Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tutorijali programiranja! HELP.
Author Message
Mobiii Offline
Banned

RE: Tutorijali programiranja! HELP.
Jao, kako je dobro kad mi netko može ovako pomagati :) ajmo sad prijeć na stvar.
Pokušavam napraviti igru sličnu Hattricku samo da je nogometna, u takvim igrama ima svašta, npr, Financije,treninzi igrača npr u četvrtak i tako, pa baš i nekužim kako to sve ide, ali očito ima programa za to kako je rekao zero, mislim ono PHP. kada ulazimo u Ogameu savez itd.
Sad ću vas pitati nešto.

1. Prvo trebam skinuti Ubuntu Linux i prebaciti na CD. jel je? :)
2. Kupiti server, naručit ću ga.
3. Kupiti Web starnicu, dao bi najviše 1000kn jer nemam više He he dajte mi link od nekih pouzdanih ljudi koji prodaju stranice.
4. Šta sad? skinuti nešto za programiranje? šta da skinem? preporuke molim i link :)
Hmm, šta dalje da skidam? kakve programe?

Hvala vam na pomoći!
09-12-2010 08:55 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Mobiii Offline
Banned

Evo šta kaže admin jedne igrice.

To order a domain which I believe you are looking to do I would recommend godaddy.com who offer purchase of domains. You will then need to register a DNS service to point this URL to your IP address, I would recommend http://www.zoneedit.com to do this.

With programming, if you can get dreamweaver for Windows that can be useful. You only need to install Ubuntu if you are planning to run the webserver youself, if you are using a hosting company you do not need to install Ubuntu and can just use Windows to develop your website.

Prvo moram kupiti domenu, eno link gore.
zoneedit DNS . zašto to?
Ovo na kraju baš i nisak skužio što je rekao.
09-12-2010 09:25 PM
Morrissey Offline
Forumaš

Ja bi te samo upozorio da prije nego što daješ novce za nešto što će potencijalno "kupit prašinu" da prvo naučiš ove osnovne stvari na vlastitom računalu.
09-12-2010 09:49 PM
Mobiii Offline
Banned

Ma nije sada da ništa neznam, ali ono He he
09-12-2010 10:17 PM
Gogy Offline
____
*

Ali iz tvojih pitanja i svega se da zaključiti da još ne znaš ni blizu dovoljno za tako šta. Tako da ti za početak preporučam da si skineš Xampp pa se učiš, isprobavaš na vlastitom kompu. Prođi kroz naše PHP tutorijale, pa se na ostalim stranicama (uz pretpostavku da znaš HTML+CSS te podosta Javascripta jer bi to svakako trebalo za izradu takve igre) još malo informiraj, uči... i onda si spreman (za pokušaj).

Pravila foruma | Twitter - Facebook - Google+ |

Radar404 <- moj blog
09-12-2010 10:24 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Mobiii Offline
Banned

Budem :) hvala!
09-12-2010 10:30 PM
danielvast Offline
Forumaš

E ovako da bi stranicu uopce mogao gledati mora se nalaziti na nekom web serveru. Eh sada da predemo na pricu sa serverom to je zapravo računalo na kojem se nalaze te web stranice kojima ti pristupas putem svoga web browser-a (Chrome, FF, Opera....) da bi ti uopce pristupio toj stranici moras u browser napisati naziv tog racunala npr. evo tutorijali.net zapravo napisati ces http://www.tutorijali.net, ovo http je protokol koji se koristi za pristupanje i prijenos podataka od nekog servera pa sve do tebe tutorijali.net je zapravo domena, sta je to zapravo domena, domena je ime tvog servera znamo da svako racunalo ima IP adresu eh sad da ti nebi sada pamtio sve te brojeva lakse ti je upisati ime i bum na stranici si koju trebas, da bi sve to funkcioniralo trabas neko racunalo koja ce kada ti ukucas u svoj browser npr tutorijali.net reći e to ti je racunalo sa ip adressom 188.40.109.143 za to tu sluzi DNS.

Nadalje treba ti racunalo na kojem ces postaviti te podatke, Ubuntu/Linux je operacijski sustav kao Windows i kolega ti kaze da ti treba samo ako ces od svoga racunala napraviti web server sto ti nikako nebih preporucio trebas dosta uvjete ispuniti i hardwerski(Non-stop pristup internet-u, jako moćno racunalo, RAID diskovi i sl) ali i softwerski (Apache....) dakle ne treba ti Linux/Ubuntu.

Dakle traba ti hosting ima ti dosta kompanija koji nude hosting po relativno pristupacnim cijenama, necu sada da reklamiram pa potrazi, website hosting ukucaj na Google-u
Kada budes imao racunalo na kojem ces drzati te podatke treba ti domena mislim da je na godaddy.com najbolje rezverirati spomenutu mada dosta hosting kompanija uz hosting plan nudi besplatnu domenu dakle trebas samo kupiti neki hosting plan koji ce ti automatski postaviti domenu na prostor koji si ti zakupio.Od hosting kompanije ces dobiti FTP detelje za upload na server ti ces samo skinuti ftp klient: npr. FileZilla i uploadati svoje datoteke.

E sada vec dolazimo do izgradnje samog sustava kao sto je Zero rekao: http://www.tutorijali.net/forum/tutorija...l#pid13342

Da bi uopce poceo sa PHP -om treba ti web server, iako sam maloprije rekao da je pravljenje web servera jako tesko ima jedan super softwerski paket koji se zove XAMPP i koji instalira Apache web server , MYSQL bazu podataka, PHP koji ce ti omoguciti izvrsavanje PHP skripti na lokalnoj masini tj tvome racunalu i na kraju moras podosta nauciti o HTML-u, CSS-u za koje sigurno preporucavam stranicu koju je Zero naveo tu, da stranice nebi ostale samo slovo na papiru vec da imaju dinamike treba znati taj sustav isprogramirati i tu nastupa PHP, dakle trebas malo nauciti o programiranju uopce pa onda poceti sa stranicom, mjesto na kojem ces dosta nauciti o PHP-u je po men http://php.net/ po meni je za dobru web stranicu potrebno je i malo dinaike na strani klijenta i tu nastupa Javascript. Dakel ceka te jako puno posla ja bih se uhvatio istrazivanja pa tek onda zapoceo sa takvim necim. Dakako poznavanje relacijskih baza podataka i SQL je pod moranje za ovakav sustav. a o sigurnosti samog sustava da i ne govorim

"When all else fails, read the manual."
(This post was last modified: 09-12-2010 10:48 PM by danielvast.)
09-12-2010 10:36 PM
Mobiii Offline
Banned

Imaš PM! :)
09-12-2010 10:43 PM
kecko Offline
Forumaš

Inače ovi koji rade/i na ogameu, to sam jedno vrijeme špilo i moram priznat da su lik/ovi totalni retardi i debili, nemaju pojma o programiranju. A Mobiii napravi prije guestbook, news site, neki jednostavan cms, možda forum, pa tek onda odi na taj projekt, tu ima puno toga za pokrit.
10-12-2010 08:48 AM
Gogy Offline
____
*

Slažem se sa Kečkom, taj redosljed najviše pogoduje učenju PHP-a.

Pravila foruma | Twitter - Facebook - Google+ |

Radar404 <- moj blog
10-12-2010 01:39 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)