Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Želim napraviti Online browser igru.
Author Message
Mobiii Offline
Banned

RE: Želim napraviti Online browser igru.
Pa istina je to, sinoć sam 2-3 sata samo buljio u HTML ovdje na vašoj stranici, mogu reć da shvaćam puno... uglavnom, ja vam idem po redu, od izrade starnice do linkova dole meni se čini, znači, poslije html ide css pa phpp i tako, ah znam za Ogame, vrlo je komplicirana igrica i to nikad nebi mogoa napraviti nešto slično nit bi htio jer mi se ne sviđa ta igrica... mislim napraviti nekakvu sportsku igru tipa nogomet... to je bar malo jednostavnije... uglavnom, guglam po netu, listam vašu stranicu, gledam filmiće na youtube-, čak sam danas ujutro u 7 sati upo na svoj hosting i direktno na PHPmyAdmin, malo sam gledao, proučavao, onda sam na youtube-u gledao kako to rade... i tako, mene to sve stvarno zanima...
malo sam počeo na notepadu izrađivati, ma uglavnom, bit će nešto, jer želim to i uvjern sam u sebe...
Hvala svima na ovakvim lijepim postovima... :)

P.S. Gogy ako ti se nisam zahvalio za onu pomoć na TW, ispričavam se Namigivanje
06-04-2011 02:52 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Gogy Offline
____
*

Nema na čemu. Ali definitivno nauči uploadati fajlove putem FTP-a onako kako sam ti pokazao. Jer ono "online" uređivanje preko editora u cPanelu je zamorno i to valjda nitko tako ne radi.

Ovako kada radiš sa FTP-om, jednostavno lokalno izmijeniš fajl u svom omiljenom editoru (preporuka za Windows je Notepad++) i kad si gotov jednostavno ga uploadaš sa nekim FTP clientom (preporučam besplatni Filezilla.

Sretno i nadam se da ćeš uspjet. Kada negdje zapne fino tu potražiš pomoć pa ćemo ti reći kako gdje i šta Namigivanje

Pravila foruma | Twitter - Facebook - Google+ |

Radar404 <- moj blog
06-04-2011 04:25 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
schmrz Offline
____
*

I preporučujem ti da razvijaš na svom računaru, a postavljanje na neki hosting ostavi kao zadnju stepenicu (ako već ne radiš tako).

I have no drinking problems. I drink. Get drunk. Fall down. NO PROBLEM
Registered As Linux User #484215
Moj skromni blog
Savjet za buduće programere: ovdje
06-04-2011 05:27 PM
Morrissey Offline
Forumaš

Neznam jel netko napomenuo al još uz sve uvjete koji su potrebni za rađenje i održavanje igre kao Ogame, na takvoj igri obično nije radila samo jedna osoba već više njih jer nitko ne može znati sve tako da ti je najvjerojatnije da za godinu dana kada dobiš neke osnovne temelje i iskustva da nađeš nekog na sličnom putu ko i ti i da udružite snage zajedno i napravite nešto slično tj jednostavnije za početak. Poso se ne radi preko noći.
06-04-2011 09:18 PM
Mobiii Offline
Banned

Kecko, moguce, mislim nije to za mene, zar me uvijek netko mora prestrašit kad sam pun toga.... grrrr
06-04-2011 10:21 PM
kecko Offline
Forumaš

Gle, ja sam nisam sposoban takvu igru napravit. Sposoban sam cijelu logiku isprogramirat i to sa znatno manje bugova nego što je ogame imao/ima (nisam to otvorio već godinama), kompletni html/css/javascript, ali definitivno nisam sposoban napraviti design stranice, sve te sličice, isto tako SEO/marketing nisam na tako visokom nivou, a ja se webom bavim više od 7 godina i izradio sam svakakve stvari, za igru tipa ogame trebalo bi mi valjda godinu dana da sve napravim (prevelik projekt da bi bubnuo pravi rok), a sad si ti malo razmisli... Nitko te ne želi prestrašiti nego si krenuo na prevelik zalogaj, bez da uopće imaš ikakve predodžbe koliko tu posla ima.
07-04-2011 07:26 AM
Gogy Offline
____
*

Ok, recimo da uopće ne želi praviti išta slično Ogame-u. Ja osobno jedva čekam da vidim Mobiiiev napredak. Čim napraviš nešto (ne mora bit igrica, može neka obična web stranica) pokaži nam, prikači fajlove negdje u attachment. Da te možemo dalje usmjerit.

