Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sortiranje C++ nizova
Author Message
Atila92 Offline
Novi korisnik
*

Sortiranje C++ nizova
Treba mi pomoc oko C++ ide kraj i treba mi veca ocena za uspeh a profesor mi je reko da uradim ova tri zadatka za vecu ocenu samo sto ih ja ne znam ako bi neko mogao da mi uradi bio bi mu vecno zahvalan jer mi je uspeh stvarno potreban zadaci su:
1.Sastaviti program za sortiranje niza u neopadajucem redosledu.Niz se unosi sa tastature.
2.Sastavi program za umetanje novog elementa izmedju n-tog i n-1-og elementa datog niza.
3.Sastavi program koji sortira niz u rastucem poretku a zatim ga upisuje.
Unapred hvala puno.
14-06-2010 12:04 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
danielvast Offline
Forumaš

RE: Ljudi molim vas za pomoc
Haha!
Heh kolega mislim da ste pogrijesili forum prvo procitajte pravila http://www.tutorijali.net/forum/pravila-foruma-t-1.html
Ako zadatke ne znaš uraditi potrudi se da naučiš, da ti netko uradi zadatke po meni nema smisla!

"When all else fails, read the manual."
14-06-2010 12:45 PM
Gogy Offline
____
*

Ako pročitaš pravila foruma, naći ćeš ovu stavku:
Quote:* Nemojte tražiti da vam rješavamo domaće zadaće. Ako vidimo da ste pokušali sami riješiti i da ste zapeli rado ćemo vam pomoći. Ali nismo ustanova za rješavanje domaćih zadaća!

Ako ti ne znaš ni otprilike kako bi napravio bilo koji od zadataka, zar zaista zaslužuješ veću ocjenu?

Pravila foruma | Twitter - Facebook - Google+ |
14-06-2010 12:46 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Atila92 Offline
Novi korisnik
*

Gogy Wrote:Ako pročitaš pravila foruma, naći ćeš ovu stavku:
Quote:* Nemojte tražiti da vam rješavamo domaće zadaće. Ako vidimo da ste pokušali sami riješiti i da ste zapeli rado ćemo vam pomoći. Ali nismo ustanova za rješavanje domaćih zadaća!

Ako ti ne znaš ni otprilike kako bi napravio bilo koji od zadataka, zar zaista zaslužuješ veću ocjenu?

Da ja znam ne bi trazio pomoc.
Ako neko moze da mi uradi ove zadatke jer mi trebaju a i sto da ne zasluzujem vecu ocenu kao ostali deo gradiva znam samo profesora nisam bas shvatio to u vezi nizova kako ide jer na tom casu nisam bio i on mi nesto posle objasnio ali to je bilo malo ako neko moze da mi pomogne onda hvala.
14-06-2010 01:03 PM
Atila92 Offline
Novi korisnik
*

danielvast Wrote:Haha!
Heh kolega mislim da ste pogrijesili forum prvo procitajte pravila http://www.tutorijali.net/forum/pravila-foruma-t-1.html
Ako zadatke ne znaš uraditi potrudi se da naučiš, da ti netko uradi zadatke po meni nema smisla!

Ako bas NE zelite da uradite zadatak onda mi bar dajte malo pomoc ili pocetak ili sta bi trebao da odradim sta da unesem sta da se odradi jer ovaj deo mi STVARNO nije jasan inace ostale delove gradiva bas dobro poznajem ovo je prvi put da trazim pomoc tako da ako je neko dobre volje hvala.
14-06-2010 01:08 PM
kecko Offline
Forumaš

RE: Sortiranje C++ nizova
daj jednostavno zatvori thread Dobar
Tvoja vječna zahvalnost nam ne treba Rofl
14-06-2010 01:17 PM
Gogy Offline
____
*

kecko Wrote:daj jednostavno zatvori thread Dobar
Tvoja vječna zahvalnost nam ne treba Rofl

Nemoj tako, tu smo da pomognemo, ali nećemo rješavat' domaće zadaće.

Atila92 Wrote:...nisam bas shvatio to u vezi nizova kako ide jer na tom casu nisam bio i on mi nesto posle objasnio ali to je bilo malo ako neko moze da mi pomogne onda hvala.

Na Googleu ima bezbroj tutorijala koji se bave sortiranjem nizova.

Mislim da bi ti ova stranica mogla pomoći da shvatiš http://mathbits.com/mathbits/compsci/arrays/sorting.htm
A evo i još nekih:
http://www.daniweb.com/forums/thread62298.html
http://cplusplus.com/reference/algorithm/sort/
http://www.fredosaurus.com/notes-cpp/alg...rrays.html

Pravila foruma | Twitter - Facebook - Google+ |
14-06-2010 01:37 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
danielvast Offline
Forumaš

Pa samo si trebao traziti pomoć a ne da ti netko radi zadatke, meni nije cilj da radim tuđe domaće zadaće imam i svojih viška samo želim pomoći ukoliko vam treba pomoć! Također mislim ako je engleski prepreka možes pogledati ovdje Pa počni odaatle Za prvi zadatak moras unjeti niz zatim ga sortirati preko algoritma za sortiranje (bubble sort, quick sort, heap sort) za vaše potrebe trebate koristiti bubble sort, drugi zadatak valjda u niz inicializiranhih vrijednosti program za ubacivanje novih vrijednosti lako ćeš uraditi preko dinamičke alokacije! Treći nisam dobro shvatio opet je sortiranje samo uz promjenu if-a! Eto pa ti počni ako zapne onda pitaj!He he

"When all else fails, read the manual."
14-06-2010 01:56 PM
Atila92 Offline
Novi korisnik
*

danielvast Wrote:Pa samo si trebao traziti pomoć a ne da ti netko radi zadatke, meni nije cilj da radim tuđe domaće zadaće imam i svojih viška samo želim pomoći ukoliko vam treba pomoć! Također mislim ako je engleski prepreka možes pogledati ovdje Pa počni odaatle Za prvi zadatak moras unjeti niz zatim ga sortirati preko algoritma za sortiranje (bubble sort, quick sort, heap sort) za vaše potrebe trebate koristiti bubble sort, drugi zadatak valjda u niz inicializiranhih vrijednosti program za ubacivanje novih vrijednosti lako ćeš uraditi preko dinamičke alokacije! Treći nisam dobro shvatio opet je sortiranje samo uz promjenu if-a! Eto pa ti počni ako zapne onda pitaj!He he

Ok hvala sad cu da probam.
14-06-2010 02:35 PM
schmrz Offline
____
*

Mislim da tebi ne trebaju napredni algoritmi za sortiranje pa tako nemoj tražiti sad kako ćeš napraviti bubble sort ili nešto slično, zapetljat ćeš se. To su napredniji algoritmi namijenjeni za efikasnije sortiranje, a tebi to za školu nije ni bitno.

Ako ti baš trebaju Merge i Quicksort algoritmi su objašnjeni ovdje na forumu.

I have no drinking problems. I drink. Get drunk. Fall down. NO PROBLEM
Registered As Linux User #484215
Moj skromni blog
Savjet za buduće programere: ovdje
14-06-2010 03:38 PM
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)