Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dropbox
Author Message
zero Offline
Forumaš

Dropbox
Evo citajuci "Google-ova vizija budućnosti" na ovom forumu, sjetio sam da imam jedan vrlo korisan program - Dropbox. Vrlo je jednostavan za koristenje. Dropbox je program koji vam sluzi za pohranjivanje podatak online. Sve sto trebate je email i dovoljno dugo pamcenje da zapamtite password. Nakon uclanjivanja na sajt i instalacije Dropbox-a, bilogdje, bilokada mozete pristupiti podacima u njemu. Fora je u tome, da Dropbox stvara svoj folder, i zatim, koji god fajl pospremite tamo, fajl se automatski sprema na njihov server. Upload je dosta brz sto dodatno olaksava rad s ovim programom. Zatim, nakon sto je fajl kompletno uplodan, njega mozete pregledati s bilo kojeg drugog kompjutera (naravno ako ima dropbox) ili preko njihove stranice. Takodjer moguce je shejrat fajle ili ih objavit kao public files, sto znaci da ih bilo tko moze pregledati. Besplatno se dobija 2 GB. Dodatnih 250 mb se dobije izvrsavanjem 5 zataka i jos po 250 mb za svaki refferal link (ukupno do 3 gb). Znaci, besplatno zapravo imate 5.25 gb. Dodatni prostor se moze kupiti prema dosta niskoj cijeni.

Pa? Sto cekajte. Dropbox vam je nadohvat ruke He he Deda

Brzo. Jeftino. Kvalitetno. Izaberi dva!
(This post was last modified: 22-03-2010 10:43 PM by zero.)
22-03-2010 10:41 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Gogy Offline
____
*

RE: Dropbox
E jesi nabaco referal linkova, zar nije bio dovoljan jedan? He he

Inače DropBox se, provjereno, jako dobro integrira u Ubuntu. Bude integriran u Nautilus i jedva da se primjeti da je to nešto što se sinkronizira sa nekim udaljenim serverom. Odličan program, preporučam svima kojima neke datoteke trebaju na više lokacija (npr. doma i na faksu, doma i na poslu itd..)

Pravila foruma | Twitter - Facebook - Google+ |
22-03-2010 10:53 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
GoodGuy93 Offline
Redoviti posjetitelj
**

Svakako ću isprobat taj program... samo me zanima jel se onda preko njihove stranice može pristupit podacima iako na kompjuteru nemaš dropbox? i ako možeš zašto je bolje instalirat dropbox, a ne radit preko njihove sranice?

hvala Namigivanje

"If you wait for luck to turn up, life becomes very boring." Mikhail Tal
(This post was last modified: 23-03-2010 01:04 AM by GoodGuy93.)
23-03-2010 01:03 AM
kecko Offline
Forumaš

radije uploadam na gmail ili bilo di,
@gogy nije li protiv pravila foruma stavljat referal linkove? Znam da na 99% foruma jest
23-03-2010 08:48 AM
Gogy Offline
____
*

GoodGuy93 Wrote:Svakako ću isprobat taj program... samo me zanima jel se onda preko njihove stranice može pristupit podacima iako na kompjuteru nemaš dropbox? i ako možeš zašto je bolje instalirat dropbox, a ne radit preko njihove sranice?

hvala Namigivanje

Moguće je pristupit podacima preko stranice http://www.getdropbox.com, a što se tiče ovoga zašto je bolje instalirati DropBox, bolje je zato što se integrira u sustav i budući da je integriran u file exploreru stvar je puno lakša nego da svaki puta ideš na stranicu, klikaš na browse, upload itd..

kecko Wrote:@gogy nije li protiv pravila foruma stavljat referal linkove? Znam da na 99% foruma jest

Nije protiv pravila na ovom forumu iz razloga korisnosti. Malo je to teško objasniti ali gledajte to na ovaj način:

Ako dođe korisnik i posta link na svoju stranicu, ili na neku stranicu a da je referal, s ciljem reklamiranja to je protiv pravila.
Ako dođe korisnik i posta linkove na neke dobre web stranice, ili neki dobar web servis, s ciljem pridonošenja znanja korisnicima foruma to nije protiv pravila

Cilj je vrlo lako prepoznati. DropBox još nije spominjan na ovom forumu što znači da je zero pridonio ovom forumu upoznajući ljude sa tim korisnim servisom/programom, i njegov referal link nije čisto reklamiranje.

Nadam se da sam uspio pojasniti kako to funkcionira kod nas Namigivanje

Pravila foruma | Twitter - Facebook - Google+ |
23-03-2010 09:42 AM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
kecko Offline
Forumaš

ok He he meni svejedno
23-03-2010 01:10 PM
zero Offline
Forumaš

Premjestili su sajt na dropbox.com, samo da znate.

Da, svim fajlima se moze pristupiti preko sajta. Takodjer nisam rekao da dropbox radi history, te ako npr. programirate neki sajt i zeznete .php fajl, moguce je vratiti na prethofnu verziju Namigivanje

Ovoliko refferala sam ubacio jer mi stvarno treba prostora. Trenutno radim dvije igre u fleshu, a .fla fajli bas i ne zauzimaju malo. He he

23-03-2010 02:41 PM
kecko Offline
Forumaš

koja je prednost toga pred gmail driveom? He he
23-03-2010 03:02 PM
zero Offline
Forumaš

kecko Wrote:koja je prednost toga pred gmail driveom? He he

Spremaju li ti se na googlov server automatski dok ti radis nesto u nekom folderu? Zamisli to ovako, ti, neki dizajner i neki treci lik radite sajt. Dizajner radi css, ti php, a treci lik sve to spaja. Sada, zar nebi bilo brze da i dizajner i ti radite u folderu Dropboxa i nakon sto stisnete Save da to automatski nekim cudom se stvori kod tog treceg lika ili da ga oboje stalno obasipate mailovima s attachmentom? Get the point Palac-gore

(This post was last modified: 23-03-2010 05:59 PM by zero.)
23-03-2010 05:58 PM
kecko Offline
Forumaš

zero Wrote:
kecko Wrote:koja je prednost toga pred gmail driveom? He he

Spremaju li ti se na googlov server automatski dok ti radis nesto u nekom folderu? Zamisli to ovako, ti, neki dizajner i neki treci lik radite sajt. Dizajner radi css, ti php, a treci lik sve to spaja. Sada, zar nebi bilo brze da i dizajner i ti radite u folderu Dropboxa i nakon sto stisnete Save da to automatski nekim cudom se stvori kod tog treceg lika ili da ga oboje stalno obasipate mailovima s attachmentom? Get the point Palac-gore

ša na gmail drive-u imaš normalnu particiju, niti ne znaš da je to gmail osim što je naravno kopiranje sporije...
24-03-2010 08:46 AM
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)