Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Opera prestigla i chromea, firefox zaostaje još i više...
Author Message
kecko Offline
Forumaš

Opera prestigla i chromea, firefox zaostaje još i više...
http://download.cnet.com/8301-2007_4-104...icksArea.0

dakle i Opera je umetnula u petu i postala super brzi browser, IE8 isto nije niti toliko loš, znači samo Firefox je ostao se vući... Već dugo vremena tvrdim da je Opera vjerojatno i najbolji browser (ja koristim chromiuma) ali nikad nije dosegla pravi marketshare koji zaslužuje, Firefox pak je sad počeo padati, i mislim da će pad biti sve brži i veći i da bi firefox do kraja godine trebao svakako ispod 10% ako se nešt drastično ne promjeni, mislim da je vrijeme da Opera dohvati bar 20%,a zaslužuje i više. Ostalo dajem IE-u i chrome-u :)) koji će se borbati za vrh zbog svoje jake pozadine (microsoft i google)
25-02-2010 10:35 AM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Gogy Offline
____
*

RE: Opera prestigla i chromea, firefox zaostaje još i više...
Neće Firefox pasti tako nisko ja ti garantiram, pogotovo ne do kraja godine... Po mom mišljenju su i Opera i Chromium bolji browseri od Firefoxa, ali da će tako nisko pasti - neće. Vidim ja i po statistikama Tutorijali.Net-a, a i vidio sam ankete na nekim većim sajtovima.

I BTW, Opera se nikad neće probiti u vrh dok god ne bude imala mogućnost extenzija, ma koliko god kvalitetna bila...

Pravila foruma | Twitter - Facebook - Google+ |
25-02-2010 11:17 AM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
kecko Offline
Forumaš

evo i članka koji potvrđuje da je i IE8 brži od FF :))
http://www.pcworld.com/article/161616/br...refox.html
25-02-2010 11:31 AM
Gogy Offline
____
*

To sam znao i bez članka Namigivanje Isprobao sam ga na Windowsu

25-02-2010 12:37 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
schmrz Offline
____
*

Wao, čestitam Microsoftu koji ima milijarde i milijarde profita iza sebe koji je nakon toliko godina napravio verziju IE-a koja je brža od Firefoxa iza kojeg stoji zajednica volontera. o_0

p.s. Razlika je neznatna i definitivno nikada neće biti razlog da neko pređe sa FF-a na IE.

I have no drinking problems. I drink. Get drunk. Fall down. NO PROBLEM
Registered As Linux User #484215
Moj skromni blog
Savjet za buduće programere: ovdje
25-02-2010 01:41 PM
kecko Offline
Forumaš

nije neznatna, dapače osjeća se, a da ne govorim o memory leakovima kod FF-a, IE trenutno izgleda mnogo bolje od FF, iskreno nisam mislio da ću to ikad reči, ali ionak bezveze je uspoređivati dva najlošija poznata browsera, kad imamo extra jaku Operu i chrome He he
a po mojemu je IE napravio najveću grešku kad mu je explorer ujedno bio i internet explorer, točnije još IE6 na XP-u, otvarao ej ama baš sve He he od foldera, do web stranica s time da je bio i ftp client, tu se vjerojatno izgubio...
(This post was last modified: 25-02-2010 01:51 PM by kecko.)
25-02-2010 01:46 PM
danielvast Offline
Forumaš

Iskreno da kazem kada sam instalirao windows 7 pravo sam se iznendio IE8 Trenutno koristim chrome koji je po mome iskrenom mišljenu najbrži browser! Firefox nemam čak ni instaliran ali kada sam se prvi put susreo sa njime sam se fascinirao! Nisam gledao nikakve statistike ali ova keckova je dobar pokazatelj kako se statistike mjenjaju iz dana u dan ja čak do prije par mjeseci nisam ni znao sta je Opera a sada ga imam instaliranog i često ga koristim

"When all else fails, read the manual."
25-02-2010 04:30 PM
kecko Offline
Forumaš

već sam predugo u ovom poslu He he sječam se vremena kad je netscape još bio na sceni: D i stvari se dosta mjenjaju, a to što kaže schmrz
konkurencija od IE-a ide toliko daleko koliko MS dopusti, da je MS sila imati najbolji i najbrži browser vjerujte imao bi ga... to je i inače politika MS-a čini se da uvijek rade baš koliko im treba da budu u vrhu...
(This post was last modified: 25-02-2010 05:55 PM by kecko.)
25-02-2010 05:53 PM
GoodGuy93 Offline
Redoviti posjetitelj
**

Bok ljudi!
Kao što su neki već primjetili, ja, nazovimo to tako, branim Firefox i tvrdim da je on najbolji web preglednik! To radim samo da bi ostalima pokazao da zapravo nema najboljeg preglednika, i da svaki čovjek bira preglednik koji njemu najbolje odgovara...

Ne slažem se da će Firefox, ili bilo koji drugi preglednik, propasti u samo jednoj godini... Ako će se to i dogoditi, dogodit će se za nekoliko godina...

Ne vjerujem podacima na stranicama koje je 'kecko' naveo... Ja sam našao drugu stranicu i tamo piše da je Firefox najbolji web browser:
http://www-trunk.stage.mozilla.com/en-US/
(Namjerno sam naveo mozillinu stranicu radi ironije)

To raspravljenje oko najboljeg beowsera je isto kao raspravljenje o najboljoj hrani!? Nema smisla, jel tako?

"If you wait for luck to turn up, life becomes very boring." Mikhail Tal
(This post was last modified: 25-02-2010 08:19 PM by GoodGuy93.)
25-02-2010 08:18 PM
Gogy Offline
____
*

Naravno da je to stvar osobne preferencije. Nitko ne govori da je Firefox lošiji browser, ali da je sporiji od Chromea - je. Ali opet naglašavam, kvaliteta browsera nije samo u brzini.

25-02-2010 11:50 PM
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)