Pravila foruma | Twitter - Facebook - Google+ |

Radar404 <- moj blog
07-04-2011 05:44 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
schmrz Offline
____
*

Pošto mi se Mobii javio preko PP zbunjen odgovorima evo rezimirano koji su koraci potrebni da bi mogao krenuti u izradu ovog projekta:
  • Izvrsno poznavanje HTML-a i CSS-a. Ovo ćeš postići tako što ćeš praviti neke manje stranice, dosta njih. Neka ti finalni projekat ovog koraka bude stranica na kojoj ćeš reklamirati tu svoju igricu, napisati o čemu se radi, kako se igra, etc.
  • Poznavanje Javascripta. Opet ista priča, igraj se sa nekim manjim projektima, naprimjer web kalkulator sa osnovnim aritmetičkim operacijama. Neka ti finalni projekat ovog koraka bude neka igrica napravljena koristeći isključivo Javascript (i recimo Canvas).
  • PHP. Opet, igraj se, radi neke eksperimente. Neka ti finalni projekat bude recimo nešto u rangu nekog blog engine-a koji će koristiti obične fajlove za spremanje podataka. Tu će ti naravno trebati i kontrola pristupa, možda i komentari itd.
  • Korištenje neke baze podataka. Nije bitno koje, MySQL, MSSQL, Firebird, CouchDB, PostgreSQL itd. PostgreSQL ne bi bio loš izbor kad već krećeš od nule. Saznaj koji su preporučeni načini interakcije sa bazama podataka kod PHP-a. Finalni projekat bi recimo mogao biti neki forum sistem sa osnovnim funkcijama.
  • Vektorska grafika. Nauči se koristiti aplikacije za vektorsku grafiku kao što je Inkscape i eksperimentiši, pokušaj precrtavati neke slike u vektorski oblik. Nisam ni ja nešto iskusan što se grafike i dizajna tiče pa bi mogli drugi bolje savjete dati.

Opet ti kažem, prevelik je ovo zalogaj i nemoguće je i meni sad u par rečenica objasniti šta ti sve treba. Ali ako budeš ove gore korake pratio kako sam ja to zamislio, onda ćeš za taj svoj projekat biti spreman za godinu (vjerovatno i više godina) dana. Ali ovako makar imaš neke manje projekte na koje ako želiš, možeš se fokusirati. I nakon svakog ćeš osjećati da si nešto postigao. Podrazumijeva se naravno da ćeš nam svima prezentirati šta si napravio nakon svakog koraka. Pa da vidimo koliko si uporan i vrijedan. :)

p.s. Još jednom za kraj, svaki finalni projekat bi trebao da predstavlja vrhunac tehnologija sa kojima si ga pravio, a ne da bude sklepan.
p.s.s. Mani se hostinga i kupovanja domena, instaliraj Apache, PHP na svoj komp i tako radi.

I have no drinking problems. I drink. Get drunk. Fall down. NO PROBLEM
Registered As Linux User #484215
Moj skromni blog
Savjet za buduće programere: ovdje
07-04-2011 05:47 PM
juricamatacic Offline
Novi korisnik
*

To sam i ja uvijek htio. Nadam se da ću naučiti. Namigivanje

Zdrava prehrana
20-09-2011 10:07 AM
zoro444 Offline
Novi korisnik
*

(05-04-2011 10:00 PM)Mobiii Wrote:  Evo mene opet He he Nakon dužeg vremena, spreman sam napraviti online browser igru sličnu ogame, no jednostavniju za početak, kao prvo, imam dosta dobar kompujter, naručio bi hosting, domenu, napravi preko dreamweavera svoju starnicu. Eh, onda bi se bacio na ove vaše tutorijale i imam volje za učiti i raditi, (pokušati) znam da za to treba volje i sve ovisi o PHP. No PHP je tamo u hosting opcijama smještem i mislim ga proučiti malo, čak bi radio igru i gledao tutove Happy Problem je što sam godinama uporan i razmišljam o takvo nećemu. Znam da je to moguće, sve je moguće ako se potrudimo malo ali ljudi su toliko lijeni danas da je to katastrofa :( što vi mislite o takvoj ideji ?

ja osobno mislim da je to jako dobra ideja malo se tome posvetit napravit jednu pravu browser igru mislim da bi bio odlican potez. kvalitetna igra s kvalitetnim mogucnostima i ubacit chat malo reklamirat pomocu bannera dalo bi se to izvest sve ljepo slozit i mislim da bi to bila dobra stvar mod sam na nekoliko takvih igara ali sve su na istu shemu treba nesto napravit tj. izmislit da bude drugacije da bude bolje eto to moje misljenje
27-11-2011 01:45 AM
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)