari Microsoftovo zaštićeno ime za auto-completion i prikaz doc komentara i sl.) tako da možeš bez problema dobiti to što imaš u VS-u.

I have no drinking problems. I drink. Get drunk. Fall down. NO PROBLEM
Registered As Linux User #484215
Moj skromni blog
Savjet za buduće programere: ovdje
13-04-2011 12:07 PM
kecko Offline
Forumaš

Alati na linuxu (osim možda eclipsea, po mojem mišljenju ni on) se ne daju uspoređivati sa VS. Za PHP je možda problem što je i php slabo tipizirani jezik, pa to vjerojatno otežava editorima stvar, no bilo koji PHP ide se neda nikako uspoređivati sa VS. Intellinsense je puno napredniji nego autocomplete editora za PHP (bilo win bilo linux), debugiranje neću ni spominjati... Tablice sa 20-50 kolona ne znače da su loše dizajnirane, već jednostavno imaju toliko pojedinosti vezano uz jednu tablicu da je to sasvim u redu... Ustvari ne vidim nikakav problem oko broja kolona u tablici, možda i ja griješim...
13-04-2011 02:08 PM
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)