Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HTML 5 i CSS3 kad će zaživjet
Author Message
kecko Offline
Forumaš

HTML 5 i CSS3 kad će zaživjet
hm nisam baš znao kamo puknut thread...
Evo mislim da na s je velika većina čula i za HTML5 i za CSS3 moram priznati ima par jako zgodnih stvarčica koje bi rado koristio, ali nameće se pitanje podrške i kako stvari stoje čini mi se da ove tehnologije, koliko god super bile, nećemo koristiti u narednih 5 pa možda čak i 10 godina
22-02-2010 02:20 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
danielvast Offline
Forumaš

RE: HTML 5 i CSS3 kad će zaživjet
Ej kecko svaka čast sto zelis osvlježit forum za to od mene rep+.
A sto se tiče HTML5 nisam ga nikada koristio ali jesam CSS3 i jako mi se sviđaju neke nove opcije npr zaobljeni kutovi i sl. akoje si u prijašnjm verzijama moga ostvariti pomoću nekih sličica i sta ja znam....

"When all else fails, read the manual."
22-02-2010 02:24 PM
kecko Offline
Forumaš

da ima jako puno novina, html 5 i procesiranje videa bez flasha je odlično isto :))
zaobljene rubove si prije mogao dobiti na 2 načina i oba su poprilično prljavi jedan način je preko slika tako da imaš za svaki rub sliku (ili jednu sliku sa zaobljenim rubovima pa staviš pozadinu za cjeli div), i drugi način da sa puno malih divovima stvoriš rub, nijedan način nije elegantan,
možda bi se svi webdeveloperi trebali udružiti i jednostavno prisiliti korisnike da instaliraju browser novije generacije, a i sami znamo da instalacija Chromea ili firefoxa il opere traje svega nekoliko minuta, i može instalriati gotovo svako ko je i jednom sjeo za kompa, a da zna čitati. Dobar način bi bio da se udruže samo svi search enginei, nijedan sam ne bi na to pristao, jer bi vrlo vjerojatno izgubio dio market sharea)..
22-02-2010 02:52 PM
Gogy Offline
____
*

Jao koliko sam se ja puta u životu napatio s tim zaobljenim rubovima i prilagođavanjima za browsere... Nadam se da će to CSS3 riješiti. Ali pitanje koliko će ga IE podržavati, kad ni običan CSS ne podržava kak spada.

Pravila foruma | Twitter - Facebook - Google+ |

Radar404 <- moj blog
22-02-2010 03:02 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
danielvast Offline
Forumaš

Osobno mislim da HTML5 i CSS3 su dio budućnosti kakve budućnosti to ću prepustiti stručnijim ljudima od mene ali definitivno mislim da nešto što bi trebalo poboljšanje dosadašnje verzije trebalo biti dobro (iako u većini slučajeva nije tako)

"When all else fails, read the manual."
22-02-2010 03:06 PM
kecko Offline
Forumaš

ma ja ne sumnjam u poboljšanja, već sumnjam u vrijeme kad ćemo ovo moći koristiti bez bojazni da IE prikazuje to dobro, možda i jedini način bi bio da se udruže google i par ostalih pretraživača i jednostavno kaže dosta neredu, al tu se opet javlja problem BING He he neće valjda kontra sebe ići i reči korisnicima da nek ne koriste IE He he
22-02-2010 03:20 PM
schmrz Offline
____
*

Pa google je već najavio da ukida podršku za IE6 počevši od Google Docs i Google Sites Namigivanje A kako god, jednom će se morati preći na CSS3 i HTML5, samo je pitanje kada, a što se prije to desi, manje će web developeri imati gnjavaže. Kad pomislim da stranicu moram prilagoditi za svaki browser posebno, mrak mi na oči pada, zato i ne volim nešto previše raditi na frontendu kod stranica. Situacija bi se poboljšala malo kada bi svi počeli koristiti novije browsere...

Edit: Ups, petica se uvukla nekako :P

I have no drinking problems. I drink. Get drunk. Fall down. NO PROBLEM
Registered As Linux User #484215
Moj skromni blog
Savjet za buduće programere: ovdje
22-02-2010 08:32 PM
kecko Offline
Forumaš

ispravak schmrz ukinuli su podršku za IE6 ne IE5 He he a ako pogledaš starost IE6 broswsera i njegov market share mislim da je to onda ipak zabrinjavajuća vijest...
23-02-2010 10:42 AM
schmrz Offline
____
*

Zašto misliš da je to zabrinjavajuća vijest?

I have no drinking problems. I drink. Get drunk. Fall down. NO PROBLEM
Registered As Linux User #484215
Moj skromni blog
Savjet za buduće programere: ovdje
23-02-2010 11:14 AM
kecko Offline
Forumaš

zato što je podrška za taj browser ukinuta 9 godina nakon njegovog releasa, da se to učinilo prije 6 godina bilo bi ok, al ovako ej samo jadno...

Internet Explorer 6 (commonly abbreviated as IE6) is the sixth major revision of Internet Explorer, a web browser developed by Microsoft for Windows operating systems. It was released on August 27, 2001, shortly after the completion of Windows XP.
a još jadnije je što taj browser još uvjek čini 10-15% market sharea
(This post was last modified: 23-02-2010 11:41 AM by kecko.)
23-02-2010 11:40 AM
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)