Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Go -> googleov programski jezik
Author Message
Gogy Offline
____
*

RE: Go -> googleov programski jezik
Pa ako hoćeš raditi "ozbiljniju stvar", onda ju nećeš raditi tjedan dana nego ćeš ju raditi više mjeseci, što će opet biti dovoljno da se dublje upoznaš sa jezikom. Bitna je snalažljivost.

Evo jedan live primjer. Schmrz i ja smo prije negdje godinu dana zajedno počeli proučavati QT, i imali smo zajednički Wiki gdje smo jedan drugome pomagali naučiti nešto. Schmrz je to puno brže sve pohvato a ja sam se "šlepo". On jednostavno ima više razvijenu programersku logiku a i ima bolje predznanje bilo c++ bilo python...

Pravila foruma | Twitter - Facebook - Google+ |
23-02-2010 11:56 AM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
kecko Offline
Forumaš

s ovim se slažem :) najzanimljivije ti je kad programiraš nekoliko mjeseci i više, i ideš gledati onaj kod koji si pisao prvih par tjedana :)
(This post was last modified: 23-02-2010 12:09 PM by kecko.)
23-02-2010 12:09 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
schmrz Offline
____
*

kecko Wrote:Svaki jezik ima svoje specifičnosti, i treba znati dosta stvari da bi mogao extra raditi u jeziku, možeš ti lijepo riješavati probleme u više jezika svaka čast, ali ozbiljnije stvari ipak ti treba malo više vremena da skužiš jezik, normalna sintaksa if else, petlje to svladaš u svakom jeziku jako brzo ako imaš u sebi programersko razmišljanje, ali to je samo jako mali dio jezika, matematički algoritmi ne često ne zahtjevaju neke posebnosti jezika, već je osnovna sintaksa uz tvoju pamet dosta, ali kad radiš prave programe di u obzir dolaze milijune stvari i algoritama, onda je to ipak druga stvar -> ne nužno kompliciranija, ali puno više stvari dolazi u igru i puno više posebnosti jezika moraš znati...
pa ja sam po sebi vidim da koji god jezik uzmem i idem čitat kod da ću razumjet 90% toga, ali za kvalitetno pisanje neće ići, ali ionako znam ja i previše jezika...

Pa normalno da ćeš biti efikasniji u nekom programskom jeziku što ga duže koristiš jer ćeš se bolje upoznati sa njegovim standardnim ili najviše korištenim bibliotekama (npr Boost u c++-u), pa tako nećeš morati izmišljati toplu vodu. Ali to dođe nekako samo od sebe, na neki jezik se privikneš, najviše ga koristiš, drugi dolaze, igraš se sa njima, ali treba uvijek imati razuma i ne pretjerati sa "ljubavi" prema nekom jeziku.

Tako naprimjer zašto bi se mučio pisati u C++-u programčić koji se spoji na MozRepl plugin kod firefoxa preko "telneta" i onda kontroliše firefox preko njega, kada je dosta jednostavnije to odraditi u Pythonu koji već u standardnoj biblioteci ima podršku za telnet (telnetlib) pa tako onda dobiješ jednostavnu skriptu kao što je ova:
Code:
import telnetlib

def send_cmd(cmd, conn):
    t.write(cmd)
    t.read_until("repl>")

t = telnetlib.Telnet("localhost", 4242)
t.read_until("repl>")

contentDivHtml = send_cmd('content.document.getElementById("content").innerHTML')
t.close()

print contentDivHtml

Perverzija bi bila da tražiš telnet klijent biblioteku za C++, a još veća da je pišeš sam čisto koristeći sockete... Nije nemoguće naravno, ali treba više od pet minuta, a problem je prejednostavan da bi potrošio više od pet minuta na njega.

A također i sreća kada nešto novo naučiš i ono radi je neprocjenjiva Namigivanje

I have no drinking problems. I drink. Get drunk. Fall down. NO PROBLEM
Registered As Linux User #484215
Moj skromni blog
Savjet za buduće programere: ovdje
23-02-2010 12:38 PM
kecko Offline
Forumaš

slažem se s tobom, naravno da je bolje znati čim više jezika, ali ipak sam mišljenja da ne treba sve forsirati i znati podjednako, mislim da se ipak trebaš opredjeliti za jedan dva da znaš extra a ostale onak, s pol snage :)
23-02-2010 12:53 PM
schmrz Offline
____
*

Pa tako i ja mislim, zato sam i rekao ovo:
Quote:Također, preporučljivo je da programeri redovno uče, istražuju nove jezike, frameworke i sl. Ne da bi "prešli" na njih ili ih koristili svakodnevno, ali radi zabave, radi razvijanja načina razmišljanja kod programiranja, radi edukacije, radi podsticanja moždanih vijuga da malo rade, jer na kraju krajeva, najbolji alat na koji se programer može osloniti je njegov mozak, ako njega zapusti, zapustio je svoj posao, odnosno zanimanje.

Namigivanje

I have no drinking problems. I drink. Get drunk. Fall down. NO PROBLEM
Registered As Linux User #484215
Moj skromni blog
Savjet za buduće programere: ovdje
23-02-2010 02:11 PM
kecko Offline
Forumaš

onda se razumijemo He he
23-02-2010 02:27 PM
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)