Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Microsoft Visual Studio 2010 proffesional i Dev-C++ pitanja...
Author Message
CroPsychooo Offline
Novi korisnik
*

Microsoft Visual Studio 2010 proffesional i Dev-C++ pitanja...
Pozdrav...

Nedavno sam dobio Microsoft visual studio 2010 proffesional besplatno...
No nije to bitno nego imam par pitanja u vezi njega i dev-C++... imam nekih problema u vezi njih...

I da nebrinite se imam nekih iskustva sa C++-om posto znam html, css, php i javascript a koliko znam php vuce nekek korjene iz c++-a i sve to...

Ovako ajmo prvo sa MVS2010 proffesional...

1. Kada napravim novi projekt recimo Isao sam preko interneta traziti tutorijal kako napracviti jednostavan web browser i nasao sam i to bas za 2010 verziju... ali kada idem onu strelicu gore stisnut pita me dal hocu buildat ja kazem "yes" i onda mi izbaci error... u erroru pise (dolje) ovo:

Code:
1>------ Build started: Project: WebBrowser, Configuration: Debug Win32 ------
1>Build started 20.1.2011. 21:08:17.
1>InitializeBuildStatus:
1>  Touching "Debug\WebBrowser.unsuccessfulbuild".
1>GenerateTargetFrameworkMonikerAttribute:
1>Skipping target "GenerateTargetFrameworkMonikerAttribute" because all output files are up-to-date with respect to the input files.
1>ClCompile:
1>  All outputs are up-to-date.
1>  WebBrowser.cpp
1>c:\users\mirko\documents\visual studio 2010\projects\forme\webbrowser\webbrowser\Form1.h(185): error C2065: 'WebBrowser1' : undeclared identifier
1>c:\users\mirko\documents\visual studio 2010\projects\forme\webbrowser\webbrowser\Form1.h(185): error C2228: left of '.Navigate' must have class/struct/union
1>          type is ''unknown-type''
1>c:\users\mirko\documents\visual studio 2010\projects\forme\webbrowser\webbrowser\Form1.h(185): error C2065: 'TextBox1' : undeclared identifier
1>c:\users\mirko\documents\visual studio 2010\projects\forme\webbrowser\webbrowser\Form1.h(185): error C2228: left of '.text' must have class/struct/union
1>c:\users\mirko\documents\visual studio 2010\projects\forme\webbrowser\webbrowser\Form1.h(189): error C2065: 'WebBrowser1' : undeclared identifier
1>c:\users\mirko\documents\visual studio 2010\projects\forme\webbrowser\webbrowser\Form1.h(189): error C2228: left of '.Stop' must have class/struct/union
1>c:\users\mirko\documents\visual studio 2010\projects\forme\webbrowser\webbrowser\Form1.h(193): error C2065: 'WebBrowser1' : undeclared identifier
1>c:\users\mirko\documents\visual studio 2010\projects\forme\webbrowser\webbrowser\Form1.h(193): error C2228: left of '.Refresh' must have class/struct/union
1>c:\users\mirko\documents\visual studio 2010\projects\forme\webbrowser\webbrowser\Form1.h(197): error C2065: 'WebBrowser1' : undeclared identifier
1>c:\users\mirko\documents\visual studio 2010\projects\forme\webbrowser\webbrowser\Form1.h(197): error C2228: left of '.GoForward' must have class/struct/union
1>c:\users\mirko\documents\visual studio 2010\projects\forme\webbrowser\webbrowser\Form1.h(201): error C2872: 'WebBrowser' : ambiguous symbol
1>          could be 'WebBrowser'
1>          or       'c:\program files\reference assemblies\microsoft\framework\.netframework\v4.0\system.windows.forms.dll : System::Windows::Forms::WebBrowser'
1>c:\users\mirko\documents\visual studio 2010\projects\forme\webbrowser\webbrowser\Form1.h(201): error C2872: 'WebBrowser' : ambiguous symbol
1>          could be 'WebBrowser'
1>          or       'c:\program files\reference assemblies\microsoft\framework\.netframework\v4.0\system.windows.forms.dll : System::Windows::Forms::WebBrowser'
1>c:\users\mirko\documents\visual studio 2010\projects\forme\webbrowser\webbrowser\Form1.h(201): error C2882: 'WebBrowser' : illegal use of namespace identifier in expression
1>c:\users\mirko\documents\visual studio 2010\projects\forme\webbrowser\webbrowser\Form1.h(201): error C2228: left of '.GoBack' must have class/struct/union
