Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc
Author Message
chelsea4ever Offline
Redoviti posjetitelj
**

Pomoc
poozzz raja na skolskom takmicenju sam bio 1. iz QBasica pa se sad malo pripremam za Opstinsko.Preradio sam za ovaj sat oko 50 zadataka ali ima nekih koje ne kontam...

PS: Trebaju se koristiti samo naredbe Grananja (IF,THEN,ELSE),Petlja(FOR,TO,THEN) i nizovi (naredba DIM).

Evo ti zadatci pa ako ima kakva dobra dusa da mi objasni makar jedan :)

1.) Program koji ucitava (INPUT) 3 broja i pise ih od najmanjeg do najveceg (ovo znam otprilike uradit ali ima mnogo linija i puno pisanja pa rkeo mozada ima kakva kraca forma)

2.) Program koji ucitava neku rjec i pise je na sredini ekrana u srvenoj boji.(ovo znam d aide putem naredbe TAB ali niakko da uzade pravo rjesenje...)

3.) Program koji ucitava sve proiodne brojeve dok ne dode do 0 i pise najveci od nih...

4.) Program koji unesenu rjec pomjera ciklicki za odredeni broj mjesta npt. Sarajevo , n=3 , evosaraj (ovdje sma pokusavo razno ali niakk da skontam)

5.) Program koji ucitava tri rjeci na ulazu,i daje njihov ispis abecednim redom.

6.) Program koji unosi 1 broj i daje ispis d ali je broj paran iloi neparan

7.) Program koji daje ispis zbira prrirodnih brojeva manjih od 500 a djeljivih a 3 i navedi koliko tih brojeva ima

8.) Napsii program koji rjec ispisuje u obrnutom redoslijedu

9.) Program koji unosi neki broj i daje zbir svih njegovi cifara

10.) Ucitaj prirodan broj n , te niz od clanova.Ispisi sve clanove nizu koji su dvocifreni

11.) Ucitaj prirodan broj n , te niz od clanova.Ispisi clanove koji su djeljivi sa 5

12.) Ucitaj prirodan broj n , te niz od clanova i ispisuje sve proste brojeve

13.) Ucitaj prirodan broj n , te niz od clanova.Ispisi sve clanove niza koji se nalaze na parnim mjestima niza.

14.) Ucitaj prirodan broj n , te niz od clanova.Razvrstaj clanove niza od najveceg ka najmanjem

Eto to bi bilo to , hvala unaprijed....
14-03-2010 08:26 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
kecko Offline
Forumaš

RE: Pomoc
hvala i tebi na zadacima, al ne vjerujem da će ti ih neko riješiti, od mene možeš dobiti samo pseudokod
15-03-2010 09:25 AM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
schmrz Offline
____
*

Mogao sam se nadati da neko ko prvi put dođe pa postavi temu sa ovakvim nazivom, ali ovo ne bih ni pomislio... Pokušaj dati bolji naziv temi, iako teško da će ti neko riješiti te zadatke. Po meni su ovo vrlo, vrlo jednostavni zadaci, ne znam kakvi su bili onda na školskom... Jel' se može znati kojeg uzrasta su takmičari ?

I have no drinking problems. I drink. Get drunk. Fall down. NO PROBLEM
Registered As Linux User #484215
Moj skromni blog
Savjet za buduće programere: ovdje
15-03-2010 09:53 AM
kecko Offline
Forumaš

tek sam sad vidio, da si ti bio prvi LOOOOOOOOL, kakvi pa su onda bili ostali?
15-03-2010 10:58 AM
r0tring Offline
Redoviti posjetitelj
**

schmrz Wrote:Jel' se može znati kojeg uzrasta su takmičari ?

Piše ti u njegovom profilu da je 95-to godište (14). Namigivanje

Slažem se sa dečkima da su zadaci prelagani da bi se uopšte neko trudio riješiti ih. Eek
15-03-2010 11:54 AM
kecko Offline
Forumaš

scroler Wrote:
schmrz Wrote:Jel' se može znati kojeg uzrasta su takmičari ?

Piše ti u njegovom profilu da je 95-to godište (14). Namigivanje

Slažem se sa dečkima da su zadaci prelagani da bi se uopšte neko trudio riješiti ih. Eek

aaa pa već sam mislio He he pred par godina sam ja hodao na natjecanja, i biti prvi nije opće jednostavno... Previše je full spaljenih likova na državnoj razini, a i to je čista matematika...
15-03-2010 02:13 PM
chelsea4ever Offline
Redoviti posjetitelj
**

lol ocete vi mene sad ovdje zafrkavat da su zadatci jendostavni ili cete mi pomoc ????

lol ja sam se poceo bavit programiranjem tek od pocetka ovog 2. polugodista sta ocekujete da ja trebam znat ???

Mislio sam da je ovdje kakva ozbiljnija raja al et...
15-03-2010 03:54 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
danielvast Offline
Forumaš

Quote:Mislio sam da je ovdje kakva ozbiljnija raja al et...
Ovdje i jest ozbiljna raja onaj tko ti uradi zadatke nije ti zapravo pomogao ovi zadatci su ti jako jednostavni samo trebas sjesti malo razmisliti i hej mozda dobijes riješenje, ako negdje zapneš onda pitaš i onda ćeš dobiti odogvor, a ne postaviti 14 zadataka i reći aj uradite kao sto je Scroler rekao zadatci su zadaci prelagani da bi se uopšte neko trudio riješiti ih, a ostaviti ćemo po strani da se radi o qbasic-u!
Quote:lol ja sam se poceo bavit programiranjem tek od pocetka ovog 2. polugodista sta ocekujete da ja trebam znat ???
Nitko ne očekiva od tebe da to znaš, ali ti nije se na odmet potruditi malo progooglati i onda postaviti konkretno pitanje!

"When all else fails, read the manual."
15-03-2010 04:10 PM
kecko Offline
Forumaš

evo pomoći ću ti...
čak sam i pretražio :))

http://www.tutorijali.net/forum/archive/...d-413.html

kreni i uči se He he
(This post was last modified: 15-03-2010 05:20 PM by kecko.)
15-03-2010 05:18 PM
chelsea4ever Offline
Redoviti posjetitelj
**

kecko Wrote:evo pomoći ću ti...
čak sam i pretražio :))

http://www.tutorijali.net/forum/archive/...d-413.html

kreni i uči se He he

lol kao d aovo neznam...
15-03-2010 06:00 PM
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)