Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Web.config problem
Author Message
danielvast Offline
Forumaš

Web.config problem
Evo ljudi ako netko moze pogledati u cemu je problem kada sam izvrsio upload stranice na server zamjenio sam web config file sada sta god da uradim javlja mi ovu gresku pogledajte na linku http://+++++++++/ ako netko moze pomoci bio bih vam zahvalan! Ima li ikakab nacin da dodjem do defaultnog web.config file-a da vratim kako je prije bilo jer je tada radilo unaprijed Hvala Deda

Nadam se da moderatori i administratori nece vo shvatiti kao pokusaj reklamacije! ;D

Edit : Nista ljudi nasao sam rijesenje pa evo link ako netko treba http://www.codeproject.com/KB/aspnet/Sin...gFile.aspx

"When all else fails, read the manual."
(This post was last modified: 10-04-2011 12:02 AM by danielvast.)
09-04-2011 11:41 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Gogy Offline
____
*

RE: Web.config problem
Nisi morao brisati link, ne bi se shvatilo kao reklamiranje Namigivanje

Pravila foruma | Twitter - Facebook - Google+ |
10-04-2011 09:41 AM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
danielvast Offline
Forumaš

Hvala Gogy Namigivanje evo josh jedno pitanje kada napravim stranicu u asp.net mvc3 i publish to lokalno jer mi kada pokusam preko ftp-a da uradim upload javi mi gresku nesto sa url i uri neznam ni ja jel uploudujem to u www folder ili u root , stvarno neznam evo ako netko zeli vidjeti to su samo statičke strnice http://lanterna-neum.com/ nisam jos uspio cijeli projekt da uploudujem!! Hvala....

Ako imate neke sugestije na dizajn ili nesto slicno otvoren sam na sugestije He he

EDIT: probao sam opet javlja mi gresku Unrecognized attribute 'targetFramework'. Note that attribute names are case-sensitive mozete vidjeti na linku jel to znaci da nije .net 4 instaliran i bili mogao ista uraditi da na .net 2 mi proradi .net 4 aplikacija

(This post was last modified: 10-04-2011 12:16 PM by danielvast.)
10-04-2011 11:12 AM
kecko Offline
Forumaš

Probaj cijeli projekt prebaciti u 2.0 i buildat vidi koliko grešaka imaš i probaj prepraviti, ne bi trebalo biti preteško, nije toliko puno promjena od 2.0 do 4.0 jedino ako si koristio baš stvari koje su kasnije došle (tipa linq...) Makar najbolje da pitaš hostere mogu li ti omogučiti .NET 4.0 mislim nije neki problem instalirati .NET 4.0 na mašinu.

Inače preporučam ti korištenje UTF-8 encodinga, još prije title taga stavi ovo
Code:
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html;charset=UTF-8">
i uvjeri se u editoru da ti je encoding na utf-8, tako da nemaš problema s palatalima, a i bilo kojim drugim slovima.
(This post was last modified: 11-04-2011 08:55 AM by kecko.)
11-04-2011 08:53 AM
danielvast Offline
Forumaš

koristio sam XML.LInq za galeriju inace radio sam asp mvc 3 aplikaciju jer mi je najblize onome sto znam iz CI-a ovo ostalo nemam pojma pa neznam prebaciti ako imas neki tut molim te posalji. Hvala za sugestiju sta ces navikao na DW pa da mi sve automatski postavi, zaboravio u notepadu da spasim kao utf-8 i staviti meta tag Namigivanje

(This post was last modified: 11-04-2011 11:13 AM by danielvast.)
11-04-2011 11:03 AM
kecko Offline
Forumaš

Znači desni klik na projekt, odmah na prvom tabu (Application tab) imaš Target framework, stavi na 2.0 i probaj buildat vidi koje ti se greške jave i probaj ih ispravit, ako nešto nećeš znati, javi se ovdje, ja ću vrlo vjerojatno znati :))
11-04-2011 11:25 AM
danielvast Offline
Forumaš

Kaze da mi MVC ne podrzava ispod 3,5 nista kontaktirat cu hosting da vidim sta oni mogu stvarno zna i ovaj windows zakomplicirat stvari Happy

Ej jos samo da ti se zahvalim za google evo ovaj put je nisam ni dodavao puno bolje mi je vec indexira HVALA ;D

(This post was last modified: 11-04-2011 11:53 AM by danielvast.)
11-04-2011 11:37 AM
kecko Offline
Forumaš

Nek ti hosting instalira gore onda .NET 4.0 (Ne vidim razloga zašto ne bi), a ako neće promjeni host, to barem nije problem :)
11-04-2011 12:04 PM
danielvast Offline
Forumaš

zapravo meni u ovome slucaju jeste klijent mi je uzeo hosting pa bas windowsow uz ja sam htio da promjenim na Linux nije htio ni cuti zato se i mucim ovako.... Valjda ce htjeti poslao sam im mail jos ne odg...

11-04-2011 12:48 PM
kecko Offline
Forumaš

S Windows serverom asp.net, imaš manje muke nego sa linux serverom i php-om 100% samo treba imati najnovije instaliran software i to je sve, dok na linuxu+php ovisi puno stvari od konfiguracije apachea, konfiguracije apachea, dok s asp.net-om sve što trebaš dođe s web.configom, nema nikakvih problema sa tisučama verzija (imaš asp.net 2.0 3.5 i 4.0, i nema nikakvih bojazni između verziji da će nešto raditi drukčije nego što bi trebalo, dok to s php-om i nije baš tako.) Tebi se to sad tako čini jer nisi previše upučen u to.
11-04-2011 01:53 PM
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)