1>c:\users\mirko\documents\visual studio 2010\projects\forme\webbrowser\webbrowser\Form1.h(205): error C2065: 'TextBox1' : undeclared identifier
1>c:\users\mirko\documents\visual studio 2010\projects\forme\webbrowser\webbrowser\Form1.h(205): error C2228: left of '.Text' must have class/struct/union
1>c:\users\mirko\documents\visual studio 2010\projects\forme\webbrowser\webbrowser\Form1.h(205): error C2065: 'WebBrowser1' : undeclared identifier
1>c:\users\mirko\documents\visual studio 2010\projects\forme\webbrowser\webbrowser\Form1.h(205): error C2228: left of '.Url' must have class/struct/union
1>c:\users\mirko\documents\visual studio 2010\projects\forme\webbrowser\webbrowser\Form1.h(205): error C2228: left of '.ToString' must have class/struct/union
1>c:\users\mirko\documents\visual studio 2010\projects\forme\webbrowser\webbrowser\Form1.h(206): error C2065: 'Me' : undeclared identifier
1>c:\users\mirko\documents\visual studio 2010\projects\forme\webbrowser\webbrowser\Form1.h(206): error C2228: left of '.Text' must have class/struct/union
1>c:\users\mirko\documents\visual studio 2010\projects\forme\webbrowser\webbrowser\Form1.h(206): error C2065: 'WebBrowser1' : undeclared identifier
1>c:\users\mirko\documents\visual studio 2010\projects\forme\webbrowser\webbrowser\Form1.h(206): error C2228: left of '.DocumentTitle' must have class/struct/union
1>c:\users\mirko\documents\visual studio 2010\projects\forme\webbrowser\webbrowser\Form1.h(210): error C2228: left of '.Maximum' must have class/struct/union
1>          type is 'System::Windows::Forms::ToolStripProgressBar ^'
1>          did you intend to use '->' instead?
1>c:\users\mirko\documents\visual studio 2010\projects\forme\webbrowser\webbrowser\Form1.h(210): error C2228: left of '.MaximumProgress' must have class/struct/union
1>          type is 'System::Windows::Forms::WebBrowserProgressChangedEventArgs ^'
1>c:\users\mirko\documents\visual studio 2010\projects\forme\webbrowser\webbrowser\Form1.h(211): error C2065: 'Progress' : undeclared identifier
1>c:\users\mirko\documents\visual studio 2010\projects\forme\webbrowser\webbrowser\Form1.h(211): error C2228: left of '.Bar1' must have class/struct/union
1>c:\users\mirko\documents\visual studio 2010\projects\forme\webbrowser\webbrowser\Form1.h(211): error C2228: left of '.Value' must have class/struct/union
1>c:\users\mirko\documents\visual studio 2010\projects\forme\webbrowser\webbrowser\Form1.h(211): error C2228: left of '.CurretProgress' must have class/struct/union
1>          type is 'System::Windows::Forms::WebBrowserProgressChangedEventArgs ^'
1>c:\users\mirko\documents\visual studio 2010\projects\forme\webbrowser\webbrowser\Form1.h(212): error C2228: left of '.text' must have class/struct/union
1>          type is 'System::Windows::Forms::ToolStripStatusLabel ^'
1>c:\users\mirko\documents\visual studio 2010\projects\forme\webbrowser\webbrowser\Form1.h(212): error C2065: 'WebBrowser1' : undeclared identifier
1>c:\users\mirko\documents\visual studio 2010\projects\forme\webbrowser\webbrowser\Form1.h(212): error C2228: left of '.StatusText' must have class/struct/union
1>
1>Build FAILED.
1>
1>Time Elapsed 00:00:00.61
========== Build: 0 succeeded, 1 failed, 0 up-to-date, 0 skipped ==========

ja nemam pojma sta znaci ovo da je nesto mora bit prije: "class/struct/union" ... pa ako mi netko moze malo pojasnit...

tako je i u svemu... ako idem recimo napravit epmty file i napisem sve ono #include <iostream> napisem ono if else petlju unutra i sve tocno napravit siguran sam sto posto ali mi izbacuje tako neke glupe errore kao ovdje sa tim neki class i sve to... al kada to napravim odnosno napisem opet mi izbaci neki error ...
Tako da mi to nije jasno pa mi malo pojasnite to ako mozete... ako trebate jos neke podatke samo recite...

