Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Upgrade foruma
Author Message
Gogy Offline
____
*

Upgrade foruma
Poštovani posjetitelji i članovi Tutorijali.Net foruma

Večeras 30.03.2011 u 21 sat forum će biti nedostupan na cca pola sata do sat zbog upgrade-a foruma. Molimo Vas za strpljenje.

Hvala.

Lijep pozdrav!

Pravila foruma | Twitter - Facebook - Google+ |
30-03-2011 11:51 AM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
kecko Offline
Forumaš

RE: Upgrade foruma
Nadam se da će to riješiti botove... .)) Makar mogli bi sami napraviti neki image captcha, ako već postoji onda drukčiji da vas ne piče nonstop botovi za MyBB
30-03-2011 12:52 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Gogy Offline
____
*

Upravo to je razlog zašto to moramo obaviti. Ne mogu više trpit to... danas sam obriso 20-ak spam topica.

30-03-2011 02:10 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Gogy Offline
____
*

Eto, forum je opet dostupan. Upgrade-an je na najnoviju verziju i sve je prošlo relativno bezbolno. Nadam se da će to spriječit malo botove.

Na žalost, nekako nam je nestao onaj topic gdje smo pisali o stanju sa Tutorijali.Net v2 Ccc Morat ćemo napraviti novi. Nevjerojatno je da je baš od svih topica nestao taj koji nam je jedan on najvrijednijih. Novi topic ćemo otvoriti kada bude novih promjena.

30-03-2011 10:17 PM
r0tring Offline
Redoviti posjetitelj
**

Ma ne beri brigu gogy oko toga. Bit' će V2 i bez tih obavijesti jel' tako :)
Nego u vezi tih botova, imao sam sličan problem, dnevno oko 20-30 spam topica, i svašta sam radio (u što se uključuje i upgrade foruma) kako bi zaustavio botove, ali nikakve koristi od toga nije bilo. Na kraju sam samo dodao anti bot pitanje u registracijsku formu, a pitanje je "Koje je prvo slovo abecede?". I evo od tada pa do danas prošlo je 5 mjeseci, ni jedna registracija bota nije bila.

Doduše to sam napravio na phpbb3, ali možda bude radilo i na MyBB (vrijedi pokušati, ako već niste).

Btw: osjećaju se i poneke promjene u dizajnu nakon upgrade-a He he (naravno pozitivne Namigivanje ).

Pozdrav.
30-03-2011 11:25 PM
Gogy Offline
____
*

Na žalost i meni se čini da upgrade ne pomaže. Evo primjetio sam novog bota. Morat ćemo i mi nešto svoje ubacit izgleda...

EDIT: ubacili smo jednostavna sigurnosna pitanja koja se rotiraju. Nadam se da će to spriječiti botove...

30-03-2011 11:50 PM
kecko Offline
Forumaš

(30-03-2011 11:50 PM)Gogy Wrote:  Na žalost i meni se čini da upgrade ne pomaže. Evo primjetio sam novog bota. Morat ćemo i mi nešto svoje ubacit izgleda...

EDIT: ubacili smo jednostavna sigurnosna pitanja koja se rotiraju. Nadam se da će to spriječiti botove...

Ma bilo kakva promjena i botovi padaju, to su botovi baš namjenjeni za myBB, a ne za tutorijali.net, oni samo uočavaju di se sve koristi myBB, tu nađu vas, a myBB lako zaobiđu, promjeniš samo naziv polja za unos koda sa slike ili samo naziv username,, password bilo što obavezno i bot pada na registraciji.
31-03-2011 08:28 AM
schmrz Offline
____
*

Ja sam mislio da noviji MyBB koristi recaptcha koje je nešto bolji od ovih standardnih captcha sistema. Mybb ima užasan captcha sistem, k'o da ga i nema :)

I have no drinking problems. I drink. Get drunk. Fall down. NO PROBLEM
Registered As Linux User #484215
Moj skromni blog
Savjet za buduće programere: ovdje
31-03-2011 10:13 AM
Gogy Offline
____
*

Nevjerojatno, čak ni ovaj plugin sa sigurnosnim pitanjima ne spriječava botove da se registriraju. Pitanja sam postavio na našem jeziku... To ne možeš vjerovat. Ima captchu, sigurnosno pitanje i e-mail verifikaciju i sve to prođe :\

EDIT: evo stavio sam recaptcha umjesto standardnog MyBB-ovog sistema. Baš me zanima šta će sad bit. Iako sam skeptičan.

31-03-2011 11:08 AM
Gogy Offline
____
*

Možda i je, nije bitno... mene brine kako se novi registriraju, kako prođu registraciju. Sinoć sam obriso hrpu korisnika tj. botova. Preko phpmyadmina sam napravio

Code:
SELECT username, signature FROM mybb_users WHERE signature != "" ORDER BY uid DESC

i ručno pročistio sve što nije domaće... najmanje 1000 komada sam ih obriso. Trebalo bi još ove bez potpisa pročistit ali to ću drugom prilikom.

Ali najžalosnije je to što sam danas vidio novih što se registriraju. Ali ajde, sad ćemo vidjet da li će ih recaptcha spriječit makar malo.

31-03-2011 11:49 AM
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)