Dev-C++:

nemogu sejvati pod .exe file... to je sve... idem epmty file odnosno pratio sam tutorijale tu vaze i raio u dev-c++-u ali nemogu to saveti pod .exe file nikako... spremam u folderu od dev-c++-u pod Projects koji sam ja napravio i unutra sejvam svoje projekte.. ali mi nece spremiti pod .exe file.. moze i tu neka pomoc ?

Oprostite ako slucajno ovakva tema postoji... stvarno mi se zuri i hitno je He he

Pozdrav i hvala...
(This post was last modified: 20-01-2011 10:15 PM by CroPsychooo.)
20-01-2011 10:14 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
kecko Offline
Forumaš

RE: Microsoft Visual Studio 2010 proffesional i Dev-C++ pitanja...
Quote:I da nebrinite se imam nekih iskustva sa C++-om posto znam html, css, php i javascript a koliko znam php vuce nekek korjene iz c++-a i sve to...
Ako PHP vuče neke korijene iz C++ to ništa ne znači da imaš nekih iskustava sa C++, da znaš C++ pa ideš na PHP onda je to mačji kašalj, ali s PHP-a na C++, e tu su stvari mnogo drukčije i mnogo teže :))
Uploadaj projekt pa ti pogledam, ovako mi se neda čitati ovo sve...
21-01-2011 09:25 AM
CroPsychooo Offline
Novi korisnik
*

http://www.4shared.com/file/gYv8UAEK/WebBrowser.html

i haval ti...
ma gle... uglavnom mi nije problem nauciti C++...
Uostalom dovoljno sam mlad pa i sve stignem...
21-01-2011 05:29 PM
danielvast Offline
Forumaš

CroPsychooo Wrote:Dev-C++:

nemogu sejvati pod .exe file... to je sve... idem epmty file odnosno pratio sam tutorijale tu vaze i raio u dev-c++-u ali nemogu to saveti pod .exe file nikako... spremam u folderu od dev-c++-u pod Projects koji sam ja napravio i unutra sejvam svoje projekte.. ali mi nece spremiti pod .exe file.. moze i tu neka pomoc ?

Kako mislis spasavati pod *.exe exe je izvrsna datoteka koja se stvara nakon linkanja programa, sto znači nakon PROCES-a prevođenja samog programa stvara se automatski izvrsna datoteka, izvrsne datoteke nemozes spasavati na tradicionalan način spasavati mozes samo source tog programa koji se nakon prevođenja pretvara u .exe file, dakle ako program mozes iskompalirati tada ce se sama izvrsna datoteka stvoriti u direktoriju u kojem se nalazi program. Ako ti se ne javlja izvrsna datoteka u istom direktoriju nakon prevođenja promjeni onda ti se negdje javlja Linker Error, moj savjet je da promjenis IDE ima ti ih npr.
Code::Blocks, Geany

"When all else fails, read the manual."
(This post was last modified: 23-01-2011 07:50 PM by danielvast.)
23-01-2011 05:01 PM
kecko Offline
Forumaš

Visual studio je apsolutni vrh, sve ostalo je poluamatersko, možda eclipse, ali probaj otvoriti malo veći projekt pa ćemo vidit :))
23-01-2011 09:16 PM
kecko Offline
Forumaš

pogledat ću sad ti za projekt što ne štima.
23-01-2011 09:21 PM
kecko Offline
Forumaš

Imam VS2008, ne mogu otvoriti to... budem sutra probao na drugom kompu
23-01-2011 09:41 PM
MC14 Offline
Novi korisnik
*

Imam problem sa Visual Studio 2010.
Radi se o tome da su neke stvari cudne. Evo primera.

U VS 2010, otkucam neke kodove u HTML, deo koji se zove Source, zatim on to prikaze u Designu, ono sto se odnosi na neke boje background, ali nece recimo da odradi ako su slova naznacena da budu Italic varijanta?!

Zatim, ono sto je zanimljivo, sto te stvari koje rade u Designu, nece da rade u Web Browser-u (mozilla, opera, internet explorer)?!

Kako je to uopste moguce?
Pitam, jer su svi ti programi i aplikacije novije verzije.
Koristim inace Windows XP...
14-09-2012 11:42 AM
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)